JVC HV-36P38SUE

zaz

Member
Pismo w sprawie - trójkątów

Dodam, że telewizor dostał nagrodę EISA. Zaciekawił mnie, gdyż jak na CRT jest rzadko (przynajmniej obecnie) spotykanego formatu 36", 16:19. Sprawdziłem w internecie, że jego cena waha się od 5.000 do 9.000.
 

sake

New member
czy warto kupić JVCa HV36 P38 ???

Jednym słowem WARTO!!!

Za niewielkie (jak na 36 cali) pieniądze sprzęt, którego się nikt nie powstydzi. Doskonały obraz (na DVD po prostu szczęka opada), z "cyfry +" obraz fantastyczny. Naprawdę można dostosować obraz wedle własnych upodobań, zarówno kolorystykę jak ostrość, tonację barw .....

Jeżeli podczas oglądania TV nie podłączamy sprzętu audio, warto powiedzieć o dźwięku. Jest po prostu na medal. 4 głośniki (3 x 10cm) + 2 głośniki wysokotonowe (2cm) + oddzielnie subbuf nie pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście nie jest to wieża za 4 tysiące, ale absolutnie wystarcza do ogladania TV.

No, a jak przyjdzie czas na HDTV to nie będziemy musieli zmieniać sprzętu

Polecam JVCa z czystym sumieniem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
rzeczywiście
TV JVC 36 P 38 - odbiera sygnał HD i robi to imponujaco.
Ale nawet ze zwykłego sygnału jeśli jest wystarczajaco mocny - gra znakomicie.
Ten telewizor to znakomity produkt
polecam - rewelacja.
pozdrawiam
 

przem

New member
JVC HV a telewizory LCD - pytanie o opinie

Szanowni Forumowicze,

Przyznam się, że trafiłem na ten wątek z działu LCD po przeczytaniu tekstu

http://biznes.onet.pl/1,12,11,17245463,48531161,2004364,0,forum2.html

wskazującego na sens kupowania CRT.

Byłem zdecygowany na zakup LCD 37-40", ale teraz nie ukrywam, że jestem trochę zagubiony.

Z analizy parametrów JVC HV-36P38 wynika, że w zasadzie uzyskam to samo w sensie uzytkowym co w topowych LCD (włącznie z odtwarzaniem sygnału HD) - czy tak faktycznie jest ?
Z opinii uzytkowników z kolei wynika, że obraz z dotychczasowych źródeł (Cyfra, kabłowka) powinien byc lepszy niż w przypadku LCD - czy to potwierdzacie?
A co z obrazem z DVD - również nie jest gorszy?

Skoro decydowałbym się na CRT i to 36", to co poza JVC jest godne uwagi.
Znalazłem w sieci informacje o THOMSON 36 WX 642 - opinie ?

Pozdrawiam,

przem
 

otan

New member
Bez reklam
Witam
Na stronce JVC brak 36 calowego modelu. Gdzie go mozna zobaczyć i poczytać o parametrach ?

Pozdrawiam
 

ortax360

New member
Miałem okazje jakis czas temu dokładnie przyjzec sie temu tv w MM .
TV jak kazdy crt brak prostych lini pionowych (wygiete , geometria do bani ) i poziomych ,strasznie wielki i głęboki !!!
Jezeli chodzi o obraz to nie zrobił na mnie zadnego wrazenia na dodatek miał namagnesowany kinol w prawym rog. była wielka czerwona poswiata .Moze to wina tego egzemplaza .
na pewno nie ma co go por w LCD ( Markowym ) jest gorszy i kropka.
za 5000-6000 zł mozna kupic np Panas.LX500 , Co do HDTV to JEST ONLY KOMPATYBILNY jvc 36P38 fakt wyswietla I TYLE w klasie crt jest ok .

JA BYM NIE RYZYKOWAŁ szkoda kasy .
 

kukes

New member
a ja bym nie ryzykował kasy na lcd lub plazmę, często miałem możliwość przekonać się jak ,,świetnie,, świecą lcd , powiem jedno do porządnego crt jest daleka droga , np. taki philips 9520 ( cena do 3000 ) , thomson 842 ( cena do 3000 ) ,loewe ( cana do 3000 ) znacznie lepiej gra niż lcd za grubą kasę , może jeśli dostanie sygnał HD jest ok ( pewnie jak w ww. crt ), ale te pół środki typu trailerki z kompa , snazio i inne ,,cuda,, to jest chyba uspokajanie własnego sumienia przez posiadacza lcd czy plazmy ( a co jak tych pół środków nie mamy) porażka !!!!moim zdaniem , w chwili obecnej wydawanie takiej kasy na coś co kompletnie się nie sprawdza ( brak sygnału HD) i jest niestety nie pozbawione wad to wyrzucenie kasy w błoto! powiedzmy sobie prawde jakim sygnałem dysponujemy , w większości zwykłe kablówki , antena siatkowa i normalne dvd , a z takim sygnałem lcd i plazma napewno lepiej od dobrego crt sobie nie radzi.Obecnie używam dobrego crt i każdy ale dosłownie każdy kto mnie odwiedza jest pod wrażeniem jakoście obrazu z ,,normalnej,, kablówki i ,,normalnego,, dvd.Nie ukrywam ,że za pare lat kiedy ,,płaskie ,, technologie okrzepną i co najważniejsze będzie ogólnodostępny sygnał HD sprawie sobie taki panelek.Pozdrawiam wszystkich.
Ja za zaoszczędzoną kasę wybieram się tego lata na wakacje do znajomych do Hiszpanii ;)
i jeszcze jedno , właśnie przeczytałem info o docieraniu plazm coś koło 330 godzin , jeśli tego nie zrobimy straszą nas jakieś duchy na ekranie - paranoja za kilka lub kilkanaście tyś.pln
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ile osób - tyle opinii
najlepiej sprawdzić na własne oczy i swoja wrażliwościa i kasą ocenić co dla nas najlepsze.
36 Thomson wx 642 - gra extra w palu , ale nie akceptuje Hd- chyba ,że przez Pal / kończą się - a cena - 3699 zł/

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Technologia - wymaga czasem pokory.
Ale bardzo mi odpowiada Twoje podejście.
A z tą Hiszpanią to - rewelacja .
pozdrawiam
 

ortax360

New member
Do kukes !!
Swietny kawał hahahhhahahha prawie dałem sie nabrac hahhahha
CRT lepsze od LCD lub Plasmy hahahahah. Super dowcip Moje Gratulacje .

Pozdrawiam .
 

kukes

New member
Witam ! lubię rozbawiać ludzi , a najbardziej takich którzy po wydaniu kilkunastu tysięcy chcą wychodzić na ulicę i bojkotować kółeczka i trójkąciki wyświetlane w tv , bo im się nowe zabawki psują ( teraz widzę Twoje rozbawienie hahahah ) .Niestety mistrzu wystarczy poczytać to forum i widać jak DUŻO problemów mają użytkownicy paneli( nie mylić z podłogowymi ) , właściwie pojawiają się same problemy, jakiś kurz , tłuste plamy , problemy z jasnością , buczenie, artefakty , ,,umarłe,, piksele, duszki i inne kacperki...Cieszę się , że chociaż Ty jesteś happy , jednego czego Tobie zazdroszczę to ta 360-tka xboxa- jak tam DOA 4 ?
 

ortax360

New member
Do kukes
HH Moge sie zgodzic z tym ,ze CRT ma lepszą czern i to jedyny plus .

Pierwszy lcd jaki miałem był to SHARP 32P50 i strasznie sie zawiodłem.
Dodam ,ze wczesniej miałem kilka crt (topowych modeli Np Philipka z pixel plus 9527 Tomka 623 z hi pix itd .
Od czasy Sharpa 32p50 zmieniałem lcd jak rekawiczki i pozostawiłem Panas. 32lx500 i Sonego V10 .
32lx500 odbiera jak crt z tym ,ze wyswietla HD jest idealny do kabla ,anteny z kazdego zrodła odbiera swietrne jedynie Sygnał HD jest wyswietlany troszkę za miękko .
Co do jasnosci i innych problemów z lcd to crt maią prawie tesame .
Miałem TOSHIBE 32ZD26 swietny tv ,ale miał problemy z jasnoscią własnie ze scenami w nocy wyswietlał za ciemni i rosjasnianie nic niedawało .
Koszmarnie słaba geometria obrazu CRT przy oglądaniu TV lub dvd prawie tego nie widac ,ale na konosli tak .
CRT ma tak samo wady jak lcd czy plasma .Ja wole te wady w LCD .

DEAD OR ALIVE 4 na X360 wygląda swietnie ,ale największą wada jest pad .Do Doa4 sie nie nadaje lepiej kupic Arcade sticka .
Dla mnie najlepsza gra w tek chwili na X360 to RIDGE RACER 6 wymiata .
Pozdrawiam .
 

kukes

New member
moja przygoda z konsolami zaczęła się w 1996 , playstation + tomb raider + tunel b1 + karta pamięci = 1500 zł.Potem był salon gier , parę plejaków , ostatnio katowałem iksa przez 2 latka , parę dni temu go sprzedałem ( świetna konsola ). czekam na ps 3 ale nie dlatego żeby go od razu łyknąć tylko mam nadzieję , że 360 pójdzie w dół z ceną.Paluszki bolą od kręcenia kółeczek na padzie w DOA 4?!W czwórce też laską trzesą się cycuszki:D ???pozdrawiam - Adam.
 

ortax360

New member
Piszemy nie na temat ,ale co tam.:D
Mam wszystkie komsole od psx( dreamcast ,ps2, psp ,n64 , xbox itd ) do x360 .
DOA4 krzyz działa nie precyzne to jedyna wada pada x360-stki.
Dla mnie fighter ONLY SOUL CALIBUR 1 i 3 . no i VF5.

Wracaiąc do tematu JVC z 36 wybrałbym Panasonica 32pd30/50 . Nie wyswietla HD , ale wyswietla 480p . przez component. obraz swietny .
 

polx

New member
Jak szaleć to szaleć

Zazdroszcze ortaxowi360 jego xboxa. Jednak nie śmiga on na nim w najwyższej rozdziałce, a jak widać z tej listy wszystkie gry na xboxa 360 śmigają w 1920x1080:
http://144.92.43.200/hdg/hdg.asp?submit=ShowGames
Więc dla prawdziwych maniaków jakości, liczyć się będą tylko TV z matrycą 1920x1080 i żadnych konwersji do mniejszych rozdziałek.
ciekawe czy już ktoś przetestował x360 na takich TV. Ja zamieżam kupić x360 i jeden z tych 2 TV 37''
1. Amoi LC37AF1E FullHD 1920x1080 cena ok 8 tys.zł
opis:
http://www.amoi.com/product/products_detail_features.asp
2. Philips 37PF9830 1920x1080 z pixel plus2 cena ok. 13 tys.zł
opis:
http://www.p4c.philips.com/files/3/37pf9830_10/37pf9830_10_pss_pol.pdf
Ciekawi mnie czy da się odczuć różnicę jakości między 720, a 1080, bo jeśli nie to rzeczywiście po co wydawać tyle kasy.
 

ortax360

New member
XBOXA360 mam podaczonego do PANASONICA 32LX500 przez kabel VGA do wejscia d-sub rozdiałka 1360/768 działa super .Zresztą to zadna nowosc bo gry na staregi xa(nie wszystkie) tez działaja w 720p i 1080i .
Widzoiałem film w 1080 i a potem puszczony w 720p nan sharpie gd1 i bardziej odpowiadał mi 720p z xboxem360 raczej jest tak samo bedzie mała ronica.
 

stankard

New member
Jvc HV-36P38

Wracam do oryginalnego wątku ;)
Właśnie próbuję wybrać TV, a potem kino domowe. TV po lekturze forum i in. raczej CRT i właśnie zainteresowałem się JVC 36P38. Na LCD poczekam jak skoczy technologia, a cena spadnie. Czy ktoś z użytkowników tego TV, kto oglądał też dobre LCD lub plazmę może udzielić dodatkowych rekomendacji? A co ważniejsze, czy wiecie gdzie to kupić? (w internecie większość ofert nieaktualna). A może jest coś podobnego (z HD), nowszego i w lepszej cenie?
 
Ostatnia edycja:

kukes

New member
gry na iksa w 1080 podobno nie chodzą płynnie i pojawiają się problemy z antyaliasingiem całej sceny , więc lepiej zapuszczać w 720.
 
Do góry