Przetwarzanie ACUITY w Panasonicu

KOCUDRAK

New member
sharp 45 GD1

Witam

Zastanawiam się nad zakupem telewizora Panasonica.
biorę pod uwagę dwa modele 32PX20 i 32PX30.
I tu powstaje pytanie czy warto dopłacać 800 zł za przetwarzanie Acuity bo powiem szczerze,ze nie widziałem tego systemu w akcji i nie bardzo jest gdzie go zobaczyć-raczej nie ma na półce telewizorów 32PX30 ( w Warszawie)
No i jeszcze jedno czy ceny 2200(px20) i 3000 (px30) to dobre ceny ? :roll:
Jesli ktoś z kolegów widział Acuity w akcji to chętnie zapoznam się z opinią.
Sygnałem dla TV będzie Cyfra + i dlatego pytam czy będzie widoczna różnica rekompensująca wyższą cenę. :oops:

Pozdrawiam wszystkich
 

Noname

New member
Cześć,
wg mnie cena jest bardzo dobra obu modeli. Ja mam PX30 ale niestety mam dość słaby sygnał z kablówki, tak że w moim przypadku o dziwo najlepiej spisuje się 100Hz (progresive oraz acuity) spisują się trochę gorzej(chyba że trafi się dość dobry program, np: TVN ma program studyjny i obraz jest duzo lepszy od 1 czy 2 i wtedy lepszy jest acuity). W przypadku dobrego sygnału z DVD żaden z tych wynalazków nie będzie Ci potrzebny. Ja jestem zadowolony z tego telewizora, obraz jest bardzo soczysty i kolorowy, przy słabym sygnale patrząc z odległości 1,5 do 2,5 metra widać jakby "pikselozę lub inaczej mały szum cyfrowy", sam się zdziwiłem bo to przecież telewizor CRT, ale z odległości 3m i powyżej obraz jest po prostu rewelacja. Jeżeli w modelu bez acuity obraz byłby podobny to wybrałbym ten tańszy model. Myślę że przy Cyfrze + będziesz mógł jeszcze bardziej docenić jego walory.
Pozdrawiam.
 

Jaro

New member
kino w Lodzi

KOCUDRAK napisał:
...
No i jeszcze jedno czy ceny 2200(px20) i 3000 (px30) to dobre ceny ? ....

Mozesz powiedzieć gdzie mozna kupić te telewizory w takich cenach?
Jestem zainteresowany zakupem TV i tez rozważałem zakup jednego z wymienionych modeli ale nie znalazłem tak dobrych cen.
Pozdrawiam,
 

1Kiwi

New member
Cześć.Kupiłem PX30 3 miesiące temu za 3300 co wtedy było bardzo atakcyjną ceną ,sygnał z kablówki mam dobry więc i odbiór też. TV PX30 to telewizor z wyższej półki od PX20 przedewszystkim to jest TV z 10 bitowym przetwarzaniem sygnału a PX20 to 8 bitów ,PX30 to kineskop Quintrix SR o dużo wyższej rozdzielczośći .Jak kupowałem to w sklepie stały obok siebie PX30 i PX20 sygnał na nich był z DVD i różnica była w obrazie duża ,PX30 był ostrzejszy głębia ostrości była większa po prostu obraz był bardziej przestrzenny.No i ważny szczegól PX30 ma wejscie komonent co czyni ten TV bardziej przyszłościowym.Wejdż na stronę Panasonica i sciągnij katalog 2004/2005 -http://www.panasonic.pl/obsluga_klienta.php?kat_id=318&cat=3&item=74 i poczytaj .Ja też kupując telewizor miałem dylemat CRT czy LCD plazma nie wchodzi w rachubę bo mieszkam w bloku i pokój 20 m kwadratowych, ale jakość obrazu normalnego sygnału na LCd jest kiepska a cena 2 razy wyższa polecam ten TV nic lepszego z tej kategori według mnie nie ma na rynku ale pamiętaj jeżeli nie bedziesz oglądał co najmniej z 3 metrów to 32 cale to za dużo.Przez pierwsze 4-5 dni 32 cale z 310 cm mni i mojej żonie też wydawało się za dużo ale pózniej wzrok się przyzwyczaił .Na marginesie na moim starym 21 Sony który uważałem za super obraz teraz z trudem go oglądam bo wydaje mi się że obraz nieostry.[/list]
 
JAKI TUNER NAJLEPSZY NA DZIEŃ DZISIEJSZY

ACUITY: Zwiększona ilość linii obrazu z 625 do 833 (PAL), wyższa rozdzielczość linii - 2376 pikseli, wygładzania diagonalne (NTSC), zaawansowany układ kompresji ruchu, nowy, cyfrowy filtr grzbietowy 3D, cyfrowy układ poprawy ostrości (DSC) :D
 

KOCUDRAK

New member
Sharp 81GF66...

dzięki Kiwi na takie opinie czekam

Pozdrawiam

Ps.czy rzeczywiście z mniejszej odległości obraz jest kiepski ? (bo moje mieszkanie wielkie nie jest) :?
 

Wiecek

New member
Ja tez zastanawiam sie na PX30. Jezeli juz brac CRT to topowy, tym bardziej, ze roznica cenowa niewielka.
Choc z drugiej strony jeszcze chodzi mi po glowie plazma Samsunga 42 S5H. Musze jeszcze to wszystko przemyslec.

KOCUDRAK, jesli to nie tajemnica to przylaczam sie do pytania Jaro: gdzie mozna spotkac PX30 za 3000?
 

Noname

New member
PX20 ma ten sam kineskop SR jak w modelu PX30 i też posiada wejście komponent. Tak dla porządku i jasności.
Z 3 metrów już można spokojnie oglądać bez problemów. Polecam.
 

KOCUDRAK

New member
co do ceny to nie jest tak łatwo :-(
jest osiągaln tylko dla mnie
mam człowieka tam gdzie trzeba :D
zainteresowanych zapraszam na pw ale zaznaczam,żedo ceny tzreba doliczyć :shock: jakieś 100-200 zł na whiskey albo koniak dla Pana który Jest Gdzie Trzeba
ps.jako naludziach z forum nie zamierzam na was zarabiać - tylko pytanie ile tych telewizorów jest ja pytałem o jeden-jak będzie więcej chętnych to zapytam o konkretną ilość-tylko nie wiem czy Ten Pan za to nie beknie :? bo jesli tak miałoby być to nie będę go narażał i jako samolub wezmę jeden dla siebie :!:

Jeszcze raz pozdrawiam i czekam na wrażenia z obcowania z PX30- ja jeszcze nie mam-a zwrotówu tego PANA nie ma :( więc chcę wiedzieć co kupuję :D
 

KOCUDRAK

New member
sharp 45 GD1

jeszce jedno
zamierzam używać telewizora do oglądania Cyfry +
czy w takim przypadku zakup TV 16:9 ma sens czy twarze będą bardzo rozciągnięte ? :cry:
coś czytałem o jakimś formatowaniu-czy to ma związek z dopasowaniem obrazu 4:3 do ekranu panoramy ?
jesli tak to jak z tym formatowaniem w PX30 bo jesli rozciągnięcie jest bardzo widoczne to może warto sie zastanowić nad 29PX20

im więcej czytam i sie zastanawiam tym mniej wiem ,a ACUITY mnie kusi

z góry dzieki za odpowiedzi
 

1Kiwi

New member
co to za efekt?

Sorry, jak nacisne klawisz alt to mi sie zapisuje i samo wysyla.Formatowanie w PX30 jest takie sobie to znaczy obraz 3/4 rozciaga w ten sposob ze w srodku obrazu prawie nic nie rozciagniety a im blizej lewego lub prawego boku to coraz wiecej.Mozna sie przyzwyczaic ale ja wymagajacy odbiorca ogladam w formacie 14/9 to znaczy iz obraz jest powiekszony ale nie na cala szerokosc sa paski po bokach 3.5 cm i gora i dol obrazu jest rozciagnieta czyli niewidoczna po ok 4 cm.Ale zdarza sie ze nadaja film lub program rozrywkowy w formacie 16/9 i wtedy to jest to ,z tego co slyszalem bo niemam jeszcze cyfrowki to TV satelitarne czesto nadaje w formacie 16/9, no a DVD to prawie zawsze.A propo PX30 a PX20 to jesli ten tanszy ma komponent i QuintriqSR to czemu w sklepie na sygnale z DVD gorzej odbieral oczywiscie PX20,u mnie w domu czy wlacze Accuity czy 100 Hz to niewidze roznicy, i na sygnale z DVD tez.Slyszalem plotke z gory przepraszam za ewentualne opowiadanie glupot ze w 20?? roku nadawcy maja zmieniac format nadawania na 16/9 i jesze jedna bardziej wiarygodna plotka to ze tych TV juz nie produkuja bo im sie nie oplaca.
 

KOCUDRAK

New member
jako,że dostałem masę maili z pytaniem "czy możesz załatwić" i "załatw taki telewizor a ja go kupię od ciebie" chcę powiedzieć,że nie zamierzam załatwiać nic w ciemno-jesli ktoś sobie życzy to najpierw musi przedstawić propozycję jak zamierza zabezpieczyć mnie przed ewentualnym nie oddebraniem tv.
nie zamierzam stać się właścicielem kilku telewizorów,zresztą nie mam na to pieniędzy i nie chce mi się ścigać delikwenta miesiącami z wiadomym mizernym skutkiem :evil: :(


Tak na marginesie,żałuję ,że w ogóle przyznałem sie do mozliwości zdobycia telewizorów w takich cenach,ponieważ teraz moge być posadzony o cwaniactwo i chęć zarobku na innych forumowiczach od czego byłem daleki - poprostu zadałem pytanie czy to dobre ceny. :x


Proponuje więc aby dyskusja wróciła na właściwy tor czyli jakość obrazu w PX30 i jej stosunek do jakości obrazu px20 ponieważ nie mam gdzie ich porównać :(

Pozdrawiam
 

sachy

New member
Roznice acuity mozna łatwo sprawdzic korzystając w menu pomoc ze specjalnej funckji. Obraz jest dzielony wtedy na pół w lewej połówce jest bez acuity a w prawej z. Osobiscie posiadam ten model od miesiąca i jestem bardzo zadowolony :)) choć powiem szczerze że musi być dobry sygnał bo na słabej kablówce obraz niestety pozostawia dużo do rzyczenia :))). Za 3000 zł brał bym jak w dym ( miesiąc temu zapłaciłem ze niego 4 tys zł )
Pozdrawiam
W razie pytań pisz na gg 174723 8)
 
Do góry