Jaki telewizor 14 - 15 cali CRT ?

Alcatraz

New member
samsunga s5s a cyfra+

Witam!

Zgodnie z tematem poszukuję (na gwiazdkę) telewizorka 14 lub 15 calowego. Pozornie prosta sprawa... Po wizycie na kilku stronach i w sklepach nieco się skomplikowała! Wyrobiłem sobie pogląd, że raczej nie będzie to typowa "bańka", bo przy takiej przekątnej kineskopu te wygięcia są nie do zniesienia :lol: Wśród telewizorków z płaskim kineskopem moimi faworytami są: GRUNDIG ELEGANCE 15 Flat MF 40 -2501 i SAMSUNG CZ15N112T. Widziałem też TELESTAR (to chyba rodzima firma). Z przyczyn ekonomicznych odrzucam telewizorek, który moim zdaniem rozgniata konkurencję w tej klasie (chociaż jest 14 a nie 15 calowy) - SONY KV14CT1 K. ok. 900 zł!

Interesuje mnie Wasze zdanie na temat wymienionych przeze mnie modeli. Być może ktoś posiada w domu taki sprzęt i może podzielić się wrażeniami (ew. przestrzec przed kłopotami).
Na telewizorek planuję przeznaczyć nie więcej 500 zł, dlatego też szukam "dobrych miejsc", w których mogłbym go nabyć. Rożnice cenowe (z tego co widziałem) są ogromne i sięgają 200 zł na modelu!!!

Mam nadzieję, że w dobie HDTV, LCD, PTD ktoś odpowie na tak "archaiczne" wołanie :D :D :D

Pozdrawiam Forumowiczów!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
różnice w najmniejszych telewizorach są nie istotne.Ważne jest tu bardziej wyposażenie i mozliwości oraz ilość złącz.
Wybór należy wyłącznie do Ciebie
pozdrawiam
 

Alcatraz

New member
Witam!

"różnice w najmniejszych telewizorach są nie istotne"

To chyba trochę za mocno powiedziane! Dałem sobie trochę czasu i okazuje się, że różnice między np. Samsungiem, Sony Thomsonem czy Grundigiem są istotne! Przecież to bardzo podobne konstrukcje jak ich więksi bracia (pozbawione w większości zbędnych ozdobników). Samsung na przykład troszke razi czarnymi paskami, które pojawiają na ciemnych scenach, Grundig POTWORNIE pompuje obraz (wszystko dosłowie fruwa a najbardziej menu ekranowe). Najlepiej wypada Thomson (obraz stabilny, kolory nasycone, naturalne i na dodatek jest stereofoniczny - ciekawostka w tej klasie). Sony jest idealny ale... dyskwalifikuje go "księżycowa cena".

To tyle. Prosiłem o poradę a tu okazuje się, że sam służę poradą dla ewentualnych nabywców tej klasy sprzętu :D Cóż, bywa...

Jeśli jednak ktoś pracuje z 15 calowym (płaski kineskop) telewizorkiem na codzień i miałby ochotę podzielić się wrażeniami... to poproszę!

Pozdrawiam
 

Wolfeno

New member
ja ci doradze - kolega kupil 15 calowe bzdzidło i teraz jest strasznie wkurzony ze nie kupil przynajmniej 21 cali nie wiem co chcesz na tym ogladac ale ida mistrzostwa mecze te sprawy jak chcesz wiedziec kto z kim gra kup cos wiekszego nawet do kompa 15 cali to za malo
 

Alcatraz

New member
No cóż... oto "prawdziwie polska" porada! A nie przyszło Ci do głowy, że wiem o tym iż telewizor 15 calowy to mały telewizor i nie o taką porade mi chodziło. To, że Twój kolega kupił mały telewizorek a potem był bardzo niezadowolony z jego wielkości dowodzi tylko całkowitego braku rozpoznania przez niego swoich potrzeb!!! O większą pomyłkę naprawdę trudno...

Ja potrzebuję właśnie taki mały telewizor ponieważ są miejsca, w których większy jest całkowicie zbędny (można nawet powiedziec, że im większy - ponad 15 cali tym gorszy!)

OK. Kończę ten temat, bo widzę że nic z tego nie będzie. Za chwilę ktoś mnie opieprzy i poleci zakup 42 calowej plazmy...

Pozdrawiam!
 

Alcatraz

New member
Jestem całkiem sopokojny "człowieku". Napisałem tylko co myślę na ten temat. Po pierwsze Twoja odpowiedź (grzeczna - tego przecież nie kwestionowałem) była nie na temat. Nie pytałem CZY kupić TV 15 calowy tylko JAKI kupić. Po drugie chodziło mi tylko o to, że czasami ludzie lubią targować się całymi dniami o przesuwny pixel lub zadawać milionowy raz pytanie "jaki LCD?" a nie potrafią w sposób praktyczny doradzić czegoś w sprawie TV CRT 15 cali.
Rożnice między nimi są bardzo widoczne i negowanie tego zakrawa na ignoranctwo. Zdaję sobie sprawę, że zarobek na "czymś takim" jest znikomy. Może dlatego temat został zgrabnie "zakończony przed czasem". Trochę to nie fair...
Wszak takie telewizory są produkowane od lat wielu, co potwierdza ich przydatność. Zresztą bez względu na "trendy" ja taki TV właśnie potrzebuję ponieważ nie mam w planach przemeblowywania malutkiego pokoju i kupowania całkowicie zbędnego (w tym wypadku) telewizora o większej przekątnej obrazu.
Zamiast moralitetów chciałem tylko posłuchać głosu ludzi, którzy na codzień ogądają takie cudeńka i tym samym ułatwić sobie wybór właściwego modelu / firmy. That`s all!

Pozdrowienia
 
Do góry