TV 32" za max 2500zł

SR-71

New member
Proszę o pomoc w wyborze zestawu

Witam na forum..
Potrzebuje kupić telewizor 32' do max.2500zł.
Telewizor będzie oglądany z ok 3m,w srednio jasnym pomieszczenu i w 99% z kablówki,czasem z satelity echostar przez RGB no i VHS.
Najchętniej bym wziął JVC 32X5 lub Sony KV 32FQ86,ale w okolicy ich nie ma,więc z ciekawdzych pozostają mi Panasoniki TX-32PS12P i TX-32PM11P.
Skłaniam się ku temu drugiemu z uwagi na filtr grzebieniowy i regulacje głośności dla każdego kanału,co w kablówce ma dla mnie znaczenie,ale najważniejsza jest jakość obrazu,więc mam kilka pytań:

1.Czy są jakieś różnice w jakości obrazu między tymi panasonikami?
2.Czy na JVC 32X5 lub Sony KV 32FQ86 jakość oobrazu z kablówki będzie wyraźnie lepsza niż na tych panasonikach?
3.A może polecacie coś lepszego w tej cenie od ww,najlepiej wypiscie kilka modeli.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Panasonic Pm 11 - gra brdzo dobrze
JVC 32 X 5 ma lepsze formatowanie i wieksze możliwości
Obraz podobny. Ale przy meczach - kompensacja ruchu w JVC robi swoje. Wieksze mozliwosci sterowania, lepsza obsługa.
sprawdź też Sony 32 CS 70
Thomson 642
pozdrawiam
 

SR-71

New member
kiki napisał:
witam
Panasonic Pm 11 - gra brdzo dobrze
JVC 32 X 5 ma lepsze formatowanie i wieksze możliwości
Obraz podobny. Ale przy meczach - kompensacja ruchu w JVC robi swoje. Wieksze mozliwosci sterowania, lepsza obsługa.
sprawdź też Sony 32 CS 70
Thomson 642
pozdrawiam[/quote

Tego sony 32 Cs 70 nie ma,ale jest 32 CS 71,czy on będzie gorszy od 32 CS 70 i Panasonika 32PM 11P,chodzi głównie o jakość obrazu?
A ten Thomson 642 to niestety o tysiąc zł za drogi dla mnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
masz w extra cenie Sony 32 LS 60 - 2499 zł
i TV KV 32 fq68 - 1999 zł
jesli oczywiście jeszcze nie kupiłeś
pozrawiam
 

rojam

New member
właśnie zamówiłem Philipsa 32 PW 9520 w maximedia --niestety dzisiaj cena juz ok 40 zł wyższa :((
co do jakości obrazu wypowiem sie niedługo -w każdym razie w sklepie jak oglądałem to stały obok siebie trzy 32 calowe: philips 9520, jvc h5, i samsung 308 i jak dla mnie to philps mial najładniejszy obraz i od razu mnie zaczarował :)))
 

Jaro

New member
cała prawda o hdtv

rojam napisał:
właśnie zamówiłem Philipsa 32 PW 9520 w maximedia --niestety dzisiaj cena juz ok 40 zł wyższa :((
co do jakości obrazu wypowiem sie niedługo -w każdym razie w sklepie jak oglądałem to stały obok siebie trzy 32 calowe: philips 9520, jvc h5, i samsung 308 i jak dla mnie to philps mial najładniejszy obraz i od razu mnie zaczarował :)))

Napisz mozliwie szybko o swoich odczuciach co do jakości obrazu. Sam jestem na etapie podejmowania decyzji jaki TV kupić i mówiąc szczerze rozważałem ten model philipsa.
Mam przy okazji pytanie do fachowców. Czy duza jest róznica (czy jest widoczna) w jakości obrazu miedzy podłaczeniem np. odtwarzacza dvd to telewizora przez złącze euro i component?
 

rojam

New member
Re: cała prawda o hdtv

a i jeszce jedno cena z przesyłką to 2950 więc prawie 600 zł mniej niż w Euro Agd lub innych sklepach telewizyjnych w moim mieście (przeleciałem prawie wszystkie i wszędzie ceny tego modelu od 3500-3700 zł)
tez zastanawiałem sie wczesniej nad plazmą lub lcd lecz po bliższym przyjrzeniu sie zwątpiłem w jakośc obrazu modeli do 6 tys zł więc wolałem wziąść dobry 32 crt i dokupic za ok 3 tys projektor który da mi nie 37 czy 42" ale 100"!!! i całość wyjdzie mi w cenie plazmy Panasonica 37 calowej.
A odnośnie obrazu i ogólnych wrażeń to wypowiem sie tak szybko jak tylko dostane philipsiaka w moje ręce
pozdr
 

rojam

New member
witam wszystkich
wczoraj zgodnie z zapowiedziami dotarł do mnie Phliips 32pw9520
najpierw muszę przyznac że zaskoczyl mnie fakt iż cena wraz z transportem nieoczekiwanie spadła o kolejne 30 zł :lol: i wyniosła 2920 -co i tak jest prawie 600 zł taniej niz w duzym centrum handlowym w moim rodzinnym mieście i tu należą sie wyrazy uznania firmie MAXIMEDIA za szybką przesyłke (czekałem 2 dni od złożenia zamówienia) i super cene chyba najniższą w Polsce (spedzielem pare dobrych godzinw necie nad wyszukiwaniem najlepszych ofert).
Teraz troche o sprzęcie:

1. Wykonanie- tutaj philps mógłby sie bardziej postarać - plastikowe krawędzie niektore są ostre, obudowa nie jest idealnie spasowana , ale bez przesady palca nie da się włozyć :lol: tak jak w samochodzie są szceliny przy łaczeniu elementów -ale to juz widac z bliska po odejsciu 1m wszystko wygląda jak trzeba :)

Telewizor wygląda ładniej w rzeczywistości niż na zdjęciach i po ustawieniu w regale (niestety) wyglada naprawdę okazale i nie sparwia wrażenie wielkiego -wymiary 85 cm szerokości i 55 wysokości i 54 głębokości sprawiają że nie ma się wrażenia że jest to tv 32 " na tle sony jest niższy i nie taki "ociężały". No i ta głębokość co prawda nie slim ale jednak mniejsza niż u konkurencji, co w moim przypadku było ważną sprawą-chociaż nie najważniejszą. Czyli podsumowując wykonanie 4/5 wygląd 4/5 Oczywiscie obie są subiektywne ale to moja ocena.

2. Obsługa i Praca
Obsługa telewizora jest prosta ppomimo rozbudowanego menu (przynajmniej dla mnie). Jednak jest czytelne i znalezienie funkcji nie nastrecza problemów - wszystkie ustawienia wykonałem bez zaglądania do instrukcji. Tutaj daje 5/5 Bardzo czytelne menu. Wczesniej juz miałem JVC LG ale Philips mi sie bardziej podoba.
A teraz najważniejsza kwestia --obraz --hm ..... tutaj muszę przyznać że jak dla mnie rewelacja. Szczególnie gdy przetestowałem na dvd Madagascar sąsiadka która właśnie przyszła pożyczyć cukier :p gdzy zobaczyła urywek filmu -pierwsze jej słowa były --Czy to jest film trójwymiarowy ??? Tak ja tez takie odczucia miałem oglądając potem urywki Gladiatora czy Pana Tadeusza. Gdzieś wczesniej czytałemn na forum że obraz w Philpsie 9520 jest "teatralny" i jest duż w tym prawda, tylko że wgmnie nie jest to wada lecz zaleta, do której przyzwyczaiłem sie wciagu kilku sekund. Jesli komuś t o przeszkadza to można wyłączyć funkcję Pixel plus 2 i przestawić na Pixel plus lub Digital Scan 100 hz lub podjne linie - jak widac jest naprawde w czym wybierać. Dla mnie obraz w Pixel plus 2posiada niesamowitą głębie co właśnie czyni oglkadane na nim filmy trójwymiarowymi (oczywiscie w granicach). Kilkakrotnie podczas Gladiatora przerstawiałem obraz z pixel plus2 na digital scan 100 hz i jednak stwierdziłem że jak oglądac filmy z dvd to tylko na tym ustawieniu telewizora. W normalnym ustawieniu obraz wydawał mi sie nie ostry bardziej mięki w porównaniu z pixel plus2. Wydawał bo oczywiscie byl normalny. Zresztą w tv jest funkcja demonstarcyjna dzieląca ekran tv na 2 części na jednej można zobaczyć obraz bez włączonej funkcji pixel plus 2 a na drugiej z właczoną funkcją. Dla mnie rewelacja. Duże tez jest znaczenie z jakiej odległości zamierzamy oglądać tv. W moim przypadku jest to ok 3-3.5 m i to chyba jest optymalna odległośc dla tego typu odbiornika- najładniejszy obraz. Co prawda musiałem zmniejszyc ostrość bo kontury były za bardzo wyraziste nienaturalne -ale teraz jest ok
Ustawienia kontrastu i kjasności dałem poniżej 45% bo jak dla mnie były zbyt mocne jako fabrycznie nastawione. Tu widac że ten tv ma spory zapas w kontraście i jasnośći.Kolory sa bardzo ładne żywe. Autoformatowanie dobre, zreszta jewst naprawde sporo rózbych trybów pracy wi ęc każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawa funkcja jest przesuwanie obrazu po kilka cm w góre i dól copozwala dopasowac np wyswietlanie paska z informacjami na tvn 24.
Ogólnie za jakośc obrazu 4.5/5
5 nie daje bo chyba nie ma takiego telewizora który by na to zasługiwał :D

Podsumowanie: telewizor d;la wymagających, lubiących dobry obraz i dźwięk. Małe pobór pradu -105 w, za tą cene którą ja zapłaciłem uważam to za bardzo dobry zakup stosunek cena / do jakości. Wczesniej ogladałem pare tv Samsung, tańszy model panasonica czy JVC (telewizory stały w sklaepie obok siebie) jednak Philips z funkcja pixel plus2 od razu przyciagnął moja uwage -włąsnie ze względu na ten niesamowity obraz z głębią ostrości. Naprawde za tą cene polecam.
Jka bedzie sie spisywał dalej nie wiem mam nadzieje ze przynajmniej 3-4 lata wytrzyma :))-bo taki jest u mnie sredni czas zycia telewizora w moim mieszkaniu. Wczesniej miałem najwyzszy model i jednak widze teraz róznicę. Zreszta sam format 16:9 bardziej mi odpowiad i dla mojego oka :)
A za zaoszcedzone pieniązki (ponad 3 tys) -bo wczesniej chciałem kupic plazme 37 Panasonica za prawie 6 tys z podstawką kupie sobie projektor i wtedy nie 37" lecz 100" bedzie cieszyło moje oko no i oczy mojej Żony
Ps. nie jestem pracownikiem firmy Philips :p
 
Do góry