PIP z dwoma tunerami

hamsik

New member
Pytanie do KIKI

I u mnie nadszedł czas na wymianę telewizora. No właśnie jaki ?
Ze wzgledu na coraz dłuzsze i denerwujące reklamy w trakcie oglądania np. filmu podczas których zwykle przełącza się na inny kanał postanowiłem , że będzie to TV z PIPem i z dwoma tunerami . Tylko jakie modele najchętniej 16:9 mają taką opcję ?
 

gregowal

Member
Z tych co znam to LG przy plazmie 5XR i LCD LP1R. Wiem też że Loewe Xelos w odpowiedniej konfiguracji. Niestety Panasonic ma 1 tuner i nie ma możliwości oglądania 2 kanałów telewizyjnych na raz.
Niestety wiele drogich tv nie ma drugiego tunera i uważam to za wielką ułomność. Sony KLV-V40A10 za kilkanaście tysięcy nie ma żadnego PIPa!

Ja używam w moim crt też funkcji na pilocie P->P czyli powrotu do poprzednio oglądanego kanału lub np. dvd. W tym soniaku jest taka funkcja ale możesz wracać tylko do kanału telewizyjnego czyli jak oglądałeś dvd i przełączyłeś na jakiś program to po naciśnięciu tej funkcji w pilocie wrócisz (raczej przejdziesz) do poprzednio oglądanego programu a nie do dvd!!

Jak będę zmieniał swój tv to na pewno na taki co ma 2 tunery.

pozdro, G
 

szarp

New member
jak do kablowki to 2 tunery by sie przydały ale HD z satelity albo naziemna ... to by pewnie podniosło koszty.

Do kablowki to nawet jakieś najtańsze wideo za 100 PLN i TV z PIP i masz 2 tunery. Minus to że trzeba 2 piloty (grrrrr)
 

hamsik

New member
Od dłuższego czasu szperam w necie i znalazłem tylko LG / 4:3 /.
Myślę tylko o crt . Zastanawia mnie dlaczego jest tak mało interesującego mnie sprzętu . Metoda z dodatkowym VCR to chyba już nie - zbyt "skomplikowana" obsługa.
 

gregowal

Member
no to chyba masz problem. ja mam philipsa 4:3 i będę go wymieniał na 32" lub większy. chciałem znowu tą markę ale niestety nie ma dwu tunerowych. no chyba że pf9830 lcd. ale jak oglądasz kablówkę to obraz z lcd może być trudny do zaakceptowania.
sądzę, że już nie będą rozwijać crt z 2 tunerami bo jak zauważyłem to ich ceny były powyżej 4tys. a to zaczyna zahaczać już po lcd. z tego co widzę to crt będą do 2 tys. maks i to będzie dla nich rynek (ale tylko 28 do 32 cali)
pozdr, g
 

hamsik

New member
ok 5000 PLN plazma, lcd, projekcyjny ect. ????

Tak odbieram z kablówki . A poza tym dobry LCD / z dobrymi kątami widzenia / jest dosyć drogi i z tego powodu zostanę przy crt. Dzisiaj wyszukałem Thomsona 29DZ640 - ponoć z dwoma tunerami.
 

Pablo30

New member
hamsik napisał:
I u mnie nadszedł czas na wymianę telewizora. No właśnie jaki ?
Ze wzgledu na coraz dłuzsze i denerwujące reklamy w trakcie oglądania np. filmu podczas których zwykle przełącza się na inny kanał postanowiłem , że będzie to TV z PIPem i z dwoma tunerami . Tylko jakie modele najchętniej 16:9 mają taką opcję ?

Polecam model Lcd Samsunga LW32A33 bardzo fajny telewizorek z dwoma tunerami- jest możliwość równoczesnego oglądania 2 kanałów z dźwiękiem z drugiego okna w słuchawkach oraz przełączania dzwieku głównego albo z podglądu. Używam tego modelu również do komputera- można jednocześnie oglądać i co ważne słuchać kanału z TV w PIP pracując na kompie. Do wad można zaliczyć cenę :-(
 

shat

New member
Witam (sprawa PIP i Pceta)

W moim LCD Philips 37pf5320/10 mam taka sytuacje, ze posiadam PIP lecz mam 1 tuner TV. Aby uzyskac obraz w PIP napisane jest abym podlaczyl urzadzenie przez DVI. Niestety moja obecna karta w komputerze posiada tylko wyjscie VGA i mimo, ze podlaczam ja do LCD(poprzez przejsciowke VGA-DVI) to nie mam w PIP drugiego ekranu i funkcja jest niedostepna.... Czy moze ktos z Was wie czy zmieniajac karte na "z wyjsciem DVI " obraz w PIP bedzie z PCeta? Czy po prostu cos mam skopane...?

Pozdrawiam S.
 

witalis

New member
Co zamierzam

hamsik napisał:
Tak odbieram z kablówki . A poza tym dobry LCD / z dobrymi kątami widzenia / jest dosyć drogi i z tego powodu zostanę przy crt. Dzisiaj wyszukałem Thomsona 29DZ640 - ponoć z dwoma tunerami.

Witam.
wczoraj sąsiad kupił samsunga crt .Podłączył do kablówki....i już jestem prawie zdcydowany.Chodzi REWELACYJNIE.

Ma 2 tunery.

http://www.samsung.com/pl/products/television/slimtv/ws_32z308p.asp

pozdrawiam wszystkich
:D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
włącz obraz kontrolny - to się mocno zdziwisz
Czegoś takiego z pewnością nie widziałeś.
Masz za to w tej cenie rewelacyjne telewizory Loewe Aventos i Nemos.
Jakość rzeczywiście rewelacyjna.
O ile po zakupach cięzko jest otrzymać opinie na temat każdego sprzętu / czy kupujacy jest zadowolony/ o tyle przy Loewe są same zachwyty.
Nie mówiąc tylko o jakości obrazu ale również o możliwościach i wyglądzie.
pozdrawiam
 

ANDREW

New member
gregowal napisał:
Z tych co znam to LG przy plazmie 5XR i LCD LP1R. Wiem też że Loewe Xelos w odpowiedniej konfiguracji. Niestety Panasonic ma 1 tuner i nie ma możliwości oglądania 2 kanałów telewizyjnych na raz.
Niestety wiele drogich tv nie ma drugiego tunera i uważam to za wielką ułomność. Sony KLV-V40A10 za kilkanaście tysięcy nie ma żadnego PIPa!

Ja używam w moim crt też funkcji na pilocie P->P czyli powrotu do poprzednio oglądanego kanału lub np. dvd. W tym soniaku jest taka funkcja ale możesz wracać tylko do kanału telewizyjnego czyli jak oglądałeś dvd i przełączyłeś na jakiś program to po naciśnięciu tej funkcji w pilocie wrócisz (raczej przejdziesz) do poprzednio oglądanego programu a nie do dvd!!

Jak będę zmieniał swój tv to na pewno na taki co ma 2 tunery.

pozdro, G

Mozna ogladac dwa kanaly tv z jednym tunerem wystarczy wlaczyc kabel przez video i na ekranie masz jeden kanal z tv drugi z video ;)
 
Do góry