Porownalem 32CRT i mam wnioski (na wlasny uzytek)

NikT

New member
LCD - DVD złącze scart

W koncu mialem okazje obejrzec na zywo wszystkie telewizory, ktore mnie interesowaly i ktore maja na forach dobra opinie.
Chodzi o Pan PX 30, Samsung Slim 308, Thomson 842 i JVC X5.
Zaczne od tego, ze WSZYSTKIE mialy fatalnie skopana gemetrie, szczegolnie widoczne to bylo przy trybie 4:3.
Czy jesli kupie tv moge zazadac od serwisu by poprawili geometrie u mnie na miejscu? Jak ta sprawa wyglada w poszczegolnych markach?
Jesli chodzi o sama jakosc obrazu, to PX 30 bardzo fajny, Thomson 842 nieco przygaszony i mniej ostry ale przyjemny, Samsung Slim 308 niby ok, ale cos sie dziwnego dzieje z tym obrazem (dziwna obrobka sygnalu), JVC X5 bardzo, naprawde bardzo dobry, w zasadzie nie pozostawil mi watpliwosci czy go kupic oprocz jednej sprawy: POMPOWANIE. Bardzo wyraznie pompuje czyli zmniejsza i zwieksza obraz zaleznie od jasnosci, to efekt slabego zasilania, prawda? Dotychczas znany mi byl tylko ze slabiutkich monitorow komputerowych. Czy efekt ten mozna jakos zredukowac? Gdyby nie ta wada i skopana geometria, to chyba juz dzis przytargalbym tego JVC do domu.
Chcialbym jeszcze zapytac czy mozliwosc podlaczenia dvd do JVC X5 "tylko" poprzez zlacze Euro to duza roznica jakosci w stosunku do component w lepszych modelach?

Z gory dzieki
 

pmcomp

New member
NikT napisał:
Chcialbym jeszcze zapytac czy mozliwosc podlaczenia dvd do JVC X5 "tylko" poprzez zlacze Euro to duza roznica jakosci w stosunku do component w lepszych modelach?

Z gory dzieki

Duża, szczególnie dlatego, ża w 99%-ach wejście component jest wejściem progresywnym.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
złącza mają duże znaczenie dlatego pytam o jakość złącz uzytkownika.
Ale oceniając cene do jakości JVC i tak jest extra wyborem .Szczególnie dla osób które chcą mieć dobry telewizor tylko do kablówki.
Ważne , albo bardzo ważne - formatowanie JVC najlepsze na rynku.
pozdrawiam
 

NikT

New member
> złącza mają duże znaczenie dlatego pytam o jakość złącz
> uzytkownika.
A co to znaczy? Mam sam okreslic jakie mam zlacza (na jakiej podstawie)?

> Ale oceniając cene do jakości JVC i tak jest extra
> wyborem .Szczególnie dla osób które chcą mieć dobry telewizor > tylko do kablówki.
Chce miec dobry tv do kablowki i dvd.

> Ważne , albo bardzo ważne - formatowanie JVC najlepsze na
> rynku.
Tak, sam to zauwazylem, ale prosze, odpowiedz jeszcze jako to jest z tym zauwazonym przeze mnie bardzo wyraznym pompowaniem obrazu w X5 - czy kazdy egzemplarz tak ma, czy jest jakakolwiek rada, jak w tej kwestii zachowuje sie JVC P40 i czy mozna cokolwiek zrobic z problemami z geometria. Geometria byla fatalna we wszystkich tv ktore ogladalem, ale chcialbym wiedziec ktora firma jest w stanie przyjechac i ja poprawic.

Pozdrawiam
 

arsenal

Moderator
VIP
Jaki telewizor 32 calowy do 4-5 tys. ?

Myślałem, że wszystkie 16/9 mają rozciągnięty i krzywy obraz na programach 4/3.
Jak chcesz dobrze sprawdzić telewizory przed zakupem weż ze sobą płytę DVD np. ze Star Wars i użyj THX Optimizera. Albo jeszcze lepiej Kalibratora DVD od wydawnictwa IDG. Na tej drugiej płycie wychodzą wszelkie niedoskonałości odbiornika.
 

Alcatraz

New member
Jaki wybrać TV LCD głównie do komputera?

Witam! Pompowanie, o którym wspominasz może wiązać się z bardzo słabym sygnałem, (antena) dostarczonym do odbiornika (już kiedyś spotkałem się z tym efektem i otrzymałem właśnie takie wyjaśnienie). A tak z ciekawości: czy na pozostałych telewizorach ten efekt nie występował?
 

NikT

New member
W sklepie w ktorym bylem najbardziej pompowal JVC X5, nie wiem czy mial taki sam sygnal jak reszta telewizorow.
Czekam z nadzieja, ze wypowie sie na ten temat i geometrii najwiekszy propagator ;-) JVC w polskim Internecie. Na pewno widzial niejeden egzemplarz w akcji.

Pozdrawiam
 

NikT

New member
Czym sie rozni?

Ciekawi mnie, ze zadalem konkretne pytanie odnosnie mozliwosci regulacji geometrii i pompowania i nikt nie odpowiada - zarowno hiperaktywny zazwyczaj kiki, ktory przeciez ma JVC doskonale opanowane ani inne osoby, ktore juz kupily ten sprzet i moglyby podzielic sie wrazeniami.
Myslalem, ze o to chodzi, aby wypowiadali sie uzytkownicy a nie tylko osoby sprzedajace sprzet.

Pozdrawiam
 

wiesiol

New member
NikT napisał:
Ciekawi mnie, ze zadalem konkretne pytanie odnosnie mozliwosci regulacji geometrii i pompowania i nikt nie odpowiada - zarowno hiperaktywny zazwyczaj kiki, ktory przeciez ma JVC doskonale opanowane ani inne osoby, ktore juz kupily ten sprzet i moglyby podzielic sie wrazeniami.
Myslalem, ze o to chodzi, aby wypowiadali sie uzytkownicy a nie tylko osoby sprzedajace sprzet.

Pozdrawiam
tez jestem ciekaw bo rozgladam sie za zakupem wniosek ci co kupili nie ccha przyznaz sie do bledu a sprzedajacy do wady :-(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dziś kilkanaście osób pytało o to samo na gg.
Sprawdziliśmy - wyciągnęliśmy kilka TV JVC 32 5 - nie zauważyłem pompowania obrazu . Być może pod słowem pompowanie każdy rozumie coś innego.
Proszę wyraźnie określić - co to jest pompowanie, na czym polega i jak się objawia.
Na kilka telewizorów - dwa miały nie właściwą geometrię z prawej strony ekranu.
Bez specjalnego testu , trudne do wychwycenia.
pozdrawiam
 

kenner

New member
kiki napisał:
pompowania obrazu . Być może pod słowem pompowanie każdy rozumie coś innego.
Proszę wyraźnie określić - co to jest pompowanie, na czym polega i jak się objawia.
Pompowanie obrazu polega na zmianie jego wymiarow przy zmianie tresci z ciemnej na jasna (i odwrotnie). Efekt widoczny chyba na kazdym TV CRT (przynajmniej ja nie znam takiego, ktory by tej wady nie posiadal), szczegolnie na kanalach muzycznych. Wystarczy nawet przyjrzec sie logo stacji - zawsze bedzie sie ono "poruszac".
 

roman

New member
Wybór telewizora

Alcatraz napisał:
Witam!

Czy ktoś może zna już wyniki wspomnianego wyżej powtórnego "pompowania" modelu JVC 32X5?

Pozdrawiam
Nie,ale w moim egzemplarzu to samo się dzieje!Może to wszystkie telewizory 32-calowe mają nie tylko w X5!?
 

NikT

New member
Teoretycznie może to dotyczyć każdego CRT, ale naoglądałem się tyle telewizorów w ostatnim czasie, że odpowiedzialnie mogę stwierdzić, iż X5 ma tę wadę najbardziej uwydatnioną. To i nieostry obraz niezależnie od ustawień czynią go dla mnie raczej miernym wyborem. Co ciekawe, na ulubionych przeze mnie Panasonikach pompowanie też jest widocznie, choć mniej niż w X5, dzięki czemu nie miałbym oporów przed kupnem (gdyby tylko jeszcze produkowali jakiej wyższe modele). Bardzo przyjemny obraz zobaczyłem na Philipsach 8719 i 8720, kosztują podobnie jak JVC X5, a ich obraz jest wg mnie lepszy.
Myślę że telewizor CRT należy kupować widząc jego obraz, nie wysyłkowo, nawet za cenę 100 czy 200zł większą i nawet za cenę kupna nie tego modelu który sie miało na oku. Ja obchodziłem Philipsy szerokim łukiem z powodu PixelPlusa, ale prostsze modele go nie mają, więc problem odpada, późno na to wpadłem.[/list]
 

NikT

New member
Występuje, jak w każdym CRT, ale jest mniejsze. Egzempalrze które widziałem nie miały jakijś zabójczej ostrości.
Niech mnie ktoś skoryguje w razie potrzeby, ale wszystkie CRT 32" Thomsona przy przełączaniu programów nie pzoostawały w wybranym przeze mnie trybie 4:3 tylko wskakiwały automatycznie bodajże na Cineramę. Bardzo denerwujące.
Jeszcze co do Thomsona 842 - co chcesz kupić, egzempalrz który grał przez kilka miesięcy w markecie po 12h? w jednym z MM mają 3 sztuki nowe ale po 5tys zł. No chyba że dojdzie ta mityczna dostawa z Francji.
Całe to szukanie CRT to taka męcząca zabawa, że już mi się nuży. A by oglądać z radością obraz telewizyjny z LCD musiałbym chyba mieć coś z oczami. Nie samym DVD człowiek żyje.
 

Alcatraz

New member
Witam!

Wczoraj otrzymałem odpowiedź od Krzysztofa (Kiki) w sprawie dodatkowych testów 32X5. Okazuje się, że pompowanie nie występuje. Kiki zasięgnął także dodatkowej opinii serwisu, który stwierdził, że winę za taki stan rzeczy ponosi słaby sygnał. To tyle jeśli chodzi o wyniki powtórzonego testu 32X5.

Z moich obserwacji wynika, że pompowanie występuje nie bardziej niż w innych telewizorach tej klasy. Tutaj sprawa wygląda podobnie wśród monitorów komputerowych crt. Czy to wina kineskopu? Może jednak nie. W przypadku monitorów miałem okazję testować dwa modele z identycznym kineskopem ale różnych firm (i w zasadniczo różnych cenach). Wynik był taki, że monitor droższy nie pompował w ogóle natomiast tańszy owszem i to całkiem mocno! W tym wypadku prawdopodobnie zadecydowała elektronika. Wśród monitorów komputerowych jest naprawde mało egzemplarzy, które "nie pompują". Podobnie wśród telewizorów. Tylko relatywnie droższe modele np. Panasonic PX30 lub JVC P40 mogą być całkowicie wolne od w/w przypadłości.
Ważną rolę odgrywa też chyba "próg wrażliwości" odbiorcy :D To co dla jednych jest nieznośnym pompowaniem dla innych będzie bez znaczenia. Mój leciwy 21 calowy Sony także troszeczke pompuje i to na sygnale z cyfry+ ale jest to efekt tak mały, że mozna go pominąć.
Do Kolegi Romana. Rozumie, że posiadasz 32X5 w domu. Czy nie zechciałbyś napisać krótkiej recenzji na jego temat? Jak zachowuje się na sygnale z kablówki, cyfry+ i dvd np. w kategoriach: geometria obrazu, formatowanie (16:9, 4:3, jak pokazuje filmy zapisane na dvd w formatach 2.35:1 lub 1.85:1), pompowanie na różnych sygnałach i... co tam jeszcze przyjdzie Ci do głowy.
Myślę, że potrzebna jest też opinia użytkownika, który na codzień ogląda obraz z danego modelu TV - serwis czy salon to przecież co innego.
A teraz już na zakończenie. Jeśli chodzi o ostrośc to wszystkie 32 i 36 calowe TV mają jakby lekko rozmyty obraz co wynika z wielkości kineskopu (efekt ten jest jeszcze większy na TV projekcyjnych CRT). Z moich porównań nie wynika, że 32X5 jest w tym zakresie lepszy lub gorszy od konkurencji. Subiektywne odczucie ostrości zmniejszają również cyfrowe filtry, które przy dobrym sygnale warto chyba wyłączyć a przy słabym zgodzić się na lekki niedobór ostrości. Wszyscy przecież chcieliby mieć obraz o jakości kinowej... a w kinie jak wiemy ostrość nie jest typu "brzytwa" :lol: Po 6 miesięcznym poszukiwaniu właściwego telewizora nauczyłem się, że potrzebny jest kompromis i trzeźwe, obiektywne myślenie. Wady i zalety różnych sprzętów (crt, lcd, plazma, projektory itd.) można wyliczać bez końca. A czy nie czas zasiąść już na wygodnej kanapie i rozpocząć projekcję filmów???

Pozdrawiam wszystkich na Forum i życzę tak doskonałego obrazu jak za oknem!
 

grzet

New member
Niech mnie ktoś skoryguje w razie potrzeby, ale wszystkie CRT 32" Thomsona przy przełączaniu programów nie pzoostawały w wybranym przeze mnie trybie 4:3 tylko wskakiwały automatycznie bodajże na Cineramę. Bardzo denerwujące.
autoformat można wyłaczyć w menu. Tylko nie wiem czemu to miało by być denerwujące. Moze przy pstrykaniu w sklepie tak, ale podczas normalnego użytkowania w domu, to jest super funkcja. Co do piania z zachwytu nad formatowaniem w JVC - może się ono schować przy tym co oferuje Thomson.
 
Do góry