Wybieram tv 32" i mam wiele pytan - pomozcie

NikT

New member
Witajcie fani obrazu. Znalazlem sie tu bo wybor tv to skomplikowana sprawa :)
Postaram sie nie miec nudnych pytan tak, bym otrzymal jakies odpowiedzi.
A wiec tak: chce kupic telewizor - do ogladania z odleglosci ok.3-3,5m. Jestem bardzo wrazliwy na punkcie jakosci obrazu, denerwuja mnie wszystkie cyfrowe artefakty, efekty kompresji itp, ale z drugiej strony telewizor to tylko telewizor, nie mam chyzia na punkcie ogladania tv, nie chce przesadzac z wydatkami i nie chce denerowac sie kazdorazowo wlaczajac telewizor.
Tv bedzie sluzyl do ogladania kablowki i kreskowek z dvd i filmow z dvd ze 2 razy na tydzien. Chcialbym aby byl to kineskop 32". W zeszlym roku bardzo duzo czasu spedzilem na analizowaniu tego tematu i wypadlo mi, ze powininem kupic Panasonika 32PX20, ale uwazalem go wtedy za zbyt drogi, a teraz jest juz nie do dostania. Zainteresowalem sie wiec modelem PX30, ale tego moge kupic tylko na allegro albo u zachodnich sasiadow. Z tego forum wynika tez , ze stanowczo powinienem sie zainteresowac JVC 32X5, ale szczerze mowiac, po prostu nie mam go gdzie ogladnac. A ze sprawdzic przed zakupem trzeba osobiscie, to tego jestem pewien, poniewaz zauwazylem, ze nie tylko jakosc obrazu sie liczy ale i cechy uzytkowe. Podam w myslnikach co jest dla mnie wazne, a Wy sprobujcie mnie nakierowac na odpowiedni model, albo przynajmniej odradzic jakis:
- dobry i naturalny obraz, nienarzucajaca sie elektronika.
- szybko przelaczajace sie kanaly - powiedzmy ok.1s (skakanie po programach to sport glupi, ale czasami konieczny)
- niebadziewny pilot (odpada np. LCD Sharp Aquos z pilotem jak skrobaczka do szyb) z dobra ergonomia i zasiegiem
- dobre radzenie sobie z formatami obrazu, jesli automatyczne, to inteligentne, jesli reczne to 16:9, 14:9 i 4:3
- na piloci ebezposredni przyciwsk zmiany formatu, bez wchodzenia w jakies menu
- fajnie jakby nie buczal i nie wydawal innych nieprzewidzianych dzwiekow :)

Pytania dodatkowe:
- Znam Panasoniki PX10, PX20 (nie bylo duzej roznicy w obrazie, zgaduje jak moze wygladac obraz z PX30). Powiedzcie jak ma sie jakosc JVC 32X5 w stosunku do tych modeli? Jak mozna porownac Panasonika PX30 i JVC P40?
- Trzeba wspomniec o HDTV :) Jesli bym wybral PX30 lub P40 jak sobie radza te odbiorniki z sygnalem HDTV? Jednakowo dobrze? Jak w stosunku do w pelni dedykowanych plazm/lcd?
- Nie wiem co to jest DVB i czym to sie je, tutaj natknalem sie na to okreslenie pierwszy raz, ale jesli mialoby mi sie to przydac w najblizszym czasie, to jak rozpoznac czy dany tv sie kwalifikuje?

Na zakonczenie dodam, ze najchetniej chyba kupilbym plazme 37", ale uwazam, ze nawet 5000zl to jednak za duzo jak na tv, poza tym sugeruje sie tym, ze tv bedzie wyswietlal jednak najczesciej obraz z kablowki, nie dvd. No i jakos tak glupio kupowac niskorozdzielcza plazme gdy dostepne sa wysokokorozdzielcze (choc przesadnie drogie). Wpatrywalem sie kiedys godzine w obraz z nowego Sharpa Aquos 32" i pomimo mojego uprzedzenia do LCD wydal mi sie bardzo ok, jednak pomimo grzebania w menu nie udalo mi sie ustawic tak dobrego balansu barw jak na zwyklych CRT ktore staly obok.
Panasoniki PX10/20 tez nie sa/byly idealne - czern nie jest absolutnie czarna, biel jest lekko przybrudzona, ale obraz z nich sie nie narzuca, jest po prostu naturalny.

I ostatnia prosba - w calym necie jest jedno jedyne zdjecie JVC X5, w dodatku male. Czy ktos moze pokazac inne zdjecie, nawet wlasne? Chcialbym tez zobaczyc jak wyglada on bez stolika.

Pozdro NikT :)
 

janunio

New member
Bez reklam
Myśle, że rozmowa Twoja rozmoa z Twoim psychoanalitykiem zrobi Ci dobrze.
Pozostań przy CRT. To uspokoi emocje. Na długo.
Dawno nie było na forum tak długiego bełkotu.
 

NikT

New member
Coz, wada Internetu, ludzie czasami sie nie dogaduje przez te szklane ekrany.
Wiem, ze stac Cie na wiecej, bo przeczytalem wiele Twoich postow.
Sprobuj jeszcze raz, ok? W moim "belkocie" bylo wiele konkretnych pytan.

Pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ATI nowa wersja 5.10

witam
każdy ma swoje potrzeby.
Super ,że określiłeś je szczegółowo. Pozwala to z dużym prawdopodobieństwem bez obecności w sklepie stwierdzić że:
Najlepszym wyborem jest 32 P 40 JVC - spełnia wszystkie Twoje oczekiwania .
1. Przy CRT odległość nie ma znaczenia - a Twoje 3-3,5 metra jest
extra
2. Nieznajdziesz więc kompresji czy artefaktów
3.Jeśli Px 30 Spełniał Twoje oczekiwania / też są dostępne w
sklepach Panasonica - w cenie 3999 zł - z gwarancją Panasonic
Polska / To JVC - ma identyczną jakość ale większe możliwości
na których Ci zależy
4. Wszystkie :

"dobry i naturalny obraz, nienarzucajaca sie elektronika.
- szybko przelaczajace sie kanaly - powiedzmy ok.1s (skakanie po programach to sport glupi, ale czasami konieczny)
- niebadziewny pilot (odpada np. LCD Sharp Aquos z pilotem jak skrobaczka do szyb) z dobra ergonomia i zasiegiem
- dobre radzenie sobie z formatami obrazu, jesli automatyczne, to inteligentne, jesli reczne to 16:9, 14:9 i 4:3
- na piloci ebezposredni przyciwsk zmiany formatu, bez wchodzenia w jakies menu
- fajnie jakby nie buczal i nie wydawal innych nieprzewidzianych dzwiekow " spełnia

5.32 P40 i 32 Px 30 testowaliśmy na życzenie Dawida z
Bydgoszczy. Obydwa telewizory chodzą tak samo.
6.JVC 32 P 40 - odbiera HDTV skalując do swoich częstotliwości
dając wspanałą jakość .
7.DVB - będzie odbierał każdy - po wykorzystaniu z Setboxa - podobnie jak 98% wszystkich telewizorów - nie wyłączając Plazm i LCD

Jeśli odpowiadał Ci 32 PX 30 - jest do dyspozycji jeszcze kilka sztuk

32 X 5 - jest w innej klasie cenowej - cena 2199 zł

http://www.jvc.pl/product.php?id=AV-32X5BU&catid=100011

http://www.audiostereo.pl/JVC28_cali_gdzie_w_Warszawie_21538.html#bottom
tu znajdziesz - zdjęcia
pozdrawiam
 

NikT

New member
kiki, dzieki bardzo za odpowiedz, nawet w sobotni wieczor tu zagladasz ;-)

> Jeśli Px 30 Spełniał Twoje oczekiwania / też są dostępne w
> sklepach Panasonica - w cenie 3999 zł - z gwarancją Panasonic
> Polska / To JVC - ma identyczną jakość ale większe możliwości
> na których Ci zależy
Moze niedokladnie napisalem: podobal mi sie PX10/PX20, PX30 nigdy nie widzialem, ale zakladam, ze moze byc tylko lepiej (oby tylko nie bylo "lepiej" jak w PixelPlus Philipsa - ten efekt jest przesterowany, wyglada jak teledysk ze Studia 2 z 1978r)

> 32 X 5 - jest w innej klasie cenowej - cena 2199 zł
Tak, oczywiscie, wymienilem go jednak poniewaz oprocz dylematu Panasonic/JVC musze tez rozstrzygnac dylemat kwoty 2200/4000zl. Do tego musze jednak wiedziec jaka jest roznica w jakosci, wyposazeniu i ergonomii. Prosze o komentarze, jesli to mozliwe. Pomimo, ze w promieniu 15km mam 3 MM i inne RTVAGD to tych modeli nie moge samodzielnie sprawdzic, sklepy ich nie maja.


Pozdrawiam
 

Zorro

New member
Ja polecam Ci Thomsona WB842 - obraz jest (wg mnie) najlepszy ze wszystkich wymienianych tu telewizorów. A juz w ten czwartek będzie u Kikiego w sklepie po niespotykanie niskiej cenie. Myslę , że on przybliży Ci lepiej ten tv. Pozrawiam - Zorro.

P.S. Widziałem tego Thomsona juz kilka razy i sam w ten czwartek zamawiam go u Kikiego.
 
Do góry