Pomóżcie wybrać 32"

Klemens

New member
Pioneer 436XDE czy może coś innego ?

Witam!
Obecnie w Bydgoszczy po otwarciu Media Marktu trwa kilkudniowa wojna cenowa (MM, Domar i EuroAGD) Z ofert promocyjnych (a więc tych które chyba są najbardziej przecenione) zainteresowały mnie te pozycje
CRT
Thomson 32 WM 402 - za 1450
Sony KV-32CS71 - za 1999
LCD
LG RZ-32LZ50 - za 3399

Wiem że jest tu "mały" rozrzut cenowy, ale za nowszą technologię jestem w stanie trochę dopłacić, z CRT jednak nie zamierzam zbyt dużo przekroczyć 2000.
Zastosowanie: DVD i kablówka, odległość 3-4 metry

Wiem że nie są to modele nawet ze średniej półki lecz te z niższej prosiłbym jednak o wskazówki który z nich wybrać. Jeżeli żaden z tych typów nie jest wart nawet takich pieniędzy to prosiłbym ewentualnie o wskazanie jakiegoś innego modelu, widziałem że JVC X 5 polecaliście kilkukrotnie czy jest on dużo lepszy od tych CRT?

Z góry przyznaję się że nie przeczytałem wszystkich możliwych postów na tym forum gdyż od 2 dni jestem w delegacjach i tylko mam chwilę czasu na posiedzenie przed internetema a sprawa ewentualnego kupna musi być rozstrzygnięta do soboty. Z funkcji szukaj korzystałem lecz o tych modelach niewiele znalazłem.
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
przy założonym budżecie czyli 2000 zł - wybór padł na TV Sony
32 Cs 71
Ale podkreślam ,że JVC na najlepsze formatowanie i płynny obraz.
Jakość w klasie cenowej też była bezkonkurencyjna.
Oczywiście ,że są lepsze telewizory od tego modelu ale kosztują znacznie wiecej. Oscylując przy tej cenie JVC X 5 - jest extra wyborem. Wiem ,że w Domarze też był. Tyle ,że w internecie ceny niższe.

Trochę dopłaty może być niewystarczające. Cieżko określić jaki sygnał jest w kablówce.Czas reakcji /smużenie/ przy kablu LCD LG - jest duże. Nie każdy jest to w stanie zaakceptować. Najlepiej sprawdź na własne oczy w sklepie. weż miarkę idź do sklepu i poproś o!!! - najsłabszy sygnał,stań 3-4 merty i oceń.

Przy CRT nie musisz eksperymentować.
pozdrawiam
 

Jaro

New member
czesc,
Przyznam, ze ja tez mam podobne dylematy jaki telewizor 32" wybrac. ograniczony budzet sprawia, ze poruszam się w zakresie tradycyjnych telewizorów panoramicznych. Bardzo wiec prosze bardziej zorientowanych forumowiczów o podpowiedz w tym względzie. Rozpatrywałem model sony 32" 86Q (jezeli dobrze pamiętam symbol), panasonic 32PM11, philips pw9520. Czytając inne posty widzę, ze i JVC 32x5 ma dobre notowania.
telewizor ten bedzie podłączony do kablówki (Vectra) i DVD yamaha.
Proszę o radę.
 

braciak

New member
Który wybrać?

siema mala rada dla czytajacych posty goscia pod pseudo kiki!nie sugerujcie sie za bardzo jego radami bo on za bardzo sie nei zna za to duzo pisze :) zobaczcie w poscie sprzet a tam tema 720p jak doradzil gosciowi !niestety jego porady moga sie okazac troche nieprofesjonalne :) a za fachowca chyba sie uwaza ten pan wiec duza ostroznosc bym, zalecal :)
 

tuptus55

New member
Braciak powinieneś mieć ksywę sfrustrowany.
Ar2 możesz gościa zablokować?
Bo nawet mi się nie chce mu tłumaczyć jak błądzi.
Jeszcze niczego mądrego braciak nie napisał, a tylko różnych ludzi obraża.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
już znam ten styl

Braciak - widzę ,że przeniosłeś się z innego portalu gdzie - pisałeś od rzeczy.
Zostałeś osmieszony i przeniosłeś się pleść dyrdymały .Musisz leczyć się u psychologa . Sprawdzilem Twoje wpisy / każdy moze / więc - jeśli bedziesz obrazał ludzi - postaram się - abyś trafił do lochu.

Poczytaj dobrze temat ,który cytujesz - bo Twoja wiedza nie jest oparta na faktach.


Jaro - wszystko zależy od ceny.
Wiem ,że 32 FQ 86 - juz podrożał - kosztował 2499 zł
i to byla extra cena
32 PM 11 też podrożał ale tylko 100 zł
Philips 9520 - też spora róznica w cenie
JVC - byl też w klasie cenowej 3499 / obecna cena 2199 zł/
JVC ma najlepsze formatowanie.

Podaj zakres cenowy - bo duza rozbieżność.
Przy Twoich warunkach raczej kieruj się swoim gustem i kasą
pozdrawiam
 

Klemens

New member
Rozdzielczość, jak bardzo jest ona istotna? i co to jest DVB

Witam!
Tak na początku to w temacie tego sfrustrowanego człowieka, ignorowanie go może być najskuteczniejszą metodą.

Co do telewizora to częściowo posłuchałem kikiego, poszedłem do sklepu, obejrzałem i kupiłem ........ LCD LG. O najsłabszy sygnał nie musiałem prosić bo niestety ich najlepszy był niestety poniżej wszelkiej krytyki.
Jak na moje brzeszczate oczy to telewizor zachowuje się bardzo dobrze, rodzina też jest zadowolona ale to może być spowodowane tym że przesiedliśmy się z lekko już szwankującego 16letniego 21" Sony. Możliwe również że kablówka podaje odpowiednio dobry sygnał. Do zakupu najprawdopodobniej przyczynił się też fakt że to był chyba już ostatni promocyjny egzemplarz w Bydgoszczy :) (ale temu uległem świadomie)

Gdyby nie LCD to na pewno wybrałbym JVC X 5, prezentował się bardzo dobrze w sklepie.

Dziękuję kikiemu za wszystkie wskazówki.
 

Jaro

New member
Która rozdzielczość lepsza?

Dzięki kiki za odpowiedz.
Na Tv nie chcialbym wydać więcej niz ok 3000zł i chcialbym zeby kasa wydana była mozliwie najefektywniej.
Czytajac ostanio posty na forum zauważyłem, że niezbyt dobrze mówiło się o tv marki sony. osobiście skłaniałem się do philipsa 9520 ale moze nie warto tyle inwestować jezeli byc moze nie widać róznicy w jakości obrazu miedzy własnie tym modelem philipsa a wspomnianym wcześnie JVC x 5??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Philips chodzi bardzo dobrze. Dwa dni temu porównywałem go z Philipsem. Philips dla mnie ma ten sam teatralny obraz , zbyt sztuczny.
JVC 32 X 5 jest płynny. I ma najlepsze formatowanie. Jakość podobna. Ale cena najlepsza przy JVC/ 2199 zł/
pozdrawiam
 

braciak

New member
ludku kiki :) nigdy nigdzie na zadnym forum niczego nie pisalem :) wszedlem na to forum po to zeby sie czegos dowiedziec od ludzi ktorzy maja wieksze pojecie niz ja!niestety trafilem na ciebie i uwierz smialem sie nie raz czytajac twoje "fachowe"porady :) ale widze ze czegos sie nauczyles bo juz komus tam napisales ze mninimum to 720p wiec moze warto bylo to napisac :) i rada dla wszystkich szukajacych telewizora nie sugerujcie sie jego opiniami bo gosciu jest sprzedawca i jego porady nie maja wiele wspolnego z fachowymi poradami!niestety przykro mi patrzec jak ludzie ktorzy to forum zalozyli przygladaja sie temu i nic z tym nie zrobia!i zebyscie nie mysleli ze pisze to z jakiejs zlosci to poczytajcie jego posty i zobaczcie jak doradzal ludziom :) co do jvcx5 podobno te telewizory maja kineskopy lg philips!mam philipsa 32crt seria 87 i jak dla mnie slaby!najlepiej chyba isc samemu do sklepu i nie sugerowac sie opiniami sprzedawcow z forum :) (co do jvc infor.ze kineskopy sa lg philips z forum audiostereo)zycze pomyslnych zakupow!
 
Do góry