telewizor philips ?

wojciech

New member
Witam. Jestem nowy na tym forum i proszę o pomoc. Zastanawiam sie nad zakupem nowego tv - i tu pojawił sie pewien problem :( - a mianowicie : jaki wybrać - lcd czy crt.
Po przeczytaniu opinii o telewizorach lcd wydaje mi się, że mając podłączoną kablówkę oraz dvd, (odległość do tv 2,5metra) bardziej rozsądny wydaje się zakup telewizora crt (pomijając fakt - cenę do jakości generowanego obrazu ). Proszę o weryfikację w/wym myśli bo sam już nie wiem..... (a z kasą trochę słabo - do 5000,-)
Jednocześnie proszę o wyjaśnienie: czym rózni się pixel plus od pixel plus2 - czy warto dopłacać do tego drugiego? czy wystarczy pixel plus - kolega posiada taki telewizorek juz od jakiegoś czasu (ponad 2lata) 28 cali panorama (pierwszy model pixel plus ) i chodzi idealnie. Biorąc pod uwage obecne ceny crt - moim zdaniem oferta godna uwagi - myślę o modelu PHILIPS 32PW9520 (cena 3350,- ale czy warto?). Dzięki za jakąkolwiek odpowiedź. Pozdrawiam Wojtek.
 

marcinl85

New member
Ja osobiście używam telewizora Philips 37pf9986 i jestem z niego zadowolony! Niestety cena tego telewizora jest dosc spora jak go kupowałem to było około 20 tys teraz mysle ze jest juz tańszy ale nadal drogi (kupowałem go pół roku temu! ) Przy cenie do 5 tys mogę poradzić żeby sie pan wstrzymał a te nowinki techniczne beda tańsze no chyba ze przewiduje pan po kupnie telewizora crt za 2 - 3 lada jakiś nowy telewizor osobiście uważam ze jest to strata pieniędzy po co dwa trazy kupować sprzet co innego jezeli teraz nie ma pan sprawnego TV i chce pan go tereaz kupić! Jeżeli chodzi o jakość obrazu to rzeczywiście przy naszych kablówkach zwłykły telewizor wystarczy, choć jak stanieja jeszcze troszke plazmy to oczywiście taki doradzam! Pozdrawiam
 

ortax360

New member
JAKI LCD TV

Po pierwsze nieprawda ze LCD nie nadaje sie do ogladania DVD I kabl. . Mam SHARPA 32GA4E Kabel działa bardzo dob. fakt zalezy od sygnału ale jest ok ,DVD rewelacja obraz ostry kolory idealne po prostu Crt odpada, DVD podłącz componenntem. Nawet nie mysl o crt bedziesz potem załował .
 

aras1

New member
Witam
Przez długi czas przyglądałem się Philipsowi 9520, a że nie jestem fachowcem z tej dziedziny odwiedziłem kilka zakładów naprawiających sprzęt RTV. Opinia na temat kineskopów aktualnie produkowanych jest beznadziejna. Wszyscy odradzali mi zakupu Philipsa.
 

tuptus55

New member
aras1 napisał:
Witam
....odwiedziłem kilka zakładów naprawiających sprzęt RTV. Opinia na temat kineskopów aktualnie produkowanych jest beznadziejna. Wszyscy odradzali mi zakupu Philipsa.
To ciekawe podejście. Czy ktoś z forumowiczów posiada informację jaka jest awaryjność LCD? Szczególnie Sharp LC37P50.
Aporopo's innego wątku dotyczącego marki Sony. To kiedyś byłem fanem tej marki ale jak mi przyszło naprawić DVD i serwis we Wrocławiu o nazwie zaczynającej sie na S zarządał 100% przedpłaty za część (układ lasera) to powiedziałem, że nigdy więcej nie kupię nic Sony i Philips. Dlaczego Philps też. Bo ten serwis ma także autoryzację Philips. Serwisu nie dało się przekonać, że mają DVD więcej warte niż ten laser. Nawiasem mówiąc 450zł za laser do DVD to przegięcie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeśli masz 5000 zł
to super wyjściem przy 2,5 metra będzie 26" Lcd. Tu możesz wybiereć w najlepszych.
32" LCD przy słabym sygnale może być - tak sobie.
ALe jesli Ci się bardziej z założenia podoba Philips - kup Philipsa.
JVC 32 C 50 przed którym siedzę - odmierzam 2,5 metra ,z kabla chodzi super.
Ale to inna kasa .
pozdrawiam
 

wojciech

New member
Mam jeszcze jedno pytanie dot. philipsa - są dwa modele ctr 32PW9309 oraz 32PW9520 ? Czym one się różnią i który jest bardziej godny uwagi (bo cena jest podobana).
To pytanie o dwa modele philipsa sprowokowane jest zamieszczonymi opiniami w internecie w stylu "co prawda to nie 32PW9309 - ale 32PW9350 tez dobry..." czyli jak to jest: starszy model jest lepszy? (pixel plus lepszy od pixel plus 2?)

Dzięki za wszystkie wcześniejsze odpowiedzi . Teraz to faktycznie się zastanawiam czy nie lepiej jest nabyć LCD - ale nie 26 a 32 cale. :D
Pozdrawiam Wojciech
 
Do góry