100Hz w JVC 32P40 i 32X5

Glova

New member
37" Plazma czy LCD

Czesc,

Czy ktos moze mi wyjasnic dlaczego w specyfikacji obu TV (pdf ze strony JVC) informacje na temat odswiezania podane sa w oddzielnych kolumnach - tak jakby to byly dwa oddzielne systemy odswiezania (i pewnie sa)? Z tego co udalo mi sie doczytac 32P40 pracuje w 75Hz przy wlaczonym D.I.S.T (tak juz wynika z dzialania tego systemu). 32X5 nie ma D.I.S.T wiec tam pewnie caly czas jest 100Hz.
Czy ktos moze to potwierdzic? Moze to detal, ale chcialbym znac prawde. Wiem, ze podobnie jest z PixelPlus w starszych Philipsach - niby TV stuhercowy ale z wlaczonym PP tylko 75Hz.
Troche to dziwne :?

Przy okazji dwa pytania
- co oznacza 900i 75Hz wlasnie w kolumnie 100Hz dla 32P40?
- czy ktos mial okazje porownac jakosc obrazu obu TV? Moze gdzies jest jakis test? Pytam bo roznica w cenie jest spora...


Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam oczywiscie jest rożnica.
System DIST
D.I.S.T. (Digital Image Scaling Technology): wolny od migotania obraz, wysoka rozdzielczość obrazu
Rdzeń technologii: precyzyjny przetwornik I-P o wysokiej precyzji oraz układ formatujący wraz z Smart Frame Rate Conversion
32 p 40 - odbiera HDTV i to jak
Komponenty pomocnicze: Super DigiPure, Colour DigiPure oraz szerokopasmowy wzmacniacz wizyjny
• Kompatybilny z sygnałem HD 1080i 50/60Hz
pozdrawiam
 

Glova

New member
Wszystko pieknie - brzmi prawie jak z ulotki ;)
Ale ja pytalem konkretnie o 100Hz - przeciez 75 tez jest wolne od migotania dla wielu do dzis. Tak jak pisalem Pixel Plus wyswietla obraz w 75Hz mimo, ze producent pisze, ze to TV 100 hercowy (oczywiscie 100Hz dziala jak sie wylaczy system Pixel Plus). I cos podobnego dopatrzylem sie w specyfikacji 32P40 - 900i 75Hz. Stad moje pytanie.



Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja przy tym telewizorze nie znalazlem i nie dopatruje sie tu różnic z tego wynikajacych .
Jeśli oczekujesz szczegółowej informacji
jvc@jvc.com.pl - pytaj - produkt managera - Tomasz Nagot.
Zapewne otrzymasz wyczerpujacą opinię - korzystam z jego wiedzy.
pozdrawiam
 
Do góry