Jaki telewizor

matti155

New member
gromadzenie kolekcji

WITAM
Mój ojciec szuka telewizora do 4000 zł. Za bardzo nie znamy się na telewizorach, więc proszę o pomoc furowiczów. Ojciec powiedział mi jeżeli opłacało by się kupić jakiś telewizor do 5000 zł. to może by wydał jeszcze ten tysiąc, tylko czy opłaca się kupować tak drogi telewizor? Proszę o odpowiedzi.
 

sebaa

New member
Jeśli ma to być tradycyjny telewizor z kinolem CRT to polecam LOEWE z serii Aventos 3781 lub ciut droższy 3981. Jedynym minusem może być brak przystosowania do HDTV. Ale TV naziemna, kablowa, sat cyfrowe i DVD obraz bajka.
Zajrzyj tutaj zakładka telewizory.
O plazmach i LCD zapewne rad udzielą bardziej doświadczeni koledzy ale za tę kase wybór będzie mizerny!
 

besson

New member
Euro1080 HD-5

Ja kupiłem Samsunga WS 32Z308P 32" za 3030 zł w Domarze - Bydgoszcz (patrz Allegro) w dodatku z bardzo korzystnym kredytem - 20 rat - całkowity koszt kredytu 125 zł. Polecam solidna firma i transport gratis.
 

pszemeq

New member
Pytanie do uzytkowników kamer HDTV

Witam !
Przeglądam wątki poswięcony TV CRT kompatybilnym z HDTV i mimo, że technologią AUdioVideo interesuje sie juz dośc długo ( np. nieobcy jest mi skrót PIP czy nawet PAT ;) ) to przyznam, że tu mam w głowie zupęlny groch z kapustą ...
Chcę kupic sobie TV 32" panorama ale oczywiście kwota która moge wydac jest ograniczona. Jeszcze nie tak dawno temu byłem przekonany, że mój wybór padnie na cos z rodziny Thomsona 6xx lub 842 Przy znacznym spadku ceny nic tylko brać ... ale poczyłaem o HDTV obejrzałem sobie taki obraz cóż ... róznica jest jakby duża :) i zaczęły sie schody. LCD i plazma nie wchodzą w grę (cena) ..wydawało mi się, że Samsung Slim to bedzie to ale opinie o nim sa oglednie mówiąc niepochlebne - spotkałem się z opinią, że być może to HDTV działać będzie tylko z XBOX'em 360 ... Inne wymieniane tu telewizory ( np. Panasonic czy JVC) nie są na stronach producentów wymieniane jako kompatybilne z HDTV ... No i nie wiem - co z HDTV kompatybilne jest a co nie. Zakup TV to dla mnie okres eksploatacji 10 lat - zatem chce wybrać dobrze.
Proszę niech mi to ktoś wytłumaczy ( najlepiej z przykładami :) ) Z góry dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecnie
na rynku 32 Px 30 Panasonic - 4500 zł ,
JVC 36 P 38 - 4900 zł
JVC 32 P 40 - 3999 zł
Thomson wb 842 - 3699 zł /ze stolikiem/
wszystkie chodzą w HDTV .
Nie podałeś kwoty zainterosowanego CRT. Co i kiedy zamierzasz podlączac do telewizora. HDTV w jakim okresie / koszty - są spore/
pozdrawiam
 

pszemeq

New member
Witam !
Dzięki za odpowiedź. Kwota, która chce wydać to około 4000 pln. Już chce podłaczyć Cyfre+, DVD, czyli na razie bez szaleństw jeśli chodzi o HDTV - to raczej pieśń przyszłości choć pewnie nie odległej. Co dalej to zależec będzie od ruchu cen. W chwili obecnej mój PCet ma Component i SPDIF zatem tu również jest możliwośc ruchu.
Tak to wygląda. Co do telewizorów to bardzo zaciekawiłes mnie tym Thomsonem - niepokoi mnie tylko brak słowa o HDTV na stronach producenta. Gdybys łaskawie rozwinął temat co do samego kwestie samego podłączenia - composite wystarczy ?
No i jeszcze jedno pytanie - gdzieś czyłem ( chyba w opiniach na temat tego Samsunga), że brak HDMI jest dyskwilifikujące dla urządzeń do HDTV - rozumiem, że to bradzo "hardcorowe" podejście ;)
pozdrawiam i bardzo dziękuję za odpowiedź
pszemeq
 
Do góry