HD ILA - JVC atakuje

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HD ILA - to kolejny przelom w telewizorach. JVC proponuje na rynek /obecnie w USA i Japonii/ telewizory z tylna projekcją - bez struktury pixela. Jakość rewelacyjna. Ceny ...... zobaczymy. Do Polski planowane są na początku przyszłego roku.
Przygotowane do HDTV.
pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Jeżeli cytujemy fragmenty materiału reklamowego to trzeba to zaznaczyć i napiasać łowo "podobno" !

HD ILA - to kolejny przelom w telewizorach. JVC proponuje na rynek /obecnie w USA i Japonii/ telewizory z tylna projekcją - bez struktury pixela.
Jakość rewelacyjna.

Drogi KIKI ! Czyja to opinia ? Twoja ? Widziałeś ? Napisz gdzie i kiedy jeżeli widziałeś.

Tylna projekcja to gniot dla samotnych. Kąty widzenia ograniczone do 30 stopni.
Brak pixeli był zawsze ich mocną cechą tak samo jak w przypadków rzutników.
To są rozwiązania zastępcze i tymczasowe.
Tak jak i rozdzielczości 1280 x 768.

I niech LCD będzie z Nami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JVC - prezentował na pokazach w Pradze oraz prototyp na pokazach w Maladze.
również w Pradze pokazywał- rzutnik DLP - w czesci profesjonalnej.
Na targach w Los Angeles / niestety nie byłem/ pokazywał rzutnik 8-4-2 . O rozdzielczości kilku krotnie wyzszej niż HDTV . Omawiany na szkoleniu w Piotrkowie Trybunalskim.
Przyznaję - słowo podobno - brzmiałoby lepiej.
pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
wykonaj test

Drogi KIKI,
Jak napewno zauważyłeś bardzo preferuję SAMSUNGa.
Postanowiłem sobie odpowiedzieć na pytanie : dlaczego ?
I mam takie wnioski:

[1] Samsung jest teraz bezsprzecznie liderem technologii HD
wskazują na to: wpółpraca z SONY, Microsoftem,

[2] SAMSUNG jest znacznie tańszy od kolegów z branży czym doprowadza zapewne do łez konkurencję a ja zionę nienawiścia do
wydymiarzy spod znaku SONY czy Philips z ich sufitowymi cenami,

[3] Samsung preferuje Polski rynek konsumencki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Premiery mają często miejsce w Polsce a nie w USA czy Japonii.

[4] Wzorcowa aktywność na rynku, ciągle nowe produkty, wręcz
dyktują niesamowite tempo rozwoju, dotrzymują obiecanych
terminów w prowadzaniu na nasz rynek nowości !
Przykład: w maju LG miał oferować SLIM TV CRT i co ? Gdzie to
jest ?

Widzę także wady:

Fatalny marketing, ukrywanie pozytywnych cech produktów a nawet ich istnienia ( tak było w przypadku mojego LW46G15W - znalazłem w necie info a w Saturnie powiedzieli, że nie tylko słyszeli ale, że stoi w rogu ! Do dziś nigdzie nie pokazali w prasie tego modelu)
Brak troski o prezentowanie produktów w marketach, brak niezależnych źródeł sygnału wizyjnego przez co fatalnie się prezentują ( a zwykle jest to shit pt. TVP 1)

Wnioski:
Ostatnio stanąłem przed ścianą 37" - 42" LCD różnych firm. Były tam SONY, Philips, Pioneer, JVC, Samsung, Sharp.
Taka jest część ekspozycji w Saturnie na ścianie północnej.
I doszedłem do wniosku, że wszystkie grają w zasadzie tak samo.
Bo i tak musi być gdy matryce pochodzą tylko z trzech fabryk.
Wszystkie mają zaawansowane regulacje.
Tempo rozwoje jest takie, że nie ma czasu na opracowywanie i produkowanie własnych chipsetów.
W Saturnie mają obecnie zupełnie przyzwoity sygnał.
Pisałem już na forum, że najwyżej cenię ekspozycję w MM w al.Krakowskiej. Wpadnij tam i oceń sam.
Tylko w takich warunkach można w jednej chwili zorientować się jaki system wyświetlania obrazu jakie ma cechy.
Myślę więc , że jako zawodowy dealer powinieneś:

[0] Zawsze prezentować się jako zawodowy dealer / broker ( umieść taki opis w stopce korespondencji ). Wtedy zbudujesz zaufanie do Twoich opinii.

[1] zalecać wizyty w wielko-powierzchniowych marketach potencjalnym nabywcom ( dlatego trzeba zdefiniować gdzie są poważne ekspozycje w tym kraju ).
Są ogromne różnice nawet między poszczególnymi punktami tej samej sieci.
Np. MM MARKI Warszawa to syf.

[2] Jako zawodowy dealer / broker wchodzisz do akcji w fazie realizacji transakcji przez wybór optymalnego źródła zakupu. Zabezpieczasz logistykę i dalszą obsługę transakcji. Tak jest OK !

Wyjaśniam, że dla mnie broker reprezentuje deklaratywnie wszystkich producentów zaś dealer wybrane marki (zapewne te które dają mu najlepsze ceny i inne warunki handlowe).

Na forum HDTV taki expert, ale naprawdę niezależny jest skarbem i stanowi siłę forum.

Pozdrawiam
miłośnik domowy HDTV
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Witam
Byłem na Szkoleniu Samsunga
Bylem pod olbrzymim wrażeniem.
Pokaz przygotowany profesjonalnie. Nie znam gościa , ktory prowadził to szkolenie - ale był mistrzem. Szkolenie trwało krótko / nie było nudne jak flaki z olejem - ja u innych importerów/
Braki dotyczyly -mówiono o HDVT bez jakiegokolwiek sygnalu.
Brak wyobraźni.
Gośc prowadził zajecia ostatni raz - kupili go do Elektroluksa - strasznie oblatany.

Byłem pod wrażeniem przygotowywanej akcji marketingowej - prowadził Rosatti. Oraz pod dostosowaniem oferty do potrzeb klienta. Szok.

Liderem LCD jest bezapelacyjnie Sharp.

Pierwszą firmą ktora wykorzystywala HD do promocji byla RCA - czyli Thomson w Europie
Olbrzymi udzial w promocji stacji 1080 - ma Pioneer .Pierwszy w Polsce wprowadził tunery HDTV.
Od nich rozpoczęła się nasza fascynacja .

Fatalny marketing Samsunga - fakt . Byc może zadufani w sobie.
Takie ja mialem odczucie w kontaktach osobistych -po szkoleniu. Pszyszedł jakiś chłopek / ja/ i coś im opowiada .
Podonie jest w Sharpie.
Nie docenili - siły HDTV.

Pierwszą firmą w Polsce ktora udało się nam przekonac do promocji hdtv - jest JVC.
Szczęściem naszym jest ,że mają super LCD . W opinii klientow i ogladajacych na różnych pokazach w Polsce - najlepszy obraz.
Nawet klienci którzy przemierzyli pół Polski - do Olsztyna - mogli stwierdzic to na własne oczy.

O ile wiem producentów matryc jest wiecej - sprawdzilem ostatnio - kto robi matryce dla Thomsona - informacja pochodzi ze źródła.

Staramy się oceniac produkty z nasza najlepsza wiedza. Jeśli produkt jest słaby danego producenta - zapraszamy produkt menagera , pokazujemy wady - mocno obniżamy wartośc odbiornika i nie promujemy tego modelu.
Wiele osób wie - bo przekazujemy opinie kazdemy kto zapyta. Nawet najlepsi czasem mają bubel.

Twoja inicjatywa dobrych miejsc rewelacyjna.
Podałem Swoje typy.
Będę od jutra namawial sklepy wielkopowierzchniowe do takich stiosk.
Znam mnostwo -ludzi w kraju więc wierże ,ż mi się uda.
Bedzie to niewątpliwie TWOJA zasluga.

Poznań ,Łodź, Gdańsk, Sosnowiec, Słupsk, Szczecin, Warszawa,
Inowroclaw, Wrocław , Białystok , Nowy Sącz , Suwałki ,.
To powinno zadziałac za kilka dni.
Są sklepy wyposażone w rozdzielacze sygnalu
Adresy Na tym portalu.

Różnice gdy staniesz przed ścianą rzeczywiśccie są nie wielkie.
Obraz dynamiczny nie pozwala na dokonanie porownań.
Ale wszystko zmienia się diametralnie gdy ztrzymasz obraz. Patrzysz i oczom wierzysz.

Tu jestem zawiedziony serią r 31 Samsunga.
Wypadł gorzej niż konkurencja. Brak drugiego planu
Bo wczśniejsze lcd chodziły źle z obrazu TVP. Ponieważ zdecydowana większośc kupuje do kablowki - nie polecaliśmy.

Matryce muszą byc wyposażone w szybkie procesory .I tu elektronika ma znaczenie. Jeśli ktoś oszczędza ma słabszy model.

Milośnik HDTV
amator

pozdrawiam
 
Do góry