Jaki telewizor projekcyjny ?

PiotrK

New member
Witam wszytskich,

Noszę się z zamiarem kupna telewizora. Znajomy ma projekcyjny Sony KP-41PX2. Nigdy nie sądziłem ,że tv projekcyjne cechuje tak wspaniała jakość obrazu jak na takie przekątne obrazu ,a byćmoże to tylko ten model jest wspaniały ?

W każdym razie ,zauważyłem ,że telewizory projekcyjne sa też tanie ,tak więc postanowiłem napisać na forum HDTV i zapytać znawców tematu o taki rodzaj TV.

Jaki model ewentualnie polecacie ? Czy takie TV są bezawaryjne ? Jak to wygląda w praktyce ? Czy może takie TV mają jakąś wade ,że prawie nikt ich nie ma w domu...

Myślałem ,nad Samsungiem SP-43R1HL albo SP-42Q2HL. Czy lepiej kupić TV o foramcie 16:9 czy 4:3 ?

pozdrawiam !
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Telewizory z tylną projekcją jest to potężny rynek, szczególnie za oceanem, co do modelu Sony który podałeś to nie jest on wyjątkeim większość systemów DLP odbiera bardzo dobrze.

Telewizory z tylną cechują się koniecznością wymiany lampy (w zależności od producenta) średni czas ok 5 tyś godzin, po którym trzeba wymienić lampę no i oczwiście zajmują więcej miejsca od technologii PDP/LCD

Niestety w tej chwili nie pomogę w dokładnym wyborze modelu, ponieważ ich niewidziałem

Pozdrawiam.
 
Do góry