Obraz na obrazie

wicek

New member
Witam! Jako, że jest to pierwszy mój post na tym forum chciałbym się ze wszystkimi przywitać ;)
Mam problem z telewizorem firmy Daewoo, mianowicie chodzi o to, że mam satelitę (z nią wszystko w porządku), ale gdy oglądam jakiś program, pod nim mam cienie i głos z odbioru ze zwykłej anteny. Gdy odłączę zwykłą antenę, nie idzie oglądać, ponieważ słuchać szum i widać fale. Idzie to jakoś zniwelować? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam ;)
 

TOM16V

New member
Prawdopodobnie tuner satelitarny podłączony masz do tv za pomocą kabla euro/euro ,twój kabel jest niestety złej jakości tzn.nie ekranowany i dlatego widać te obrazy przebijające jak cienie .Wymienić kabel na ekranowany gruby i po kłopocie.:grin: u mnie to pomogło,
 

przemdab

New member
Jeżeli odbiornik satelitarny ma wyjście antenowe to proszę podłączyć z telewizorem, zestroić i zapamiętać numer programu. Teraz przełączyć na połączenie audio-video.
Proszę sprawdzić już nie powinno występować zakłócenie o którym piszesz.
Pozdrawiam.
 

wicek

New member
Odbiornik satelitarny to Samsung DSB-S305G, tak jak mówi TOM16V, dekoder podłączony jest do TV przez Euro złącze, a kabel jest gruby, nie wiem, sprawdzę na innym kablu jak odbiera. przemdab,co to jest to wyjście antenowe? :D
 

wicek

New member
Dobra, pomogło, to była wina kabla, zastosowałem poł metra krótszy i działa jak ta lala, dziękuję bardzo wszytskim za pomoc. Pozdrawiam.
 
Do góry