Telewizorek CRT HDTV

PIKeR

New member
Witam,
zastanawiam się nad zakupem telewizorka CRT HDTV (720p) "32.
Czy obraz 720p będzie tak samo ostry i wyraźny jak na telewizorku LCD "32 HDReady? Głównym zastosowaniem będzie konsola (nie wiem jeszcze, czy X360 czy PS3) więc nie ma się co rzucać do 1080i czy tam 1080p. Czy warto kupować taki TV? Czy jakość obrazu jest zadowalająca w porównaniu do Plazmy czy LCD? Nie chodzi mi o geometrię bo to to wiem, tylko o ostrość, kolory i tak dalej.

Co sądzicie o tym telewizorze?
http://www.allegro.pl/item201051068_hiper_nowosc_hd_ready_pip_ws_32z419p_raty_0_.html

Pozdrawiam!
 

jarwisz

New member
Bez reklam
dla przeciętnego użytkownika najlepszym rozwiązaniem jest CRT
dla więcej wymagającego CRT 100HZ
dla ....... CRT HD Ready

obraz będzie OK ,nawet z konsoli.
Jest to chyba najbardziej optymalny wybór w danym momencie.
 

SlawekR

New member
PIKeR napisał:
Witam,
zastanawiam się nad zakupem telewizorka CRT HDTV (720p) "32.
Czy obraz 720p będzie tak samo ostry i wyraźny jak na telewizorku LCD "32 HDReady? Głównym zastosowaniem będzie konsola (nie wiem jeszcze, czy X360 czy PS3) więc nie ma się co rzucać do 1080i czy tam 1080p. Czy warto kupować taki TV? Czy jakość obrazu jest zadowalająca w porównaniu do Plazmy czy LCD? Nie chodzi mi o geometrię bo to to wiem, tylko o ostrość, kolory i tak dalej.

Co sądzicie o tym telewizorze?
http://www.allegro.pl/item201051068_hiper_nowosc_hd_ready_pip_ws_32z419p_raty_0_.html

Pozdrawiam!

Mam spore doświadczenie w użytkowaniu CRT Philipsa 9551.

Obraz nie będzie tak samo ostry, jeśli rozpatrujemy go w kategoriach ostrości absolutnej. Za to na pewno będzie bardzo spójny, z bardzo dobrymi kolorami. Kontrastem i poziomem czerni absolutnie niedostępnymi dla żadnego LCD. Nie wiem jak bardzo jesteś czuły na to, ale obraz HD podawany po HDMI czy też componencie, będzie trochę migać bo będzie to tylko 50Hz.
 

adamouse

New member
Pamietaj tylko, ze przynajmniej na xbox 360 coraz wiecej tytulow wymaga 60Hz, chocby takie jak Gears of War, Oblivion, Crackdown - bez 60 Hz nie pociagniesz, wiec upewnij sie, ze TV to wspiera
 

SlawekR

New member
adamouse napisał:
Pamietaj tylko, ze przynajmniej na xbox 360 coraz wiecej tytulow wymaga 60Hz, chocby takie jak Gears of War, Oblivion, Crackdown - bez 60 Hz nie pociagniesz, wiec upewnij sie, ze TV to wspiera

Przy sygnale NTSC telewizor automatycznie przełączał się bez problemu na 60Hz, więc tym raczej nie należy się przejmować.
 

adamouse

New member
Obie konsole wspieraja 1080p, wiec pisanie ze wystarczy 720p bo tv ma byc glownie do grania wydaje mi sie lekko nieaktualne.
Gdyby nie fakt, ze tv kupilem ponad rok temu a projektor mam od kilku lat, poczekalbym jeszcze kilka miesiecy i kupil full hd. A tak rachunek ekonomiczny mi sie nie zgadza, nie stac mnie na wymiane sprzetu co roku. Poczekam az bede mial full hd w kablu a kwestia formatow (blueray/hddvd) sie rozstrzygnie.

Szczerze mowiac dla potrzeb grania ja chyba wolalbym szybki panel lcd - i tak oddanie kolorow nie ma az takiego znaczenie jak dla kina domowego (a to glowna przewaga CRT), a oszczedzasz co najmniej 50 cm :) Jedyna (dla mnie) powazna przewaga w grach to kontrast - lcd siada bez dyskusji...
 
Do góry