Nowy Telewizor LED TCL P735, 4K HDR Dolby Vision/Dolby Atmos Ultra HD. Ceny na 2022 r.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na prezentacji serii 73 podane bez rozgraniczenia = 144 Hz .
Ale sprawdzę jeszcze, czy faktycznie różne modele z serii.
 

tekkno100

New member
Na prezentacji serii 73 podane bez rozgraniczenia = 144 Hz .
Ale sprawdzę jeszcze, czy faktycznie różne modele z serii.

Na stronie TCLa faktycznie modele 43 i 50 " mają inna zakładkę z opisem niż modele 55 i wzwyż. Przy 43 i 50 kompletnie nic nie ma na temat matrycy i odświeżania. Natomiast na stronie Media Expert podają ze 43 i 50 mają 144hz.
Tak samo tu jest podane,, że 43" ma 144hz
https://www.displayspecifications.com/en/model/686a2c22
Powiem tak, miałem przed oczami 43" , odpalilem. Na dzień dobry przywitał mnie płynny "teatralny" obraz z upłynniaczem ruchu jak przy klasycznym telewizorze 120hz. Ten prawdziwy (nie stroboskop).
Nie jestem geekiem telewizyjnym, ale jeśli ten 43" miałby 60hz to nie działałby upłynniacz ruchu?
Tak samo w menu jest opcja Mistrz Gry, która aktywuje się dopiero po podłączeniu konsoli. Bez podłączenia nie da się jej aktywować. A w opcjach tego Mistrza Gry jest zakładka "regulacja częstotliwości odświeżania matrycy"

Oczywiście pisze o 43C735
Proponuje przenieść wpisy o C735 z tego tematu do tematu o 75C735 lub innego. Zaczęliśmy pisać w tym temacie, bo nie było wcześniej innego z C735
 
Ostatnia edycja:

marpar

New member
.
Nie jestem geekiem telewizyjnym, ale jeśli ten 43" miałby 60hz to nie działałby upłynniacz ruchu?
735

Upłynniacz równie dobrze może tworzyć efekt "teatralny" podnosząc odświeżanie z 30 do 60hz. Podłącz komputer, włącz jakąś niską rozdzielczość by nie ograniczał Cię kabel i porównaj 60hz i 120hz, różnica powinna być widoczna nawet w nieco szybszym przesuwaniu okien w Windows.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli sprawdzać to na tym , z czego będziemy korzystać.
DO oglądania telewizji będzie bez żadnego problemu się sprawdzać na każdym modelu 50 Hz.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Modele P735 - 43 , 50 , 55 , 65, 75 , 85 calowe mają matryce 60 Hz
Modele C735 - 43 , 50 , 55 , 65, 75 , 85 calowe - mają panele 144 Hz
 
Ostatnia edycja:

cofi

New member
Ok, dzięki za potwierdzenie. Bo już się podłamałem. Czekam z niecierpliwością na tego typu tv w takim rozmiarze.
Może na tamtej stronie ktos coś namieszał.

Nikt nie namieszał. Raczej producent wie lepiej co produkuje. 144 Hz od 55 do 75".
Oczywiście ekspert od promocji wie lepiej i przerobi 60 Hz na 144 Hz za pomocą naklejki :bober:.
 

tekkno100

New member
Nikt nie namieszał. Raczej producent wie lepiej co produkuje. 144 Hz od 55 do 75".
Oczywiście ekspert od promocji wie lepiej i przerobi 60 Hz na 144 Hz za pomocą naklejki :bober:.
To producent namieszał.
W pierwszym dniu sprzedaży, pytałem w supporcie Media Expert, czy 43 i 50 mają 144hz. Uprzejma Pani :D odpisała, że tak, mają 144hz bo tak im podał producent. Czyli to nie była tylko kwestia tego forum, ale również sklepu Media Expert
. Dopiero kilka dni później zmienili opis w sklepie Media przy 43" na 60hz.
Ba, przy 50" nadal w opisie na Media jest 144hz
.
Na polskiej stron e TCL było rozgraniczenie na 43, 50" oraz druga grupa 55" i wzwyż. Przy wyzszych pisali ze maja 144hz, przy niższych nie podawali nic.
Mało tego, na anglojęzycznej stronie TCL przy 43 i 50 " widniało 144hz. Ba, nawet zapytałem w jednym z francuskich sklepów i też mi odpisali, że wszystkie rozmiary C735 mają 144hz. Napisali ze różnią się tylko podstawa. 43 i 50 mają nóżki, a większe rozdzielczości mają podstawę.
Tak więc to zamieszanie spowodował sam TCL.
 
Ostatnia edycja:

elektryk11

New member
Ktoś, kto kupił TCL 43C735 w PL pisze tak:

"Yes, it makes me wonder too, why are there two models listed in "product information" (system data)?
Model Name: C735
Model code: C635
Could TCL 43C735 be exactly the same as 43C635? Only under a different name? What has TCL done with this C735 series? Are the C735 models from 55 "the real C735 and the models with 43" and 50 "dies the same as the C635?"
 

tekkno100

New member
Ktoś, kto kupił TCL 43C735 w PL pisze tak:

"Yes, it makes me wonder too, why are there two models listed in "product information" (system data)?
Model Name: C735
Model code: C635
Could TCL 43C735 be exactly the same as 43C635? Only under a different name? What has TCL done with this C735 series? Are the C735 models from 55 "the real C735 and the models with 43" and 50 "dies the same as the C635?"

Już wyjaśniam o co chodzi.
TCL 43C735 - wchodząc w androida, ustawienia, product info... Mamy takie informacje:
Model Name: C735
Model code: C635
Czyli w jednym telewizorze (TCL 43C735) podana jest w ustawieniach nazwa modelu C735 oraz kod modelu C635.
Czyli wnioskując, 43C735 jest niby w linii/serii C735, ale chyba kodowo bliżej mu do serii C635. Softy do 43c735 i 50c735 chyba są te same co do całej serii C635.
Czemu TCL w serii C735 dał takie dwa mniejsze "niby C735", którym chyba tak naprawdę bliżej jest do C635?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test C635 w przyszłym tygodniu pod koniec.
Różnice sprawdzimy też organoleptycznie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale powinieneś podać akie potrzeby ma spełniać ?
Na czym Ci zależy najbardziej ?
Czego nie lubisz ?
Jaki masz teraz telewizor ?
Jaki masz sygnał ?
Jak słońce świeci w pokoju ?
Jaki masz sygnał i z czego ?
Ile masz max kasy ?
Czy grasz w gry ?
 

bartmeces

Member
Ale powinieneś podać akie potrzeby ma spełniać ?
Na czym Ci zależy najbardziej ?
Czego nie lubisz ?
Jaki masz teraz telewizor ?
Jaki masz sygnał ?
Jak słońce świeci w pokoju ?
Jaki masz sygnał i z czego ?
Ile masz max kasy ?
Czy grasz w gry ?
Nie mam dużych potrzeb, miałem tv Panasonic sygnał Vectra dekoder 4K, rolety w pokoju , chciałbym wydać 2,5 tys , nie gram w gry, tylko do oglądania.YouTube ,Canal + online
 
Do góry