Nowy TCL C635, to telewizor z 4K HDR, Ultra HD QLED, Dolby Vision/Dolby Atmos + VRR + Google TV. Ceny 2022.

matepor

New member
Ja też jestem zadowolony, nawet czerń mi nie przeszkadza, jestem świadomy, że LCD idealne nie są pod tym względem. Możesz spróbować pozmieniać suwak "poziom czerni" w menu obrazu, ale ja mam na domyślne 50 bo tak mi najbardziej pasuje. Ważne że pod PS5 działa dobrze i daje lepszy obraz niż moja poprzednia, stara plazma fullHD panasonica.

Wydaje mi się że sam upgrade raczej bardzo tego nie poprawi, ale z drugiej strony jakoś mocno się na tym nie znam 😀
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Nie mówie ,że czerń jest tragiczna bo tak nie jest i przy niskim podświetleniu matrycy (30-40) na kanałach tv naziemnej wygląda bardzo dobrze.
Troche świeci przy HDR przy max podświetleniu ale wiadomo to nie oled. Ale co najważniejsze na plus to moja sztuka nie ma efektu DSE, blooming oraz bandingu.
Brak tych 3 typowych dla lcd mankamentów to dla mnie wygrana na loterii. Podobno ma ponad 2000 stref wygaszania (przynajmniej wg strony Display Specifications)
 

Patryk22

Member
Czy ma ktoś i podesłałby na priv ustawienia to tego tv ponieważ standard od TCL sprawi, że chyba oddam ten tv do sklepu? Kolejną rzeczą to brak wifi po 5GHz. Jeżeli w routerze kanały są na auto to brak wifi dopiero na sztywno ustawienia kanału z pewnej puli to tv widzi 5G.
 

Patryk22

Member
Dzięki wielkie kiki za ustawienia ale dla mnie obraz jest bardzo ciemny i mdły. Obraz mam wrażenie, że jest dobry tylko na materiałach 4k (Netflix, Youtube) a HD z naziemnej w ogóle nie ma o czym mówić. Muszę coś sam popróbować ustawić pod siebie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo te ustawienia są tylko na wieczór i na noc.
Na dzień się nie nadają bo są ciemne i mdłe.
Na dzień musisz postąpić inaczej.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Dzięki wielkie kiki za ustawienia ale dla mnie obraz jest bardzo ciemny i mdły. Obraz mam wrażenie, że jest dobry tylko na materiałach 4k (Netflix, Youtube) a HD z naziemnej w ogóle nie ma o czym mówić. Muszę coś sam popróbować ustawić pod siebie.
Nie wiem jakie ustawienia dał ci Kiki ale przede wszystkim ustaw tryb film a nie standard. Wyłącz wszystkie tzw "ulepszacze" kontrastu, czerni itp. Temp. kolorów max ciepłe, ostrość obrazu "0", MEPG, szumy itp. na "off". Na wieczór / noc daj podświetlenie max do "30". Ja stosuje te ustawienia w dzień i w nocy i jestem zadowolony bardzo.
 

Patryk22

Member
No i czar prysł. Materiały z Netflixa w Dolby Vison i problem z samoistnym ściemnianiem i rozjaśnianiem obrazu. Dramat
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
No i czar prysł. Materiały z Netflixa w Dolby Vison i problem z samoistnym ściemnianiem i rozjaśnianiem obrazu. Dramat
Poczytaj, na forum jest opisany sposób na to - trzeba wejść w menu serwisowe i tam dokonać odpowiedniej zmiany... Ewentualnie jak masz taką możliwość odpal netflixa z zewnętrznego urządzenia i też powinno być OK...
 

Marek0199

New member
Widzę, że jest nowy soft V573, coś nowego wnosi? Warto się przesiadać z V560?

Swoją drogą to ten TV w ogóle nie powinien mieć androida, bo tylko denerwują ludzi niepotrzebnie, do niczego się nie nadaje niestety tu, bardzo wolny i mega zawodny, sam dokupiłem "pena" i all problemy się rozwiązały.
 
Ostatnia edycja:
Do góry