TCL 65C728 - 4K Qled, Motion Clarity Pro 100Hz, Onkyo, Android TV

radoskur

New member
Dziękuję za rzeczowe opisanie wad. Gdyby postał tydzień to pewnie lista byłaby dłuższa. Zresztą można było się tego spodziewać. Ten TV nie ma prawdziwego FALD tylko jakiś "micro dimming" z podświetlaniem krawędziowym. Nadal problemy z softem, które ciągną się z tą marką chyba od początku stosowania Androida. Platforma sprzętowa jest dużo lepsza niż w poprzednikach - a jednak producent nie potrafi tego wykorzystać.







Dzisiaj odebrałem 55C728 i... jutro zwracam bo takiego badziewia to dawno nie miałem okazji testować ;)

- Jasne plamy na czarnym tle. Reszta kolorów do kalibracji bo np. czerwony to wypala oczy.
- "assembled in poland" w tym wypadku oznacza montaż przez małpy z zoo. Nawet takie pierdoły jak wkręcenie prosto śrubek stanowi problem.
- Błędy w tłumaczeniu interfejsu i do tego fragmenty są po angielsku
- Piloty na poziomie zabawek dla dzieci. Jakby tego mało to notorycznie traciłem parowanie przez BT.
- Instrukcja wybitnie ogólna, żeby tylko można było tą sama dodać do miliona innych TV.
- Tryb "Handsfree" nie działa.
- Tryb "Gra" jest globalny a nie zapamiętany dla wybranego źródła. Brak możliwości wyłączenia na ekranie domowym, więc trzeba wracać do źródła gdzie się go włączyło.
- Kąty widzenia tragedia. Nawet siedząc na wprost ekranu widać "mleko" na krawędziach.
- Nie przesyła LPCM 5.1 po eARC.
- Po wybraniu "zaawansowanego" HDMI nie można wybrać 720p i 1080i.
- Niedorobiony CEC. Sterowanie pilotem TV innych urządzeń nie należy do wygodnych.

... i na tyle starczyło mi siły ;) Nie polecam ;)
 

AG100

New member
Co to niby da? Skoro soft będzie miał te same wady co w C728... To wręcz idiotyczne, że producent powiela co roku te same błędy. Niedawno po ponad roku wydali w miarę dopracowany soft do modelu z zeszłego roku. Ponad rok im zajęło...

Po 3 tygodniach użytkowania c825 uważam, że można przymknąć oko na brak w niektórych miejscach polskich liter, dla obrazu- czerni, jasności, kolorów jaki wyświetla ten TV, (w cenie C728 można przecież kupić C825). Ostatnio przechodząc obok EuroA.. podszedłem zobaczyć czy jest wystawiony, ale nie było i tak przeglądając wyświetlany obraz, kąty, kolory, innych marek konkurencji muszę stwierdzić że jakością porównywalne były tylko modele najdroższe. Gdyby ustawić ten TV w sklepie obok LG Smasung, w podobnej cenie , każdy wybrałby C825.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dzięki.
Też potwierdzam , ze w obecnej klasie cenowej to jeden z najlepszych telewizorów na rynku.
 

radoskur

New member
Moze bys w końcu opublikował ten test, bo jizmija tydzien od kolejnej Twojej deklaracji dalej cisza....to juz nawet nie jest śmieszne....


Testu nie ma i nie będzie dopóty TCL wyrazi zgodę na publikacje. Odpowiedz sobie Ty i reszta czekających - dlaczego nadal nie ma w mediach testu serii C728... Najwyraźniej ten model zawiera aż tyle błędów.

TCL zbiera informacje od królików doświadczalnych (pierwszych klientów) i stara się w pocie czoła dopracować oprogramowanie.

Tak to już bywa w dzisiejszych czasach, że produkt się "dopracowuje" zamiast wypuścić dopracowany. Niestety na korzyść tej firmy to nie działa.

@kiki
Telewizor ludzie kupują średnio co dekadę. Większość dołoży +1000PLN i weźmie TV innej firmy. Właśnie dlatego, że TCL klientów kompletnie nie szanuje.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie - poniżej cała lista zmian w wersji v.072:


Wprowadzenie nowego Project ID dla nowych paneli LCD
Dodanie opcji 1440P@120Hz do EDID HDMI i aktywacja Dolby Vision gdy funkcja Variable Refresh Rate jest włączona
Dodanie lokalnego meny kontrastu w modelu C728
Poprawienie funkcji E-sticker gdy odtwarzany jest klip demo w trybie sklepowym
Zmiana ustawień domyślnych dla Dolby Vision
Poprawienie opóźnienia audio i video przy przełączaniu kanałów TV
Poprawienie obsługi i aktualizacja Dolby Vision.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten telewizor to jeden a najlepszych w klasie cena do jakości w Europie.
Wkrótce może się poznają inni.
 

napoleonb

New member
Posiadam wersje 55C728. Ma ktoś też i kalibrował obraz? Ja trochę wzorowałem się na filmikach z YT i wydaje mi się, że wygląda dobrze, ale jestem ciekawy innych ustawień. ;-)
 

napoleonb

New member
Solidnie. Android TV działa póki co bez zarzutów - w stosunku do poprzedników w tym modelu jest ciut więcej RAMu i z tego co widzę to lepszy procek. YT w 4k, czy HBO Go bez problemów.
Obraz żyleta, obejrzałem film w 4k z HDR i naprawdę po przesiadce z 7 letniego budżetowego Samsunga widać różnicę. ;) Jeszcze pewnie nie mam idealnych ustawień, bo szczerze mówiąc trochę opcji jest.
100hz to też na pewno plus. Jest HDMI 2.1. Konsoli next genowej jeszcze nie mam, póki co sprawdziłem PS4 i gry wyglądają bardzo dobrze.
Dźwięk bardzo na plus! Dolby Atmos robi robotę.
W jednej z popularnych sieciówek model ten jest na promocji i można dodatkowo zbić jego cenę do ok 3.1k.
 

andyd970

Member
Jest już test na konkurencyjnym portalu jak z niego wynika to ten telewizor ma jasność w HDR na poziomie 320 nitów więc defacto nie posiada go wcale:):):) pośmiać się tylko można.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jest już test na konkurencyjnym portalu jak z niego wynika to ten telewizor ma jasność w HDR na poziomie 320 nitów więc defacto nie posiada go wcale:):):) pośmiać się tylko można.

C728 to średniak. Dopiero C825 pokazuje klasę i to pod każdym względem. Dźwięk też ma wielokrotnie lepszy. Można na soundbarze zaoszczędzić.
 
Do góry