TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

maxoff

New member
Panowie powiedzcie czy warto zmienić swojego Sony KE-55XH9005 na tego TLC C825?
Ten mój Sony w zasadzie ma dobry obraz jednak jeśli zmiana by jeszcze miała coś na PLUS wprowadzić to pomyślał bym.
Chyba że sobie mam pogorszyć lub niewiele polepszyć, wtedy nie ma sensu....
 

AG100

New member
Po reklamacji muszę coś wybrać i mam 2 typy zamiast TCL C828 :
1.Xiaomi Mi TV Q1 75" 192 strefy, jasność do 1000 nitów. DV HDR+ - cena taka sama jak 65 TCL C825
2. Sony Bravia XR-75X93/94J 42 strefy, DV tylko HDR - jasność do 800 nitów -cena 1000 zł trzeba dołożyć.

Co będzie lepsze ? ten TiTV Q1 w testach wypada nieźle.
 

andyd970

Member
Po reklamacji muszę coś wybrać i mam 2 typy zamiast TCL C828 :
1.Xiaomi Mi TV Q1 75" 192 strefy, jasność do 1000 nitów. DV HDR+ - cena taka sama jak 65 TCL C825
2. Sony Bravia XR-75X93/94J 42 strefy, DV tylko HDR - jasność do 800 nitów -cena 1000 zł trzeba dołożyć.

Co będzie lepsze ? ten TiTV Q1 w testach wypada nieźle.
Ul


Dlaczego chcesz wybrać inny Tv przecież tego tak chwaliles że taki świetny ?To że się zespół to pewnie tylko przypadek😄 każdy się może uszkodzić.
 

AG100

New member
No właśnie dlatego że pojawiła się wada- co do TV to nadal uważam że to świetny TV ! Mam nadzieję, że to pechowy egzemplarz, a u innych co kupili nigdy się nie pojawi ten problem !!!

Zamówiony SONY XR75X93JAEP 75" !!! zobaczymy czy da radę z obrazem w porównaniu do TCL w takich samych warunkach !
 
Ostatnia edycja:

marlon80

Member
Obejrzałem wiedźmina dzisiaj, w trybie dolby vision iq.
Powiem tak. Micro dimming fatalny. Nie wiem o co tu chodzi, bo na najnowszym Bondzie w hdr10 ani na Amazon prime czymkolwiek z trybem imax takich jaj nie było.

Możliwe że tryb DV IQ jest spartolony? Najgorsze że nie da się go wyłączyć. Albo nie umiem, do wyboru mam 4 wersje DV i nic pozatym.
 

AG100

New member
Naprawdę wybierasz dla ilości nitów ???


XIAOMI jednak odpada słabe kolory pod kątem - chyba jednak zostaje SONY
Właśnie się zastanawiałem czy za jasność punktowa np 1500 nitów Samsungu warto dopłacać skoro to tylko chwilowy pik a dodatkowo powyżej 600 nitów biel traci na szczegółowości, tutaj jest nowy test bardzo dobrze to pokazujący różnice w obrazie przy różnej jasności 7:15 minuta - https://www.youtube.com/watch?v=gTV60oifoSw
 
Ostatnia edycja:

maxoff

New member
No właśnie dlatego że pojawiła się wada- co do TV to nadal uważam że to świetny TV ! Mam nadzieję, że to pechowy egzemplarz, a u innych co kupili nigdy się nie pojawi ten problem !!!

Zamówiony SONY XR75X93JAEP 75" !!! zobaczymy czy da radę z obrazem w porównaniu do TCL w takich samych warunkach !

Daj znać jak już przetestujesz bo jestem ciekaw...
Sam mam ciut niższy Sony serię XH9005 i jestem ciekawy czy ewentualnia zamiana go na C825 dużo by poprawiła czy niewiele.
 

AG100

New member
Obejrzałem wiedźmina dzisiaj, w trybie dolby vision iq.
Powiem tak. Micro dimming fatalny. Nie wiem o co tu chodzi, bo na najnowszym Bondzie w hdr10 ani na Amazon prime czymkolwiek z trybem imax takich jaj nie było.

Możliwe że tryb DV IQ jest spartolony? Najgorsze że nie da się go wyłączyć. Albo nie umiem, do wyboru mam 4 wersje DV i nic pozatym.
Też zauważyłem że DV w przyciemnionych scenach jest coś nie tak kolory, są zbyt pastelowe.
Szkoda że nie ma opcji wyłączenia DV - u innych producentów jest taka opcji - chyba w SONY jest.
Gdyby był dostępny TCL w rozmiarze 75" w rozsądnej cenie to pewnie być się zdecydował na TCL , a cena nowej serii TCL 925 to jakieś nieporozumienie !
 
Ostatnia edycja:

Waldi_82

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obejrzałem wiedźmina dzisiaj, w trybie dolby vision iq.
Powiem tak. Micro dimming fatalny. Nie wiem o co tu chodzi, bo na najnowszym Bondzie w hdr10 ani na Amazon prime czymkolwiek z trybem imax takich jaj nie było.

Możliwe że tryb DV IQ jest spartolony? Najgorsze że nie da się go wyłączyć. Albo nie umiem, do wyboru mam 4 wersje DV i nic pozatym.

wyłącz lokalne ściemnianie, ja oglądam na jasnym i obraz jest idealny
 

Dilo81

Member
Witam. Dla wątpiących w częstotliwość odświeżania matrycy TCL C825 cytat z oficjalnego opisu tego tv:
100Hz Natywny wyświetlacz zapewnia doskonały ruch każdej wyświetlanej sceny. Ciesz się szybko poruszającymi się obrazami, takimi jak filmy sportowe lub akcji, z realistyczną płynnością i ostrzejszymi szczegółami dzięki naszemu natywnemu wyświetlaczowi 100Hz. Nic nie jest w stanie przebić natywnego ruchu.
Jeśli to nie jest jasne stwierdzenie, że ten tv wspiera natywnie 100/120 Hz, to ja już nie wiem.
 

wgozno

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Dla wątpiących w częstotliwość odświeżania matrycy TCL C825 cytat z oficjalnego opisu tego tv:
100Hz Natywny wyświetlacz zapewnia doskonały ruch każdej wyświetlanej sceny. Ciesz się szybko poruszającymi się obrazami, takimi jak filmy sportowe lub akcji, z realistyczną płynnością i ostrzejszymi szczegółami dzięki naszemu natywnemu wyświetlaczowi 100Hz. Nic nie jest w stanie przebić natywnego ruchu.
Jeśli to nie jest jasne stwierdzenie, że ten tv wspiera natywnie 100/120 Hz, to ja już nie wiem.
A jak napiszą oficjalnie , że dźwięk powala na kolana to lepiej usiąść zanim się włączy TV :) inaczej reklamować jeśli dalej stoimy a TV gra:hihi:
 

AG100

New member
Dzisiaj SONY 75X93J zastąpił TCL C825 i powiem tak:
- dźwięk średni :(- na początku myślałem że w filmach np. NETFIX zmienił lektora
- czerń na wprost porównywalna w NETFLIX jest nawet lepiej bo przy sygnale DV paski są czarne w TCL świeciły były szare, niekiedy pojawiały się kwitnienia ale to wynikało raczej z nieogarnięcia programowego danego obszaru bo z jednej strony obiekt lekko podświetlił a z drugiej było OK
- kąty widzenia są podobne , nie widać różnicy ale z bliska około 1 m czerń po bokach zmienia się w ciemny granat
- powłoka antyrefleksyjna TV ustawiony w tym samych miejscu porównywalna bynajmniej ja nie widzę różnicy w odbiciach
- Efekt HDR jest widoczny - wg mnie matryca w TCL świeciła ciut jaśniej
- obraz jakość , kolory - porównywalne w SONY obraz jest bardziej plastyczny
- Google Tv tak jak w TCL niedopracowany ale jeszcze nie aktualizowałem oprogramowania
- filmiki na YT demo z HDR są równie ładne jak w TCL
- narożniki w SONY są OK tzn. nie widać przyciemnienia - jak w mniejszych rozmiarach - o to się najbardziej obawiałem
- z minusów to SONY cały z plastiku, pilot to z epoki przedpotopowej, nie przystosowany do obsługi Google TV - brak przypisanego przycisku do uruchomienia Google TV - w TCL jest - ciężko dostać się do aplikacji dodatkowo zainstalowanych
- asystent Google działa bez problemu w języku polskim
- widać różnicę obrazu przy ruchu obiektu, tu SONY miażdży TCL - szczególnie w ruchu pionowym nie widać żadnych zacięć jak w TCL
- w cenie około 1000 zł mniej jeśli ktoś ma nagłośnienie dodatkowe to nie ma co przepłacać, ale nawet nie mając nagłośnienia to lepszym rozwiązaniem jest zakup TV + soundbar do 1000 zł który i tak lepiej zagra niż w TCL.
- ogólnie na wstępie można potwierdzić to co jest w recenzjach że to dobry TV, nie ma sensu też dopłacać za wyższy model prawie 50% tylko z powodu metalowej ramki, podświetlanego pilota, więcej stref które niewiele zmieniają i świadomości że pod kątem nie będzie zmiany koloru, a kwitnienie w wyższym jest nawet większe !
Mam nadzieję że nie padnie- odpukać, bo mam dość szukania TV

TCL odjechał - jak serwis zabierał TCL to zauważyłem po wyjęciu kamerki jest bardzo gorąca ! TV w środkowej części był znacznie cieplejszy, być może stąd powstałe przebarwienia.
Po zmianie z 65 na 75" gdyby nie ceny, chciałbym TV 85" :smile:
 

wgozno

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzisiaj SONY 75X93J zastąpił TCL C825
Nie śledziłem rozmiaru 75"
Sony X90 J 65" w black Friday zjechał do 4300 PLN
X93J, X94J jakoś nie

TCLC825 65" powiedzmy do 5000 PLN

Ty kupiłeś X93J 75" a tutaj to jakoś jest obecnie z 7500 PLN + sound bar robi się dość obficie w kasę.

Chyba, że mam niedostarczane dane i Twoje decyzje opierały się na innych wyliczeniach
 
Do góry