TCL C725, telewizor Ultra HD 4K QLED i HDMI 2.1

MultiPhantom

New member
Witam wszystkich. Mam 3 pytania...

Jaki jest aktualny soft (piszę o wiedzy w waszym kręgu), bo posiadam 2 tv TCL P60 i tam softów było ponadto w stosunku do oficjalnej strony. Aktualnie posiadam: V417.

Czy planowane jest wyjście Android 12?

Oraz czy działa w PL wyszukiwanie bez pilota?

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sprawie kalibracji dla niebieskich napisz proszę na PW dostaniesz info.

=============

W sprawie P60 napisz na PW dostaniesz kontakt.
 

borkk85

New member
TCL 43'' C725 same issue

Dzień dobry, cześć.

Od tygodnia posiadam telewizor TCL C725 w wersji 43 calowej. Zauważylem, że w pewnych momentach pojawiają się czerwone cienie, czerwone poświaty, sam nie wiem jak to nazwać. Pojawiają się one w scenach ruchu na styku czegoś jasnego z czymś ciemnym. Zauważylem, że jeśli w ustawieniach zwiększę "poziom czerni", czyli obiekty ciemne będą mniej czarne, problem się zmniejsza lub przy wysokim ustawieniu suwaka znika. W linkach zdjecia przedstawiające efekt. Najbardziej jest to widoczne na twarzach. Material wyświetlany z platformy Netflix w jakości 4K, Dolby vision, ustawienia wstepne - Film (aplikacja Netflix w TV).
Moje pytanie brzmi czy jest to normalny efekt w tych telewizorach czy jest to jakaś wada (jestem dość mało obeznany w tematach TV).

d3b1285c2a02.jpg.html

fa9575d51b93.jpg.html

0b491f2805c3.jpg.html

01c0a4fa1b3e.jpg.html


Z gory dziękuje za odpowiedź

Hi, I found this forum whilst browsing on Google for a solution for this issue.

So I've been having the exact same issue with this TV, I started with (V8-R51MT05-LF1V417), flashed to 427 and 435 version, but nothing changed. I have tried Darko's calibration, but that did not help at all.. Has someone found a solution for this, or there is none? Any assistance would be great, thank you...
 

borkk85

New member
Have you tried a different calibration?

I tried adjusting brightness, contrast, black level, color saturation, turned off all those dynamic assistants and noise reductions, but nothing seems to help... I even went in that 1950 Param settings to adjust contrast, that didn't help, did something called nvm reset and now I have black screen with some writings on the left bottom area of the screen... If you have some suggestions that would be great...
 

pawol

New member
Zaczynam miec dosyc tcl. Nowka 65c725 z fabrycznym Google TV. Sa jazdy z wifi. Siec stabilna a to dziadostwo po prostu sie nie łaczy. Widzi siec ale sie nie łaczy. Co ciekawe jak zapodam konfiguracje pelna Google tv to polaczy sie z wifi. Probowalem na ATV 277, GTV 443 i to samo. Resety pradem nic nie daja Jeszcze chwila i kolejny wyleci na zwrot...
Jakas rada?
 

pawol

New member
Dobra. wifi wyczailem. system telewizora zle ibsluguje gdy router wspiera wpa2/wpa3. Musialem wymusic wpa2.

Chwile pomeczylen to cale google tv i zrobil wypad na rzecz atv 11 Wiekszego pazdzierza to szukac.

Wszystkie obecne softy maja tez problem z arc tj. wylaczenie tv powoduje wymutowanie audio. Rozwiazaniem jest wylaczenie szybkiego startu tv
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale załącz proszę program, bo na pustym ekranie nie działa AI i backlight.
Zrób proszę jeszcze raz zdjęcia i załącz.
 

pitbul

New member
Zdjęcie jest wykonane przy odpalonym video z yt,podobny efekt widzę podczas gry na konsoli kiedy wskakuje czarny ekran,wcześniej tego nie było bo bym zauważył przez 8 miesięcy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To dziwna sprawa, być może było chwilowe przepięcie w sieci.
Masz na gwarancji, więc nie szkodzi dopytać w serwisie.
 

pawko87

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam problem z tym telewizorem po ostatniej aktualizacji.
Nie mogę uzyskać dźwięku 5.1 z Netflixa. Do tej pory było OK. W ustawieniach telewizora wybrany "dostęp", CEC włączony, przez ARC z każdego źródła idzie tylko 2.0.
Kino połączone z dekoderem NC+ przez złącze optyczne działa prawidłowo.
Przy odbiorze ARC z dekodera NC+ jest dodatkowy problem, nie dość, że w tym wypadu nie odbiera 5.1 to na każdym kanale niezależnie od systemu w jakim są programy w kinie zaczyna przesyłać dźwięk na jeden kanał. Przykładowo działa prawy tylny głośnik, cały dźwięk jest do niego wysyłany, pozostałe milczą, i tak się sobie przełącza między głośnikami w trakcie oglądania jednego kanału. Dlatego używam optyka między dekoderem a kinem, wtedy jest OK.
 

07105415

New member
Mam problem z tym telewizorem po ostatniej aktualizacji.
Nie mogę uzyskać dźwięku 5.1 z Netflixa. Do tej pory było OK. W ustawieniach telewizora wybrany "dostęp", CEC włączony, przez ARC z każdego źródła idzie tylko 2.0.
Kino połączone z dekoderem NC+ przez złącze optyczne działa prawidłowo.
Przy odbiorze ARC z dekodera NC+ jest dodatkowy problem, nie dość, że w tym wypadu nie odbiera 5.1 to na każdym kanale niezależnie od systemu w jakim są programy w kinie zaczyna przesyłać dźwięk na jeden kanał. Przykładowo działa prawy tylny głośnik, cały dźwięk jest do niego wysyłany, pozostałe milczą, i tak się sobie przełącza między głośnikami w trakcie oglądania jednego kanału. Dlatego używam optyka między dekoderem a kinem, wtedy jest OK.

Ja mam podobny problem...
Brak dźwięku 5,1 czy to z TV czy Netflixa itd...
 

strzala

Member
Jakie macie najnowsze i nie sprawiające problemów oprogramowanie w tym TV? Rodzice posiadają ten model i widzę, że jest w nim jakaś bardzo stara wersja z poprawkami bezpieczeństwa datowanymi na grudzień 2020! Automatyczne aktualizacje nie znajdują niczego nowszego. Po co w ogóle są w nim automatyczne aktualizacje, skoro nie działają? No chyba że oficjalnie nie ma niczego nowszego, a te co wygrywaliście ręcznie, to są nieoficjalne?
 
Do góry