TCL 65P815 - Oprogramowanie, ustawienia obrazu

Freddy1920

New member
Ja natomiast z każdą aktualizacją mam problem, co zaktualizuje to wstaje normalnie wszystko natomiast po pierwszym restarcie systemu brak obrazu tylko podswietlenie sie włącza i jest głos np menu lub jak coś przez telefon wyślę na tv jednak obrazu brak. Ostatni raz pomogło wgranie softu 083 przez przytrzymanir power z tylu tv. Teraz skusiłem sie na ten android 11 i znow powtórka oby powrot do 083 pomógł
 

Freddy1920

New member
Spróbuję jeszcze raz ten 11, z nowszym softem niż 083 miałem podobnie ale nie robiłem nigdy z menu serwisowego resetu spróbuję teraz

I po aktualizacji:
No i niestety nawet poprzez menu serwisowe i reset all reset shop po wyłączeniu telewizora i włączeniu brak obrazu (podświetlenie dziala głos działa chodzenie po menu działa bo słychać dźwięk, tv z dekodera tez leci głos brak obrazu) zastanawiam sie nawet czy nir zglaszac do serwisu jako felerny model telewizora ze kazda aktualizacja kończy sie tak samo prócz 083
 
Ostatnia edycja:

stasiof

Member
Po V083 zostały wydane 2 kolejne… V106 i V112.
Więc to samo z tymi dwoma?
Jeśli tak, zdecydowanie należy zgłosić to TCL.
Nawet V112 jest na stronie internetowej TCL do pobrania.
 

Freddy1920

New member
V112 napewno V106 nie próbowałem, tą V112 z tcl strony ściągałem a V083 tu z forum. Po instalacji andka tv 11 jak wracam po przez wymuszane upgrade (niewidac obrazu) to zawsze kończy sie tak że włącza sie recovery androida i czy chce reste and wipe all data
 

dizlly

New member
Zaaktualizowalem do androida 11 i działał do pierwszego wyłączenia tv, teraz włącza się podświetlenie i brak czegokolwiek jak koledze wyżej, ktoś powie jak mam teraz przywrócić tv do życia? Jakis reset? Jak tak to jak?
 

stasiof

Member
Gardez USB avec OTA inséré dans le téléviseur (Android 11 ou avec Android 9 ... Vxxx).
Appuyez longuement sur Off sur la télécommande> Arręt> OK.
Ou éteignez le téléviseur par le bouton d'alimentation ou débranchez l'alimentation.
Attendez 2 ŕ 3 minutes, rebranchez l'alimentation et maintenez enfoncé le bouton d'alimentation du téléviseur jusqu'ŕ ce que le processus de mise ŕ jour démarre.
 

stasiof

Member
Oooopps.....
Pozostaw USB z OTA w telewizorze (Android 11 lub Android 9 ... Vxxx).
Długie naciśnięcie Off na pilocie> Stop> OK.
Lub wyłącz telewizor przyciskiem zasilania lub odłącz zasilanie.
Poczekaj 2-3 minuty, podłącz ponownie zasilanie i naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na telewizorze, aż rozpocznie się proces aktualizacji.
 

Freddy1920

New member
Niestety od 083 tak się dzieję mi pomaga:
1. Załadowanie v083 to z forum na pendrive
2. Włożyć do usb 2.0 w tv
3. Wyłączyć tv na czuwanie (led na glosniku tv) to napewno dziala
4. Przytrzymac power z tyłu tv aż zacznie mrugać lampa led na tv( odłączyć wszystkie hdmi lub Ethernet)
5. Poczekać nawet 30min czasem wyskoczy info o android recovery ( ze coś nie tak z plikami) i dac remove all
Z softu v112 było inaczej musialem 60 sec trzymać power z tylu tv

Cos nie tak z Tym upgrade od softu 083 ja walczył nawet miałem zgłoszenie do serwisu ale anulowałem bo se poradziłem ale z androidem 11 to samo więc coś nie tak może ktoś to sprawdzi z tcl
 

dizlly

New member
Spróbowałem waszych metod i mimo mrugania dalej czarny ekran, tym androidem 11 zepsulem sobie tv... Co teraz?

Edit ; wrzuciło błąd tak jak mówiłeś i odpaliło tv

Dzięki wielkie będę kombinował dalej chociaż smutno że muszę ustawiać wszystko jeszcze raz
 
Ostatnia edycja:

dizlly

New member
Czy ktoś wie, czemu nagle zaczęły mi się świecić 4 ledy na głośniku w trakcie włączonego tv? Wcześniej nic tam się nie świeciło
 

kanek

New member
Witam, mam problem podobny do opisywanych powyżej. TV ma miesiąc - 65P815 wczoraj grał normalnie. Wyłączony wczoraj na netflixie, dziś rano odpalony i jakby z zamrożonym obrazem apki. TV nie reagował na nic. Po odłączeniu zasilania już się nie odpalił. Matryca widać jakby podświetlona ale brak jakikolwiek reakcji na pilota. Jestem na sofcie v112 i próbuję aktualnie wgrać go od nowa wg opisu z poprzednich softów. Dioda mruga ale obrazu dalej brak. Czy podczas takiego wgrywania softu coś na ekranie się pojawia? Po 5 minutach przestaje mrugać i dalej nic.
 

kanek

New member
Witam, mam problem podobny do opisywanych powyżej. TV ma miesiąc - 65P815 wczoraj grał normalnie. Wyłączony wczoraj na netflixie, dziś rano odpalony i jakby z zamrożonym obrazem apki. TV nie reagował na nic. Po odłączeniu zasilania już się nie odpalił. Matryca widać jakby podświetlona ale brak jakikolwiek reakcji na pilota. Jestem na sofcie v112 i próbuję aktualnie wgrać go od nowa wg opisu z poprzednich softów. Dioda mruga ale obrazu dalej brak. Czy podczas takiego wgrywania softu coś na ekranie się pojawia? Po 5 minutach przestaje mrugać i dalej nic.


Up - zadziałało pół godziny bez prądu i downgrade do v83.
 

Aliens

New member
Panowie jurto mam dostac paczke z nowym TV własnie tym modelm.. i jaka wersja oprogramowania bedzie na nim ?? Ktos moze poradzic ktora ewentualnie zainstalowac ??
 
Do góry