Tcl 50c715

bayger

New member
Witam,
kupiłem tydzień temu 50C715. Jeśli kogoś interesuje ten model to służę informacjami.

Ogólnie TV nie sprawia większych problemów. Aczkolwiek ma parę upierdliwości, o których poniżej:

- Android działa przyzwoicie, ale czasem ma swoje humory (laguje czasem).
- Czasem trzeba ubić YouTube po trybie uśpienia, bo deaktywuje z jakiegoś powodu WiFi i się blokuje.
- YouTube czasem klatkuje i powoli traci synchro z audio przy wyższych rozdzielczościach (1440p+)
- W trybie gry zdarzają się różowe artefakty raz na jakiś czas (może kwestia kabla?)
- Chromecast potrafi zniknąć z sieci (podejrzewam zarządzanie aplikacjami go ubija)

TV używam głównie do Netflix i YouTube. Nie mam podpiętego dekodera ani anteny. Pytajcie o co chcecie... spróbuję w miarę możliwości i czasu odpowiedzieć.
 

83piotrek

New member
Wymieniles same wady. A może zalety ?
Obecnie mam rocznego Samsunga na matrycy Va tez 65 cali, jakiś budżetowy ?
Stad pytanie : może się orientujesz czy zobaczę duza zmiane w obrazie ?
 

bayger

New member
Faktycznie, pojechałem po negatywach i nic pozytywnego. No to jedziemy. Zalety tego TV:
- bardzo estetyczny design (minimalizm) i niezła jakość wykonania
- matryca o niezwykle nasyconych barwach (jeśli ktoś lubi)
- szeroki zakres regulacji barwy (łącznie z 20-punktowym)
- instant-on dzięki specjalnej opcji w ustawieniach androida
- bezproblemowa praca z Netflix z Dolby Vision (daje to radę nawet przy tej max jasności)
- miły dla ucha dźwięk (ładnie działa "ulepszacz" Dolby Atmos) choć bez szaleństw
- ani razu mi się nie powiesił, ani nie zrestartował sam (w odróżnieniu od Philipsa którego również posiadam)
- nawet nadaje się do używania jako monitor do kompa (do pracy z kanapy)

Ponadto należy pamiętać że:
- ta seria (C715) nie ma upłynniacza obrazu
- efekt HDR przy tej jasności jest dość subtelny
- firmware ma swoje niedociągnięcia i pewnie będzie rozwijany

Generalnie jestem zadowolony z zakupu. Mógłby być jednakże o parę stówek tańszy.
 

bayger

New member
To jest matryca VA, chyba tego samego typu co w Samsungu. Nie będzie efektu wow. Jeśli chcemy uzyskać taki efekt to tylko OLED albo jakiś zaawansowany local-dimming, ale to kompletnie nie ta półka cenowa.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
serio nie ma upłynniacza?to w wersji 65 cali będzie widać każdą niedoskonałość obrazu o przesuwaniu kamery w bok łącznie , obym się mylił
 

bayger

New member
Niestety, seria C715 nie generuje dodatkowych klatek ruchu. Nie ma upłynniacza. Jedyne co jest to black frame insertion czyli wywoływacz epilepsji. ;) I tak, była to dla mnie nieco przykra niespodzianka.
 

83piotrek

New member
bylem juz chetny na zakup 65c715 ale teraz niepokoje się ze bedzie gorszy obraz niz w samsungu nu7172, choc sam nie wiem czy ten model ma uplunniacz. niestety oled 65 jest za drogi. wiec kompromisy: albo 55 oled albo tcl albo zostaje czekanie na nowe panasonici. dla mnie wazny jest elegancki wyglad a ten jest zadkoscia w polce ok 4 tys zlotych
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Idź do sklepu, sam sprawdź - zmienisz zdanie .
TCL C715 w klasie cena do możliwości i jakości to dobra oferta rynkowa.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
nie czekaj na nowe panasonic-i bo to jest to samo co rok temu w sensownej cenie GX800 to jest to samo co HX800 tylko droższy..TCL obraz ma genialny i tego mu nic nie zabierze więc do filmów jest idealny a co do upłynniacz do sportu to jedynie z matryce z 120hz go mają tak na prawdę działający i skuteczny.Kup TCL-a od kiki to będziesz miał taniej ale najpierw go zobacz w sklepie
 

83piotrek

New member
Dawno temu kupowalem tylko Panasy bo byly najlepsze. Obrazilem sie na firme jak w drogim ET60e zginal youtube. Mialem po nim kilka marek, ale jakosc wykonania panasa to niebo a ziemia. Dla mnie tv ma fajnie dzialac i wygladac. Mam prawie nowego smasunga nu 7172 i dla mnie zwygladu to szrot i kastrat(dolny atmos vision). Na placu boju zostaly 2 tv: tcl 65c715(brak w sklepach zeby obejrzec) i panas 58gx830 ew 810. TCL 65 za ok 3600 i panas za jakies 2800.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Musisz podzwonić po sklepach i zapytać czy mają na sklepie My Center , Media Expert , Komputronik , kakto , euro rtv agd , alsen w tych sklepach szukaj
 

83piotrek

New member
Widzialem dzis panasa- ladnie gral, elegancki.
Niestety tcl nigdzie nie obejrzysz, a kupowac w ciemno chyba nie bede.
Uwage moja zwrocily natomiast soniaki, ladnie graja,

Pytanie: tcl to minimum 3600 w 65 calach. Ciezko im bedzie na rynku bo konkurencja ma duzo ciekawych ofert w tej cenie, czyli +- 4 tysie
 

83piotrek

New member
No cena 65ki spada . Już wszędzie kosztuje 3500pln.A jaka masz wersję,ile cali ? Jakieś nowe wrażenia ? Widzę po opiniach że wyższa wersja 815 nie ma za dobrych opinii, podobno płynność lezy, apki się zacinają ...
 
Do góry