PiP (obraz w obrazie) w TCL/Thomson

izwrat

New member
Od dłuższego czasu próbuję dowiedzieć sie szczegołów o funkcjonowaniu funkcji PiP w telewizorach TCL serii P6046/Thomson serii UD6406, względnie w innych modelach TCL/Thomson, które zgodnie ze specyfikacją mają funkcję PiP.
Chciałbym uzyskać odpowiedzi na następujące pytania:
1) czy PiP dziala, gdy na ekranie głównym wyświetla sie obraz z HDMI? jeżeli tak, to czy da się ustawić w okienku PiP obraz z drugiego HDMI? z tunera?
2) czy da się wybrać źródło dźwięku (dźwięk na wbudowane glośniki idzie z obrazu glownego / z PiP)?
3) czy da się zmienić rozmiar / pozycję okienka PiP?

Pozdrawiam i z góry dziekuję za informacje. Bardzo bym prosił o konkretne odpowiedzi z podaniem modelu telewizora oraz ewentualnie wersji softu, a nie pytania w stylu "a po co ci to" itp. :)
 
Ostatnia edycja:

Lechu1956

New member
Posiadam TCL 43EP660 i nie posiada on funkcji PIP. W specyfikacji coś wspominają o picture in picture, a inne strony internetowe nawet twierdzą ,że jest to PIP. Spotkałem się wiele razy z informacjami, że telewizory posiadają PIP,czy PAP , a w rzeczywistości był to tylko PAT(obraz i telegazeta).Sądzę ,że w telewizorach ,które wymieniasz może być podobnie. PIP i PAP są to funkcje , które po prostu wymierają śmiercią naturalną. Jedynie chyba telewizory Panasonic nie rezygnują z PIP i PAP. W ich instrukcjach
tym funkcjom poświęcone jest kilka stron. Nie spotkałem telewizora , gdzie można by zmieniać wielkość małego okienka przy PIP. Natomiast zmiana wielkości była możliwa przy PAP(obraz i obraz). Do mojego telewizora był podłączany dekoder i laptop.Sprawdzane w ustawieniach przy sygnale telewizyjnym, oraz z poziomu hdmi. W niektórych telewizorach funkcja PIP uaktywnia się , gdy telewizor pokazuje obraz z zewnętrznego źródła. Obecnie modny się staje w telewizorach inny rodzaj PIP.Podczas przeglądania aplikacji istnieje możliwość podglądu w małym okienku.
pozdrawiam
 

izwrat

New member
Dziękuję za szczegółową odpowiedź. Ja mam nieco już starszy telewizor/monitor LG, w którym można regulować zarówno położenie (w jednym z czterech kątów), jak i wielkość (wybierając z trzech "presetów) okienka PiP. Można również wybrać źródło dźwięku (z tunera TV lub z komputera podłączonego przez HDMI). PiP działa przy podłączeniu komputera: w okienku PiP można wtedy włączyć sygnał z wbudowanego tunera.


Model TCL 43EP660, o którym piszesz, w specyfikacjach na stronie producenta ma tylko tryb PAT - czyli zgodnie ze stanem faktycznym.
 
Do góry