TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

Yahoou77

Member
Nie wiem co jest z tym forum nie tak, ale 2 duże wątki dotyczące serii EP680, w których wymienialiśmy doświadczenia i uwagi zostały zamknięte przez moderatora, bez podania przyczyny. Na moje pytania odnośnie tego stanu rzeczy, admin nie odpowiada.... Olewka całkowita!

W związku z tym nowy watek, gdzie wymieniamy info o kolejnych odsłonach firmware...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
I pierwsze pytanie. Dostałem od użytkownika Kiki niby najnowszy soft v302, niestety jeszcze nie zainstalowałem, gdyż Kiki nie raczy odpowiedzieć na żadne pytanie odnośnie tegoż oprogramowania, stąd pytanie:

Czy ktoś instalował ten niby najnowszy firmware v302? Ma on inną strukturę zawartości archiwum ZIP, niż te które dostarcza oficjalnie TCL. Nazwa tego zipa wygląda podobnie do innych plików aktualizacji, ale po rozpakowaniu jest tylko 1 tajemniczy plik o nazwie "update.img"...
Czy ktoś się pochwali?

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Coolek33

Member
Wypakuj ten update na pendrive fat32. Wsadź do wyłączonego tv. Włącz go guzikiem fizycznym trzymając do momentu migania diody pod ekranem. I się sam zaktualizuje. Są poprostu dwie metody aktualizacji. Ten plik aktualizuje w ten sposób. A w formie .zip (ale nie ta aktualicja, którą otrzymałeś) można użyć dodatkowo na odpalonym tv w ustawieniach androida (lokalna aktualizacja). Ten Soft działa normalnie z tego co zauważyłem.
 

Yahoou77

Member
@Coolek33 , Masz ten soft? Jakieś zmiany, poprawki?


Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Coolek33

Member
W ustawieniach obrazu "stojąc" na kontraście wpisujesz 9735 z pilota i otworzy się menu serwisowe.
2bfab345ca876508b4e69eee72cc3d65.jpg
385d3e68900dcc47628df453ae9f88de.jpg
 

fipii

Member
Wydaje mi się ze po instalacji z obrazu a nie pliku zip, to nie trzeba robić tych resetów bo i tak wszystko jest czyszczone.
Mógłby ktoś powiedzieć czy IPTV działa czy dalej wiesza wszystko?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Producent zaleca dodatkowe resety. Tv będzie zasadniczo działać, ale jak coś będzie mulić itp to pierwsze sprawdzenie- resety były?
 

Matts84

New member
A da sie zrobic backup listy kanałów? Bo srednio chce mi sie je sortować znowu. Soft wgrałem ale zmian większych nie ma. Pisałem nawet maila odnośnie działania optyka, trybu gier i kilku innych rzeczy ale nic nie zostało z tego poprawione. Na razie wgrany soft i resetu nie robiłem, bo muszę instalować na nowo kanały.
 

Coolek33

Member
"Tv to usb" taka opcja w menu serwisowym. Wybierasz czy chcesz wszystko, kanały czy ustawienia. A przywracanie "usb to tv". Tylko różnie to działa. Raz przewróci raz nie. Nie wiem od czego to się ma.
 

coobah

Member
Bez reklam
Przypomnijcie procedurę upgrade.
Ściągnałem V8-R851T02-LF1V302.013602_IMG_USB_GMC.zip
Rozpakować czy w całości na Pendrive i do USB?
Jak to było... :) ?
 

Matts84

New member
Wypakuj plik update na pena, wrzuć w usb, wyłącz tv z prądu, wciśnij przycisk włączenia tv od spodu i go trzymaj, ten na TV a nie na pilocie. Trzymając przycisk włącz do prądu, puść dopiero jak sie pojawi plansza i czekaj.

Przypomnijcie procedurę upgrade.
Ściągnałem V8-R851T02-LF1V302.013602_IMG_USB_GMC.zip
Rozpakować czy w całości na Pendrive i do USB?
Jak to było... :) ?
 
Do góry