Pasek informacji TCL 32ES586X1 - jak wyłączyć?

Niewidzialny

New member
Witam wszystkich 😁
Oczywiście szukałem odpowiedzi na moje pytanie w instrukcji obsługi oraz oczywiście na daną chwilę jeszcze szukam tu na forum jednak jakby ktoś mógł mi odpowiedzieć/podpowiedzieć gdzie usunąć mój problem będę wdzięczny.
Problem polega na tv TLC 32ES586X1 a dokładniej o to, że gdy oglądam poprzez aplikację na tv czy film pojawia okienko informacyjna (lewa strona) o przepustowości łącza i inne tam takie informacje które w żaden sposób nie mogę wyłączyć. Na samym początku tych informacji nie było w jakiś sposób musiałem to uaktywnić pilotem.
Bardzo proszę o pomoc, wkurzające jest oglądanie tv/filmu jak część ekranu zasłaniają informacje które mnie nie interesują.
Poniżej zrobiłem screen aby uprościć mój problem.

Niestety nie mogłem wrzucić bezpośrednio zdjęcia :(
Mam nadzieję, że admin nie wywali ani tej fotki ani mnie z forum :/
HTML:
https://zapodaj.net/ac4c15e2259c2.jpg.html
 

firefl

Active member
Bez reklam
Wyłaczysz tam gdzie włączyłeś czyli w menu serwisowym.
Niestety nie wiem, która to opcja, ale na forum było podobne zdarzenie kilka razy z podanym rozwiązaniem. Dotyczyło innego modelu ale struktura menu serwisowego jest niemal identyczna.
 

Niewidzialny

New member
Wyłaczysz tam gdzie włączyłeś czyli w menu serwisowym.
Niestety nie wiem, która to opcja, ale na forum było podobne zdarzenie kilka razy z podanym rozwiązaniem. Dotyczyło innego modelu ale struktura menu serwisowego jest niemal identyczna.

To była odpowiedź? No sorry jakbym wiedział czym została włączona to i umiałbym ją wyłączyć. Daruj sobie tego typu odpowiedzi, równe dobrze mógłbym odpowiadać innym na ich problemy, że gdzieś w internecie widziałem, że można to zrobić tylko musisz sobie poszukać.
Na innym forum twoja "rada" zostałaby automatycznie usunięta a ty dostałbyś ostrzeżenie gdyż całkowicie i kompletnie nic nie wnosi, gdybyś podał link to co innego a tak.... kosz.

ps. te informacje nie włącza się menu serwisowym o którym piszesz wiem gdyż podane opcje włączania menu serwisowe nie było używane gdyż jest to szereg kombinacji klawiszy a sam osobiście w jakiś sposób uruchomiłem te informacje po przez naciśnięcie jakiegoś guzika. Jeśli nie wiesz jak komuś pomóc to się nie udzielaj.
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Drogi Niewidzialny,
uwierz proszę, że starałem Ci się pomóc. Jakbyś przeczytał ze zrozumieniem to kluczową częścią mojej infomacji było, że podobne pytanie było już na tym forum (dodam teraz, że co najmniej dwa razy).
Wskazówka była z dobrej woli... Mogę się mylić, może włączyło się przez jakiś dziwny błąd programu...
Rozwiazania nie pamiętam i nie będę szukał dla Ciebie na forum.
Czy spróbowałeś przeszukać forum zamiast jechać po mnie za udzielenie wskazówki zamiast podania rozwiązania na tacy?
gdybyś podał link to co innego a tak.... kosz
Sam naruszasz netykietę, np:
- należy najpierw przeszukać forum nim zadasz pytanie
- nie cytuje się postów poprzednika jeśli odpowiadasz bezpośrednio po wiadomości...
- wszystko co o mnie napisałeś po udzieleniu wskazówki też się kwalifikuje.

Pewno jestem starym, trochę zgryźliwym człowiekiem, ale naprawdę starałem sie pomóc.
Przeprasza Cię chłopcze jeśli poczułeś się urażony.

Dla mnie EOT
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Już nie mogę edytować poprzedniego posta niestety.
Przypomniało mi się, że w moim telewizorze tego producenta różne podobnego typu informacje pojawiają się po naciśnieciu przycisku z literką i w kwadraciku. Niemniej wybacz, ale nie wiem jaki jest pilot w Twoim tv i mogę się mylić także w tym przypdku, życie... Nawet bezskutecznie szukałem instrukcji Twojego modelu.
I jeszcze trochę zgryźliwie dodam bo taką mam naturę jeśli jesteś przekonany, że to kwestia naciśnięcia czegoś na pilocie to zrób to: przycisk po przycisku. Chyba Twój pilot ma mniej przycisków niż ilość znaków w wiadomości gdzie mnie zrąbałeś.
 
Ostatnia edycja:

Niewidzialny

New member
Przepraszam że "naskoczyłem" na Ciebie... jest mi głupio.
Znalazłem rozwiązanie okazało się że to w aplikacji UPS był problem a raczej włączone Info dla potomnych na przyszłość rada: nie grzebać niepotrzebnie
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za DOBRE chęci aczkolwiek nie był to problem z ustawieniami w TV.
Pozdrawiam.
 
Do góry