Znamy już ceny TCL Qledów serii C715 na rok 2020

posmak77

Member
Mam pytanie bo nie wiem czy wszystko dobrze robię.
65C715 nowa umowa z C+ z modulem CAM. Moduł z kartą CAM włożony, gniazdo antenowe zmienione z naziemnej na Satelite i wyszukiwanie kanałów satelitarnych Hotbird. Wyszukało mi ponad 1000 kanałów ale brakuje dużo podstawowych, np od kanału 12 czyli TVP2 nie ma bardzo dużo podstawowych kanałów. A np Eleven który powinien być na 127 kanale jest wpidu daleko. Miałem nadzieje że bedzie standardowa lista kanałów.
Poradzicie coś ?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Przecież jest standardowa - kolejność według wyszukania.
Ale może chciałbyś specjalną od C+, to raczej bez szans.
Uzupełnienie przez szukanie po brakujących transponderach?
A może nie znalazłeś na długiej liście?

Jak uporządkujesz to zrób kopię na USB przez menu serwisowe. Jak poszukasz to znajdziesz na forum jak to zrobić.
 

Lechu1956

New member
Czeka Cię jak w większości telewizorów żmudna edycja kanałów. Mi wyszukuje z dwóch satelitów około 3000 kanałów i nie narzekam. Do tego sortowanie ponad 50 kanałów z naziemnej. Moduł Cam to nie tylko obsługa jednym pilotem i bez dekodera. Dla mnie najważniejsza jest własna lista kanałów, a nie narzucona przez operatora. Nie rozumiem po co odłączałeś naziemną.
 

jacekkozl

New member
Cześć

już witałem się z gąską, już widziałem c715 na ścianie, pogodziłem się z wszelkimi niedoskonałościami taniej matrycy LCD ale po przebrnięciu przez ten temat od dechy do dechy oraz przez kilka innych chyba odpuszczę.
Kurcze, tanio chyba nie znaczyć do bani.
Skoro TV nie spełnia swoich podstawowych funkcji, czyli nie wyświetla poprawnie 4K z netflixa i Amazon prime to coś nie tak. Mogę raz na jakiś czas wgrać soft, a raczej oczekuje, że zostanie on automatycznie wgrany przez producenta ale z tego co wcześniej pisaliście podmiana softu na nowy zazwyczaj zwali coś innego.
Czy to TLC rzeczywiście w codziennym użytkowaniu tak przeszkadza?
Nie mam podejścia takiego jak mój 15sto leni syn do Cyber Punka, który właściwie nie nadaje się do gry na konsoli, że jakoś to będzie.
 

pawel_71

New member
jacekkozl - kazdy TV z wlasnym systemem ma bledy.
Poczytaj o Soniakach za 5k PLN, ktore maja zwalone 120Hz i cala masa problemow w sofcie, np. TV sam sie wlacza.
I o pozwach zbiorowych przeciwko Sony.
Jak nie chcesz problemow to wez inna marke, ale zaplacisz o 50-100% wiecej, a tez nie masz gwarancji, ze wszystko bedzie dobrze dzialac.
Dodatkowo jeszcze loteria matrycowa :)
Chyba szlag by mnie trafil jakbym mial takie dziadowskie podswietlenie w TV za 5000zl.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, ze warto.
Mają System hotelowy.
Ale jaka wielkość dokładnie ?
Jakie są potrzeby dodatkowe i oczekiwania ?
No i ile masz max kasy.
Dla niebiskich jest specjalna cena .
 

pawel_71

New member
Jakis czas temu zauwazylem, ze w gornym prawym rogu ekranu startowego ikonka do czyszczenia pamieci (z tarcza) zamienila mi sie na ikonke konta (Centrum uzytkownika) - po wcisnieciu chce mnie logowac do konta TCL, zadnej innej funkcjonalnosci tam nie ma.
Czy ktos ma pomysl jak przywrocic te ikonke z tarcza?
fw v395
 
Ostatnia edycja:

_mały

New member
Zaktualizowałem sobie 55C815 z wersji 378 do wersji 606 i już żałuję. Wersja 606 robi coś dziwnego z dźwiękiem. Jakby lewy i prawy kanał nie były w fazie. Ujawniają się artefakty kompresji dźwięku a sam dźwięk ucieka w prawo. Na 378 grał bardzo dobrze. Próbowałem robić factory reset ale to nic nie zmieniło. W jaki sposób można zrobić downgrade?
 

_mały

New member
Dziękuję. Właśnie tak próbowałem ale mi pisało, że nie znaleziono pliku z aktualizacją, więc myślałem, że jest na downgrade jakiś specjalny sposób. Okazało się, że przeszkadzało mu (2) w nazwie dodane przez Windows. Dźwięk wrócił do normy.

Jeszcze takie pytanie: z 378 mam taki problem, że jak sobie na XBOX coś robię i ekran robi się na moment czarny, to telewizor wygasza podświetlenie. Raz na jakiś czas to podświetlenie nie wraca i trzeba wyłączyć i włączyć telewizor. Czy wiecie może czy i w jakiej wersji software zostało to naprawione? Z tego powodu wrzuciłem 606 i tam tego problemu nie widziałem, ale też krótko go używałem.
 

pawel_71

New member
Jak dla mnie najlepsza wersja jest 395, dziala plynnie i niemal idealnie.
Linka znajdziesz we wczesniejszych postach.
Mialem wczesniej tez 602, ale mocno mulilo. Nie probowalem 609, gdzie poprawili plynnosc wybranych 4k/60/HDR na YT, ale ktos zglaszal jakies inne problemy.
 

Rene000

New member
TCL confirmed update on Android 11 and Google TV in Q3 2021 for those models:
TCL X915
TCL C815
TCL C715
TCL P815
TCL P715
TCL P615
TCL X10
TCL X815
TCL EC78
TCL EP68
TCL EP66
TCL EP64
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli mam wszystko jak należy i zdążyłęm się przyzwyczaić - to nie robię update. I zawsze jestem zadowolony. Nowy update - nowe zmiany.
Zależy co kto lubi.
Nowy Android 11 będzie niósł ze sobą nowe wyzwania.
Czy lepsze ?
Zobaczymy...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest nowa wersja oprogramowania do TV Android z chassis RT51.

Nazwa wersji: V8-R851T02-LF1V648
Zmiany w bieżącej wersji:
Wprowadzenie nowych Project ID dla nowych paneli.Modyfikacja nasycenia koloru z 55 na 50, gdy odtwarzane są takie źródła jak: SDR, HDMI lub USBPoprawienie trybu ECO

Wersja poprzednia: V8-R851T02-LF1V645.
Zmiany w wersji 645:
Poprawiony dostęp do aplikacji Rakuten.Optymalizacja opóźnienia przy połączeniu z Soundbarem na HDMI.Usunięcie aplikacji Zee5.Wprowadzenie obsługi audio AC4.Usprawnienie przełączania z DTV na aplikację 9Now.

Wersja poprzednia: V8-R851T02-LF1V643, wycofana.
 
Do góry