TCL EP680 Automatyczne przyciemnianie obrazu

jokercfc

New member
Czy da się jakoś wyłączyć automatyczne przyciemnianie ekranu przy ciemnych scenach? Wyłączyłem wszystkie funkcje "usprawniania" obrazu ale efekt jest dalej obecny.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Oddaj ten szmelc do sklepu i kup porządny tv , naciągacie się na bełkot marketingowy jakie to są wspaniałe tv ....
 

janusz

New member
Bez reklam
Oddaj ten szmelc do sklepu i kup porządny tv , naciągacie się na bełkot marketingowy jakie to są wspaniałe tv ....

Jak nie umiesz pomóc to sie chociaż nie ośmieszaj. Człowiek sie pyta o konkretną funkcję w danym modelu, a Ty mu piszesz, że z tego powodu jest zły TV, powinieneś brać coś słabszego, bo nienawiść to nic dobrego.
Takie same problemy mają wszyscy użytkownicy nowych TV zanim je poznają np. tu masz identyczny problem u chińskiego producenta Sony/Foxconn (naiwni myślą, że kupują dobrą japońską markę):
https://community.sony.pl/t5/androi...tomatyczne-przyciemnianie-obrazu/td-p/2079899
 
Ostatnia edycja:

jokercfc

New member

Attachments

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    8 KB · Wyś: 188

janusz

New member
Bez reklam
To raczej coś z Eco, ale nie pamiętam dokładnie.Ewentualnie musisz zmienić to co napisał broda1725 do odpowiedniego trybu obrazu.
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
jokercfc - jak możesz zwrócić ten TV, to zwróć go sprzedawcy, popieram w 100% "Karol1976" - TCL to największy chłam na rynku - warto dołożyć do ceny tego bubla 1000 czy 1500 zł i cieszyć się dobrze działającym TV z b. dobrym obrazem ...
 

jokercfc

New member
Soft V252, sam efekt zauważyłem dopiero po około 1,5h filmu, także rzeczywiście często się nie pojawia ale wolałbym jednak, żeby dało się go całkowicie wyłączyć
 

broda1725

New member
Bez reklam
Nie wiem dlaczego u ciebie nie działa to wyłączenie, ja mam soft 252 i u mnie jak ustawie na wyłączone to tego nie widzę efektu chociaż ja osobiście mam włączone na Eco bo mi to nie przeszkadza a nawet lepiej mi się ogląda wolę ciemniejszy obraz nie rażący przyzwyczajenie do plazmy daje znać. Ogólnie ja mam jasność coś ok 40 a kontrast na jakieś 70 a profil film tak jak po kalibracji kikiego. Może zbyt jasno ustawiony panel masz no nie wiem.

Ps.przypomnialo mi się a zobacz na VLC czy ci przyciemnia obraz i rozjaśnia bo u mnie nawet jak jest na Eco czy włączony to i tak nie się nie dzieje jak by było na wyłączone. Sprawdź.
 

bumar

New member
Miałem ten same problem ale z materiałem w HDR. W TCL jedyny profil który nie przyciemnia w to film lub pc (mimo, że wyłączyłem w innych profilach co się dało). Spróbuj zmienić na film, ewentualnie dopasuje resztę ustawień problem dynamicznego podświetlania powinien zniknąć.
 

Jaceo

New member
W moim egzemplarzu zauważyłem, że w trybie "wzmocniony hdr" problem zanika z auto przyciemnianiem.Niestety kolory w w tym trybie są mocno nie-filmowe. W 'standardowym' i 'film' sceny ciemne z napisami są wygaszacze, co jest zauważalne. , czy problem kalibracji to rozwiąże? @kiki czy spotkałeś się z takim problemem? czy mogę poprosić o jakieś wskazówki? Dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry