Tcl ep680 wyłączenie glosnikow

ae28402dk

New member
Hej,
Podłączyłem dzisiaj mój soundbar (Samsung) do mojego nowego telewizora za pomocą kabla optycznego. niestety dźwięk leci i z soundbara i z telewizora. Jak wyłączyć głośniki w telewizorze, by dźwięk leciał jedynie z zewnetrznego zestawu?
 

firefl

Active member
Bez reklam
To zdecyduj co wolisz :p

Możesz też sprawdzić czy minimum dźwięku z tv wystarczy by przestać słyszeć głośnik tv.
 

ae28402dk

New member
To szczerze mówiąc straszna lipa, o której nie pomyśleli producenci.
Na moim poprzednim tv przy podłączeniu soundbara do tv (niekoniecznie kablem hdmi) wyłączały się automatycznie głośniki w telewizorze.
Tymsamym jestem zawiedziony zakupem tego tcl i będę go wszystkim odradzać.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Na moim poprzednim tv przy podłączeniu soundbara do tv (niekoniecznie kablem hdmi) wyłączały się automatycznie głośniki w telewizorze.
Tymsamym jestem zawiedziony zakupem tego tcl i będę go wszystkim odradzać.

Na jakim tv podłączenie kabla optycznego odłączało głośniki?

Połączenie HDMI ARC na TCL się i wyłącza głośniki.
 

fipii

Member
Weź głośność na 1 w tv, ikona przekreślonego głosnika zniknie i nie bedzie słychać dzwięku z tv bo zagłuszy go soundbar
 

Elmo86

New member
Podepne sie pod ten temat. Kupilem soundbar i nie widzi go. Mam mozliwosc jedynie podpiecie prsez AUX. Dzwiek dalej plynie z tv , gdzie zmienie w ustawieniach tv zeby szlo na soundbar ? TCL55P60
 

firefl

Active member
Bez reklam
W P60 w starych firmware rozpoznawał obciążenie tylko jeśli było podłączone w czasie pełnego startu. W nowych - podobno poprawione choć ja nie korzytam.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
To szczerze mówiąc straszna lipa, o której nie pomyśleli producenci.
Na moim poprzednim tv przy podłączeniu soundbara do tv (niekoniecznie kablem hdmi) wyłączały się automatycznie głośniki w telewizorze.
Tymsamym jestem zawiedziony zakupem tego tcl i będę go wszystkim odradzać.
Opty w żadnym TV nie wyłącza dźwięku w Tv, bo byłoby to głupie, często korzystam z TV bez zewnętrznych głośników i miałbym może za każdym razem odpinać przewód? Nie umiesz obsługiwać TV, gdyby nie koledzy jak firefl to podstawowych funkcji byś nie znał, ale zamierzasz jako autorytet innym odradzać? Troszkę pokory. Są rozwiązania które jednemu pasują drugiemu nie stąd często producenci stosują różne rozwiązania.
 

Goalkeper

New member
Tylko to rozwiązanie TCL jest durne. Dziwię się, że nie można starować zewnętrznym odbiornikiem dźwięku za pomocą pilota od TV.

Mam Samsunga podłączonego do kina domowego Philips za pomocą HDMI w celu korzystania z CEC i kablem optycznym w celu przysłania dźwięku. Głośniki tv wyłączone a pilotem od TV steruję poziomem głośności kina domowego. W TCL zmieniszysz skale zewnętrznego (niby) urządzenia a zewnętrzene urządzenie nadal odtwarza dźwięk. W samsungu lecisz do zera i zewnętrzny dźwięk cichnie.
 
Do góry