TCL seria 50 /55/ 65EP680 problemy, wymiana doświadczeń.

Yahoou77

Member
W menu telewizora widać w menu funkcji T-link wszystkie rozpoznane urządzenia (u mnie "Receiver" dla Onkyo, "PlayStation 4" dla konsoli i "BD Player" dla odtwarzacza Panasonic. W każdą z tych pozycji można wejść i wybrać kilka opcji, m.in. zmienić nazwę na inną z listy, włączyć, włączyć "Stand by" i to chyba tyle...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
@Yahoou77 - czy takie menu miałeś od nowości, czy doszły pewne opcje po aktualizacji? Jest nieco inne, niż w EC780. Jakie opcje są w zakładkach:

- mniej migania,

- wyrazistość ruchów,

- optymalizacja ruchu?
Tych opcji nie mam w obecnym sofcie wogole, przynajmniej na tym źródle (dekoder tv)..

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
U mnie urządzenia są widoczne na liście źródeł i w zakładce T-link menu głównego, pomimo tego, że są fizycznie podłączone do amplitunera.
Opcje, o których piszesz też mam w ustawieniach Androida.
860d10552636fdf233f515bf81c3ee9f.jpg
d6face8bba734a0a0fc01076ef634052.jpg
4982be526169c350cb06745124fc3bc1.jpg
d78d26b86f456c7a4dff35629ebb0efc.jpg


Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

coobah

Member
Bez reklam
A jaki Ty @Yahoou77 masz model TV? Chyba nie Ep680...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
65EP680 mam @coobah, nie inaczej chce być [emoji16]
A dlaczego? Coś mam nie tak w menu czy jak?

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
Moje menu wygląda tak jak na fotkach. Mam 65EP680 i różni się menu od Twojego "niebieskiego"..[emoji6]
1f3d02797b2d3c8e8acc6ac2c97c0606.jpg
43280942c2ecb9ca982be19a8550e786.jpg
d0d7b8975948befdf35fd2b8a4f28060.jpg


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

coobah

Member
Bez reklam
Mam soft V252. Sądzę, że to niebieskie menu pochodzi z drugiego tv, którego kolega posiada, czyli 65DP600

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
Mam soft V252. Sądzę, że to niebieskie menu pochodzi z drugiego tv, którego kolega posiada, czyli 65DP600

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Nie, pochodzi z EP680 ale z softu V218 który miałem zainstalowany fabrycznie. Pisałem Ci na priv żeby nie śmiecić...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

michalsoki

New member
Witam też jestem posiadaczem tego tv 65ep680 i mam problem z obrazem w trakcie oglądania meczu piłki nożnej. Jak kamera stoi nieruchomo i piłkarze też obraz jest idealny ale jak kamera się ruszy albo piłkarze zaczną biegać to obraz się rozmywa i po chwili łapie ostrość jak obraz się zatrzyma. Wygląda to jakby tv nie nadążał z ustawieniem ostrości ruchomego obrazu.
Może pomoże ktoś z ustawieniami tv pod mecze. Włączając tryb sport obraz robi się jeszcze bardziej ostry ale dalej nie łapie od razu ostrości.
 

Yahoou77

Member
Może pomoże ktoś z ustawieniami tv pod mecze. Włączając tryb sport obraz robi się jeszcze bardziej ostry ale dalej nie łapie od razu ostrości.

Przede wszystkim jaka nasz wersję softu w telewizorze? Sprawdź, jeśli trzeba zaktualizuj, zrób reset i przetestuj choćby moje ustawienia obrazu. Wszystko znajdziesz w tym temacie.
Generalnie jak oglądać Sport to raczej na oledach, plazmach. Technologia LCD w mojej opinii nie daje komfortu. Nawet matryce 100/120Hz nie dają rady, no chyba, że oglądasz szachy [emoji16]

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Przede wszystkim jaka nasz wersję softu w telewizorze? Sprawdź, jeśli trzeba zaktualizuj, zrób reset i przetestuj choćby moje ustawienia obrazu. Wszystko znajdziesz w tym temacie.
Generalnie jak oglądać Sport to raczej na oledach, plazmach. Technologia LCD w mojej opinii nie daje komfortu. Nawet matryce 100/120Hz nie dają rady, no chyba, że oglądasz szachy [emoji16]

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka

Co ty za bzdury wypisujesz !!!! Nie wypisuj i ludzi w błąd nie wprowadzaj !!! Bywa tak że nawet na panelach 60 Hz oglądając sport różne dyscypliny nie odczuwa się braku spadku lub smużenie , każdy ci to napisze !!!
 

Yahoou77

Member
Co ty za bzdury wypisujesz !!!! Nie wypisuj i ludzi w błąd nie wprowadzaj !!! Bywa tak że nawet na panelach 60 Hz oglądając sport różne dyscypliny nie odczuwa się braku spadku lub smużenie , każdy ci to napisze !!!
Że tak zacytuję siebie samego.... "Technologia LCD w mojej opinii nie daje komfortu."...

Mogę mieć swoją opinię i ja wyrazić, czy muszę twoją przyjąć za prawdę absolutną?

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

glibo

New member
panowie mam problem ze swoim ep680 ,po zainstalowaniu tivi mate oraz oglądania iptv bardzo tnie się obraz ,oraz po zainstalowaniu tego programu , tak jakby blokował łącze internetowe -wtedy netflix ląduje sie do max 24% , a youtube, nie chce lądować wideo. miał ktoś podobne problemy? łącze internetowe wykluczam, ponieważ gdy podłącze mi-boxa wszystko ładnie działa
 

firefl

Active member
Bez reklam
panowie mam problem ze swoim ep680 ,po zainstalowaniu tivi mate oraz oglądania iptv bardzo tnie się obraz ,oraz po zainstalowaniu tego programu , tak jakby blokował łącze internetowe -wtedy netflix ląduje sie do max 24% , a youtube, nie chce lądować wideo. miał ktoś podobne problemy? łącze internetowe wykluczam, ponieważ gdy podłącze mi-boxa wszystko ładnie działa

A próbowałeś cokolwiek przeczytać na forum przed zadaniem pytania?
W tym modelu iptv zachowuje się tak jak opisałeś.
A żale pojawiają się co parę dni.
 

tomaszd84

New member
Ja tylko napiszę w kwestii YouTube, a Dolby Vision i HDR10+.

Choćby nie wiem jakie obietnice były w tytułach filmów, YouTube obsługuje wyłącznie HDR10 i HLG. Nie jest właściwość telewizora, czy aplikacji.
 

Tgold

Member
Witam, jak ustawić na TV 50EP680 żeby aplikacja Kodi nie zamykała się po przełączeniu na inna apke ? Android tak jakby sam zamykał apki działające w tle. Denerwujące jest trochę odpalanie Kodi i czekanie aż wszystko się załaduje kilka razy dziennie nie wyłączając TV. Pozdrawiam.
 

Yahoou77

Member
@Togold Z tego co wiem, to Android TV nie oferuje wielozadaniowości, więc tylko 1 apka otwarta w danej chwili, jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi....

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Tgold

Member
@Togold Z tego co wiem, to Android TV nie oferuje wielozadaniowości, więc tylko 1 apka otwarta w danej chwili, jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi....

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka

Nie wiem jak w Tv ale mam MI Boxa z Android TV i tam nie zamykały się z automatu apki.
 
Do góry