Youtube- brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Od wczoraj jestem posiadaczem 50EP680. Dzisiaj po raz pierwszy odpaliłem youtuba i występuje u mnie brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem zarówno w aplikacji zainstalowanej fabrycznie, jak i w apce Smart Youtube TV którą zainstalowałem z pendrive.

Ktoś ma jakieś rozwiązanie?
 
Ostatnia edycja:
Kupiłem od Kikiego więc myślę że najaktualniejszy- pokazuje że mam aktualny. Wyczytałem tylko żeby wgrać Smart Youtube TV ale w moim przypadku nic to nie dało.
 
Chyba sytuacja częściowo się wyjaśniła. Opóźnienie występuje jak dźwięk puszczony jeste przez bluetooth do zewnętrznego głośnika. Teraz wpadłem na to żeby wyłączyć głośnik zewnętrzny i jest ok. No ale i tak nie powinno być takiej sytuacji. Ok poszukam w temacie o EC780.
 
Kurcze i znów nie widzę opcji tego wyrównywania dysproporcji czasowych dźwięku. Mam jakieś Definition które nie wiem co oznacza.
 
Przestawiałem... bez efektu... czasami wydawało się, że jest ok, ale po włączeniu innego filmiku znów dźwiek z obrazem rozjechany. Napiszę może do TCL, może oni mają jakieś rozwiązanie.
 
Ostatnia edycja:
Przestawiałem... bez efektu... czasami wydawało się, że jest ok, ale po włączeniu innego filmiku znów dźwiek z obrazem rozjechany. Napiszę może do TCL, może oni mają jakieś rozwiązanie.

Dzwoniłem do TCL i po 40 minutach oczekiwania Pan z infolinii przekazał moje zgłoszenie do działu technicznego. Mają mi oddzwonić albo odpisać.
 
No jak na połączenie z konsultantem czekałem 40 minut chociaż informowało podczas rozmowy, że czas oczekiwania poniżej 5 minut, to na odpowiedź będę czekał z miesiąc.
 

zysiek77

New member
Generalnie problem z opóźnieniem dzwieku przez bluetooth może sie pojawić przy każdym telewizorze. Zawsze wynika on z czasu potrzebnego na zakodowanie sygnału kodekiem SBC(najgorszy ale obslugiwany przez wszystkie urzadzenia) lub lepszymi AAC/Aptx/Aptx-hd/Aptx-LL oraz czasu jaki potrzebuje odbiornik na zdekodowanie. Wieszość glośników bluetooth nie grzeszy wydajnością dekodowania. Proponuję przetestować glosnik z telefonem na youtube w filmikach "audio video sync test", jak na telefonie sa opoznienia to na tv tez musza byc, sprawdzic jakie kodeki obsluguje glośnik i zobaczyć czy w tv nie da sie przestawic kodeka na innego niz SBC (ustawienia developerskie w androidzie). Po to w soundbarach i zestawach glosnikowych sa wejscia hdmi-Arc/eArc lub optyczne toslink żeby nie było tych opóźnień. Bluetooth to zawsze jest loteria. Przy bluetooth jest idealnie tylko wtedy gdy nadajnik i odniornik obsluguje aptx-LL(low latency)
 
Otrzymałem odpowiedź od TCL:

Drogi Kliencie,

Potwierdzamy otrzymanie wiadomości e-mail i dziękujemy za zaufanie naszej marce.

Nie zalecamy korzystania z głośnika za pomocą bluetooth gdyż moga występować problemy z opóźnionym przesyłaniem dźwięku.

Życzymy miłego dnia i pozostajemy do Twojej dyspozycji.




Dużo wyjaśnili eksperci.
 

lukas987

New member
U mnie taki problem występuje jak mam włączają opcje szybkiego uruchamiania tv. Przelaczylem na "dlugie" uruchamianie i problemu nie ma. Trochę trwa to uruchamianie ale się przyzwyczailem:)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

xax

New member
Czy komuś udało się zlikwidować ten problem? W moim 65ep680 problem występuje przy trybie auto w cyfrowym wyjściu (tv podłączone do kina przez optyk). Po zmianie na PCM brak opóźnień.
 
Do góry