Samoczynne uruchamianie się TV TCL40ES560 android

bogumil67

New member
Witam...Jestem tu nowy, więc potraktujcie mnie ulgowo:)
Mam problem z moim TV TCL 40ES560 android. Mam pytanko. Czy to normalne , że po przerwie w dostawie prądu tv samoczynnie się włącza?? Bo w moi TCL-u tak jest. Nie wydaje mi się to normalne..I czy można temu zapobiec, bo przy każdym wyjściu z domu zmuszony jestem wyciągać wtyczkę z gniazda:x..
I przy okazji spytam o wyjście słuchawkowe (nie działa) jest jakieś rozwiązanie??
Pozdrawiam serdecznie..
 

Darecki_W

New member
Trzeba wyłączyć opcję szybkiego włączania Ja co prawda mam inny model ale chyba powinno być tak samo

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

bogumil67

New member
Niestety. Mimo wyłączenia tej funkcji, nadal TV samoczynnie się włącza..Może kolega na swoim sprzęcie spróbuje. Odłączy z gniazda zasilenie na jakieś 30 sekund i ponownie włączy, cze efekt będzie ten sam co u mnie. Może ten typ tak ma..:grin:
 

firefl

Active member
Bez reklam
Mam problem z moim TV TCL 40ES560 android. Mam pytanko. Czy to normalne , że po przerwie w dostawie prądu tv samoczynnie się włącza??

U mnie zaniki zasilania są tak raz w roku...
Co masz z siecią, że to codzienny problem?
Ale sprawdziłem - nie włącza się.
I nie widziałem by ktoś na forum dotychczas się skarżył.
 

Pinto19

New member
Witam
Proponuję jeszcze sprawdzić to ustawienie:
Wejdź w menu serwisowe (menu obrazu następnie ustawienia zaawansowane, schodzisz na kontrast i bez klikania ok wstukujesz na pilocie 1950), następnie wejdź w factory menu i tam w Power on Mode powinieneś mieć albo last albo off. Ustawienie na on będzie tutaj powodować włączanie się tv po zaniku zasilania, natomiast last będzie przywracać stan w jakim znajdował się tv przed zanikiem zasilania, ustawienie na off spowoduje że po zaniku zasilania tv będzie w pozycji "wyłączony".
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam
Proponuję jeszcze sprawdzić to ustawienie:
Wejdź w menu serwisowe (menu obrazu następnie ustawienia zaawansowane, schodzisz na kontrast i bez klikania ok wstukujesz na pilocie 1950), następnie wejdź w factory menu i tam w Power on Mode powinieneś mieć albo last albo off. Ustawienie na on będzie tutaj powodować włączanie się tv po zaniku zasilania, natomiast last będzie przywracać stan w jakim znajdował się tv przed zanikiem zasilania, ustawienie na off spowoduje że po zaniku zasilania tv będzie w pozycji "wyłączony".

Tak mi się trochę wydawało, że była taka opcja. Ale (chyba mylnie) założyłem, że autor sprawdził opcje w ustawieniach telewizora...
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam..Nie mam takich opcji..Mam kontrast dynamiczny, ale wpisywanie tych cyfr nic nie daje

napisz może w jakiś zrozumiały sposób o co Ci chodzi.

Czarodziejska kula trochę sugeruje, że chcesz uruchomić menu serwisowe.
Przeczytaj jeszcze raz opis zrób dokładnie jak zalecają i powinno zadziałać.
 

bogumil67

New member
napisz może w jakiś zrozumiały sposób o co Ci chodzi.

Czarodziejska kula trochę sugeruje, że chcesz uruchomić menu serwisowe.
Przeczytaj jeszcze raz opis zrób dokładnie jak zalecają i powinno zadziałać.
Witam. Znalazłem menu serwisowe( sorki za zamieszanie) Ale czy jest przełączony na LAST czy On, to nic się nie zmienia. Po wyłączeniu prądu, odczekaniu kilkunastu sekund i ponownym włączeniu Tv odpala samoczynnie. Nie wiedziałbym o tym, ale żona przychodzi z pracy a tu telewizor włączony..
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam. Znalazłem menu serwisowe( sorki za zamieszanie) Ale czy jest przełączony na LAST czy On, to nic się nie zmienia. Po wyłączeniu prądu, odczekaniu kilkunastu sekund i ponownym włączeniu Tv odpala samoczynnie. Nie wiedziałbym o tym, ale żona przychodzi z pracy a tu telewizor włączony..

Miałeś ustawić na off...

Co to za sieć zasilająca, że widzisz problem. U mnie zaniki są może raz w roku...
 
Ostatnia edycja:
M

mdsfan

Guest
Jeśli dobrze rozumiem, to w menu serwisowym OFF powinno wyeliminować problem. Natomiast LAST można ustawić w sytuacji, gdy w podstawowym menu "ustawienia" masz wyłączone czuwanie, czyli tv włącza się "od zera".
 

bogumil67

New member
Miałeś ustawić na off...

Co to za sieć zasilająca, że widzisz problem. U mnie zaniki są może raz w roku...
Z siecią to problemów nie mam, ale czasami potrafią wyłączyć prąd, a przy ponownym włączeniu nie powinien się sam tv włączać. Teraz na przykład normalnie go wyłączę pilotem, wyjmę wtyczkę z gniazda na jakieś 30 sekund, wsadzam wtyczkę i tv samo odpala bez pilota. A co do ustawień, zrobiłem jak pisałeś na off i dalej to samo...
 

bogumil67

New member
Z siecią to problemów nie mam, ale czasami potrafią wyłączyć prąd, a przy ponownym włączeniu nie powinien się sam tv włączać. Teraz na przykład normalnie go wyłączę pilotem, wyjmę wtyczkę z gniazda na jakieś 30 sekund, wsadzam wtyczkę i tv samo odpala bez pilota. A co do ustawień, zrobiłem jak pisałeś na off i dalej to samo...

Jeszcze zauważyłem, jeśli jest przełączone na off, nie działa przycisk zasilania w telewizorze..
 
M

mdsfan

Guest
Mam jeszcze dwa pomysły. Jeden - wyłącz automatyczne aktualizacje i sprawdź zachowanie telewizora. Drugi - może masz włączoną opcję automatycznego włączania przez HDMI, np. dekoderem. Włącza się dekoder po załączeniu prądu i jednocześnie uruchamia tv. :roll:
 

bogumil67

New member
A jaki masz soft w tym TV, jest to ostatnia dostępna wersja?

TV mam od sierpnia. Po miesiącu użytkowania odwiozłem go do sklepu w ramach reklamacji..Zawieszał się przy przełączaniu programów i nie mogłem zrobić edycji kanałów. Wysłali go do serwisu i wrócił z nową aktualizacją ( tak jest napisane w karcie) Więc wydaje mi się,że soft będzie najnowszy.
Wersja oprogramowanie to: V8-R41KT01-LF1V190,006863
 

bogumil67

New member
Mam jeszcze dwa pomysły. Jeden - wyłącz automatyczne aktualizacje i sprawdź zachowanie telewizora. Drugi - może masz włączoną opcję automatycznego włączania przez HDMI, np. dekoderem. Włącza się dekoder po załączeniu prądu i jednocześnie uruchamia tv. :roll:

sterowanie HDMI - Autom. Wyłączanie urządzenia - Autom. wyłączenie i włączenie TV..Wszystko mam wyłączone. Jak mogę wyłączyć aktualizacje??? Bo znaleźć nie mogę
 

firefl

Active member
Bez reklam
sterowanie HDMI - Autom. Wyłączanie urządzenia - Autom. wyłączenie i włączenie TV..Wszystko mam wyłączone. Jak mogę wyłączyć aktualizacje??? Bo znaleźć nie mogę

Jak możesz nie znaleźć, jest tak logicznie umieszczony :-D

Piszę z pamięci
Menu/Informacje/i coś tam o przetwarzaniu danych
 

bogumil67

New member
Dobrą masz kolego pamięć..Wcześniej udało mi się to znaleźć, ale nie byłem pewny tego, bo tam wszystko po angielsku...HEHEHE..Dzięki...Mimo wyłączenia aktualizacji nic się nie zmieniło:(
 
Do góry