TCL 55EC780 - To Co Lubię, czyli mocne uderzenie - test otwarty.

krisolo

New member
Prośba do posiadaczy 55EC780:
1. Jakie kryteria spowodowały że kupiliście ten TV?
2. Jakie inne TV były brane pod uwagę?
Ciągle się zastanawiam nad tym TV, i taki opis byłby bardzo pomocny :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Jakość, możliwości, dźwięk, cena, aplikacje, obsługa, Input Lag.
2. Philips 55PUS7334, Sharp 55BL2, TCL 55DP660, Toshiba 55U78,
 
M

mdsfan

Guest
Prośba do posiadaczy 55EC780:
Moimi kryteriami były - jasność ekranu (nasłoneczniony pokój), wygląd i jakość obudowy (metalowa), Android 9, dźwięk (nie chciałem osobnej "belki" pod telewizorem, a włączanie kina domowego do codziennego oglądania telewizji, nie jest mi na rękę) i stosunek jakości do ceny. Nie miałem jednoznacznych wymagań, co do matrycy. Teraz jednak dołożyłbym jeszcze jedno kryterium - matryca VA.

Myślałem o Philipsie 65PUS7304 i Samsungu 65RU74.., ale Samsung odpadł z uwagi na słabą jasność, plastikową (choć przyzwoitą) obudowę i brak Andka, Philips jasność i jakość montażu. Znalazłem wiele informacji o źle spasowanych obudowach tańszych Philipsów i Sony, więc po problemach z kurzem w ekranie posiadanego wcześniej LG i porównaniu pozostałych kryteriów, padło na 65EC780. LG odrzuciłem wcześniej, gdyż jedynym co za nim przemawiało, był pilot "Magic", jednak opinie i testy w sieci nie dawały im w danym pułapie cenowym wybitnych laurek.
 
M

mdsfan

Guest
Już dawno miałem zapytać o pewną funkcję. Jaka jest różnica, między balansem bieli 2 punkty, a 20 punktów i na co ma ta funkcja wpływ?
 
M

mdsfan

Guest
Ok, jaka jest różnica między ilością punktów? To jest ilość punktów pomiarowych? Jak tego używać?
 

bielikk

New member
Bez reklam
Prośba do posiadaczy 55EC780:
1. Jakie kryteria spowodowały że kupiliście ten TV?
2. Jakie inne TV były brane pod uwagę?
Ciągle się zastanawiam nad tym TV, i taki opis byłby bardzo pomocny :)

NIE KUPUJ TEGO "ANWUG" TCL - to niedopracowany soft, psuje się to na potęgę, a obraz to jakieś nieporozumienie, jak TV i to jeszcze z przekątną po wyżej 32 cali może nie mieć "upłynniaczy".
Powinien być zakaz sprzedaży TV tego producenta w Polsce.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Ok, jaka jest różnica między ilością punktów? To jest ilość punktów pomiarowych? Jak tego używać?

Przesuwasz suwak o np: 3 punkty i obserwujesz czy odpowiada ci obraz, czy kolory nie są zbyt "ciepłe", lub zbyt "zimne", ale samo ustawienie balansu bieli nie załatwia sprawy poprawnych kolorów, tutaj należy się skupić na suwakach kolorów podstawowych czyli: odpowiednie wartości koloru czerwonego, niebieskiego, zielonego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tym posługują się kalibratorzy. Musisz przejść przeszkolenie ISF. To kosztuje około 5 tys Euro. I musisz znać język angielski techniczny biegle.
 
M

mdsfan

Guest
@kiki działa w temacie, sądząc po stronie głównej, tylko odpowiedzi nie widać.
 
M

mdsfan

Guest
Czemu nie widać kolejnych postów w temacie? Na stronie głównej widać, że kiki dokonuje wpisów, ale ich nie widać...
 
M

mdsfan

Guest
Czemu nie widać kolejnych postów w temacie? Na stronie głównej widać, że kiki dokonuje wpisów, ale ich nie widać...
Przepraszam za dwa ostatnie posty, ale w przeglądarce nie mogłem otworzyć strony nr 5. Tak, jakby nie była czynna. Dopiero kompleksowe czyszczenie historii i reszty śmieci sprawiło, że już wszystko jest ok!
 
M

mdsfan

Guest
@kiki - a jak wygląda różnica w poborze mocy na czuwaniu standardowym i na opcji szybkiego włączania?
 
Do góry