Tcl 55x815 informacje..

firefl

Active member
Bez reklam
Czy ktoś mógłby wydać swoją obiektywną opinię na temat tego TV.

Nie ma czegoś takiego jak obiektywna opinia.
Opinie są subiektywne.

Obiektywnie moge napisać, że z tego co pamiętam to widziałem w sklepie i działał.
Subiektywnie - podobał mi się.

Tylko nieobiektywnie nie robiłem notatek i subiektywnie obawiam się że mogłem pomylić z innym modelem... ;)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

_arek_

New member
W takim razie poproszę o wszystkie subiektywne, obiektywne opinię na temat tego TV :mrgreen:
Przeczytam już kilka tematów o nim i jak zwykle mętlik w głowie :niewiem:. Tak na prawdę nie ma o nim za wiele napisane, chyba żadnego testu z prawdziwego zdarzenia tez nie ma. Ktoś pisał że kiepski obraz gdzieś tam miał.

Po prostu nie chciałbym wydać $$ jak dla mnie dość sporej i nie być do końca zadowolonym, z serwisem z tego co czytam też bywa różnie.

Nie wiem czy np XF albo Q70 nie będa lepiej odtwarzały obrazu przy słabszych sygnałach ? Jak jest z czernią, jak z kontrastem i kolorami raczej intensywne czy jak zza mgły, jak z jasnością itp.

kiki tylko zachwala, pisze że wszystko super i jest dostępny w programie. W sumie trudno mu się dziwić, w końcu to sprzedaje.

Brakuje mi tu właśnie konkretów od jakiegoś użytkownika który ma pojęcie o TV i mógłby się wypowiedzieć nawet subiektywnie na jego temat.
 
Z użytkowników to chyba tylko ja jestem. Tv działa :) Teraz mam wrażenie, że charczy jakiś głośnik, ale jeszcze da się z tym żyć.
 

_arek_

New member
Długo posiadasz ten TV, jak ogólne wrażenia oprócz tego, że działa:)

Porównywałeś go może do innych obecnych na rynku czy od razu byłeś zdecydowany na zakup??

No i pytanie najważniejsze czy stajać przed zakupem TV wybrałbyś drugi raz ten model??
 

Mariobull23

New member
Ja testuje juz dziś wieczorem. Mikołaj Kiki był szybszy niż ten czerwony :)

Kto jeszcze dostał taki prezent?

Zapewne wiele osób to zainteresuje, ale to bzdury ze tv nie da sie powiesić z powodu soundbaru. Są dwa rodzaje uchwytów na niego: do stania i do powieszenia.
Hej. Mam pytanie jak się sprawuje tv?
Czy polecasz?
Pozdrawiam [emoji16]

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 
Hej. Mam pytanie jak się sprawuje tv?
Czy polecasz?
Pozdrawiam [emoji16]

Tak na 100% to nie wiem :) Ogólnie jest spoko choć strasznie wkurza mnie dźwięk. Po 1 charczy soundbar a serwis nie istnieje. A po 2 jest "niezrównoważony". Ciągle muszę operować pilotem, bo jest tak kinowo - albo zajebisćie głośno jak się coś dzieje, albo nie słychać dialogów. Być może jakiś equalizer by pomógł, ale go nie ma.
 

Desverger

New member
Wcześniej opisywałeś problemy z czarnymi miejscami w filmach (wychodziło na to, że to jednak nie wina kompresji) teraz ten dźwięk... i jeszcze piszesz, że serwis żaden. Dalej twierdzę że dla mnie na razie ta marka kojarzy mi się z ładnym designem i... niedopracowaniem w sferze obrazu i teraz jak widać i dźwięki. Wejść w świat RTV jest łatwo (wystarczy kapitał) ale doświadczenia nie zdobywa się od tak. I to wychodzi u TCL-a. Produkuje ładne wizualnie sprzęty, wprowadza nowe technologie ale w kwestii softu obrabiającego obraz oraz własnych procesorów obrazu (vide Panasonic, Sony, LG, Philips) to jeszcze sporo mają do nadrobienia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Mariobull23

New member
Dzięki za odpowiedź. Kurcze szkoda...
A jakość obrazu rekompensuje chociaż te problemy? Czy tylko jako mebel jest obłędny? :(

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 
W kwestii obrazu nie jestem żadnym ekspertem i w zasadzie tu trzebaby postawić dwa tv obok i porównać. Może to wina kompresji a może nie. Teraz wszystko ma wykastrowany bitrate, więc nie ma co prorokować.

Ja się przesiadłem z plazmy 42cale w rozdzielczości 1024x768, wiec relatywnie ten tv to kosmos jakościowy :) Tylko za ten dźwięk to go niedługo wywale przez okno. Czasami jest ok a czasami tak skrzeczy, że nie da się zrozumieć. Postaram się nagrać jak to brzmi to wam wrzucę na yt.
 
Do góry