Ep680 czy EC78

PanWhite

New member
Cześć


Od dłuższego czasu poszukuję telewizora 65cali, który zastąpi poczciwą plazmę 50cali od Panasa, już byłem zdecydowany na ep680 póki nie pojawiła się możliwość nabycia ec78.
Na dźwięku nieszczególnie mi zależy ponieważ mam dobry zestaw, ważniejszy jest obraz.
Telewizor będzie wykorzystywany głownie do filmów, seriali, konsoli ew. raz kiedyś jakiś program tv.
Z tego co zauważyłem to różnica jest na podświetleniu, ep ma Direct LED a ec Edge Led, jak będą wypadały w praktyce jeżeli chodzi o równomierność podświetlenia?


Będę wdzięczny za każdą sugestię ;)
 

PanWhite

New member
Zgaduję, że przynajmniej w teorii powinien być. Wiecie bo zaraz będzie wyglądało na to, że tańszy model świeci lepiej, chociaż jasność matryc wg. specyfikacji bardziej sprzyja modelowi ze soundbarem (400 do 320)
 

firefl

Active member
Bez reklam
Zgaduję, że przynajmniej w teorii powinien być. Wiecie bo zaraz będzie wyglądało na to, że tańszy model świeci lepiej, chociaż jasność matryc wg. specyfikacji bardziej sprzyja modelowi ze soundbarem (400 do 320)

Myślę, że wcześniejsze odpowiedzi kolegów są oparte na teoretycznym rozważaniu a nie na ocenie konkretnych telewizorów/matryc.
 

PanWhite

New member
To porównanie było jedną z pierwszych rzeczy jakie widziałem, niema tu osoby, która widziała te dwa modele na żywo i jest w stanie powiedzieć, który zrobił na niej lepsze wrażenie?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
no nie ma bo EC780 nie jest jeszcze w sprzedaży po drugie na zagranicznym portalu pisali że obraz EP680 jest prawie taki sam jak z Philipsa pus7303 czy Samsung NU7452 już pisałem że EC780 nie będzie jakoś o klasę lepszy bo to nie jest QLED więc obrazy będą podobne.Jak ci tak pilno to zastanów się jeszcze nad Philipsem 65pus7304 od kikiego , moim zdaniem po za gorszym dźwiękiem od EC780 jest lepszy
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
To zbyt świeży telewizor jeszcze i ciężko będzie cokolwiek się na teraz dowiedzieć po drugie cena trochę jeszcze odstrasza..przy dołożeniu ok 200zł przy wersji 55 jest qled od samsunga z 120hz więc trzeba czekać bo TCL-e szybko schodzą z ceny i oby tak pozostało
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, dostawa C780 ma być w przyszłym tygodniu.
TCL ma zdecydowanie lepsze multimedia, wyposażenie, aplikacje.
 

PanWhite

New member
To zabieram się za porównanie
 

Attachments

  • 20190928_192328.jpg
    20190928_192328.jpg
    974,8 KB · Wyś: 178

PanWhite

New member
Pokrótce jeżeli chodzi o jakość obrazu to nie zauważyłem większych różnic a na pewno nic co skłoniłoby mnie bardziej w stronę modelu z soudbarem. Za to jeżeli chodzi o wykonanie to znowuż tutaj trochę lepiej wypadł ec78 robił wrażenie lepiej zbudowanego.
Największa różnica to oczywiście dźwięk, Onkyo jak najbardziej daję radę i względem ep68 dźwięk miał o wiele więcej głębi no i grał po prostu lepiej, chociaż nie oszukujmy się, zewnętrznego soundbara bądź dobrego kina domowego to nie zastąpi
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Tak myślałem..raczej to podobna matryca do EP680...a cena zdecydowanie większa,lepiej kupić za 400zł osobny soundbar do EP680 Creative Stage 2.1 i to absolutnie wystarczy
 

PanWhite

New member
Co do jakości obrazu to różnic nie dostrzegłem a nawet ep680 wydawał się świecić lepiej przez bardziej równomierne podświetlenie
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
dlatego DIRECT LED jest lepszy i widać różnicę...słabe jest to że TCL wycenił EC780 prawie na tyle ile kosztuje QLED Q60r z matrycą 120hz..nie rozumiem tego ruchu.Szkoda kasy na niego lepiej brać EP680 pewnie kiki ma taniej niż w sklepie
 
Do góry