TCL i Alexa

tom500

Member
W androidzie v.544 w aplikacjach jest apka "work with alexa".

Po uruchomieniu druga plansza informacyjna:
Set up your Alexa-enabled device:
Step 1. download the Amazon Alexa app on Google Play or App Store.
Step 2. Open the app and enable "TCL Assistant" in it.
Step 3. Enter activation code shown bellow on your phone to finsh setup process.
(Na tej planszy w tv, pomimo aktywnego wifi, pojawia się komunikat o braku połaczenia z internetem: "No network connection! Plaese chceck the network").

Co do aplikacji Alexa (iOS) to nie ma na dziś dostępnego skill'a "TCL Assistant", a więc nie można odblokować tej funkcji w tv i "sparować" z Alexą.
Obsługa przez Amazon Alexa nie jest jeszcze dostępna.


Link do skill'a: https://www.amazon.com/Shenzhen-TCL-Digital-Technology-Ltd/dp/B07L9W8RTZ
(obecnie niedostępny dla PL, w opiesie instrukcja aktywacji kodem bezpośrednio w TV i w podanym linku).
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Konfigurowałem z TCL assistant i działo przy ustawieniu lokalizacji US
Przestałem używać bo albo słabo działa albo ja sobie nie radziłem. Lepiej działa logitech harmony.
Teroretycznie lokalizacje są podane w opisie [English (AU), English (GB), English (IN), English (US), French (FR), German (DE), Italian (IT), Japanese (JP), Spanish (ES)]
Co ciekawe teraz już nie widzi prawa do tego skila a dalej mam US. Skill podaje "You are not eligible to enable this skill due to geographical restrictions."
BTW: skill alexy nie zależy od systemu w którym się konfiguruje (np. ios) a wyłącznie od ustawionej lokalizacji geograficznej i sporadycznie od typu alexy. W końcu to i tak działa głównie w chmurze.
 

tom500

Member
Na firmware v 544 - błąd połączenia z siecią, brak generowania kodów parujących z Alexą.

Na firmware v 546 - kody są generowane, odświeżanie kodów nie działa.

Skill TCL Assistant nadal niedostępny dla regionu PL.
 

tom500

Member
Skill "TCL assistant" w Alexa jest dostępny. Można testować.

PS. Na v.544 nie działa, bo skopane jest generowanie kodów parujacych w aplikacji Works with Alexa i mimo połączenia z siecią tv komunikuje brak połaczenia z netem.
Na v.546 generowanie kodów działa dobrze jak pamiętam. Niestety nie sprawdzę, bo ta wersja ma skopaną apkę aktualizacji (Komunikat o braku sieci i miejsca) i wróciłem do v.544. Jak nie sraczka to urok.

Jak ktoś sprawdzi działanie to proszę o info, może komuś się przyda.
 
Do góry