Tcl dp600

Klavius

New member
Witam,
jestem zainteresowany kupnem telewizora TCL DP600 i chciałem się spytać czy ktoś posiada taki telewizor i może się na jego temat wypowiedzieć ? Głównie będzie on wykorzystywany do grania na PS4 (nie Pro), oglądania filmów z komputera (Netflix, HBO) i czasami do obejrzenia jakiegoś meczu czy też Boksu/MMA. Za dużo opinii nie znalazłem na temat tego modelu a obecna cena jest bardzo kusząca stąd też moje pytanie.


Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO PS4 będzie ok. Input Lag masz w pierwszej grupie.
Jaka wielkośc i jaka cena ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DP640 ma :większą jasność, kontrast, HDR, bluetooth, WCG, Ultra slim metal.
To duża przewaga.
 
F

fritzs

Guest
Też mi się ta nowa seria ep64 wydaje ciekawsza, nie wiem czy już są w sprzedaży ale chyba powoli wprowadzają te modele, może warto chwilę poczekać
 

blaise101

New member
Cześć,

Czy ktoś poleci jakiś serwer DLNA do tego modelu?

wszędzie niestety coś nie tak. W Serviio niestety nie ma napisów (próbowałem z różnymi kodowaniami i formatami), UMS też, w AllMedia Server są, ale obsługa filmów totalnie się tnie (może puścić, ale zatrzymać czy coś, to cud - to znaczy udaje sie to, ale po minucie, kiedy nacisnałeś jeszcze kilka kolejnych przycisków i całość szaleje).

Chyba, że inne pomysły jak stremować filmy z lapka na tv?
W najgorszym wypadku może ktoś wie jak zmienić napisy z żółtych podczas odtwarzania z usb.. ale liczę najbardziej na rozwiązaniem z serwerem :)
 

Slawek0702

New member
To dziwne troche. Brat ma Samsunga kupiony kilka lat temu i może zainstalować wszystkie z wymienionych. A tutaj w miarę nowy tv j brak takiej możliwości. Pozostaje przesyłanie z lapka
 

janusz

New member
Bez reklam
Dlatego warto brać TCLa z androidem, a najlepiej z androidem 9 i na kilka lat spokój z aplikacjami. Oczywiście da się to załatać jakimś nożem, ale to mniej komfortowe.
 

firefl

Active member
Bez reklam
To dziwne troche. Brat ma Samsunga kupiony kilka lat temu i może zainstalować wszystkie z wymienionych. A tutaj w miarę nowy tv j brak takiej możliwości. Pozostaje przesyłanie z lapka

a co ma współnego brat z problemem?
Może obejrzyj u brata...
Na moim xbox też nie działa HBO Go i vod...
Informacje bezużyteczne.

Aplikacje tworzą właściciele serwisów i widoczenie nie są zainteresowani dostosowaniem swoich aplikacji na konkretne platformy.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Załatać jakimś nożem? W sensie? Nie rozumiem, nowy jestem i nie znam Waszego slangu

Dlaczego piszesz do Janusza w liczbie mnogiej? Dlaczego zakładasz, że to jakieś wspólne wyjaśnienie?
Każdy tu jest pojedyńczo i odpowiada za siebie.

Czasem piszę na forum i tylko mogę zgadywać, że to był sarkazm Janusza.
Jak z każdym SW - możesz sam napisać cały system i aplikacje... Ale nie jest to chyba realne rozwiązanie.
Smart 3 w TCL to system oparty na linux ale w formie zamkniętej, łamanie zabezpieczeń też jest z mikro prawdopodobieństwem.
 

janusz

New member
Bez reklam
Załatać jakimś nożem? W sensie? Nie rozumiem, nowy jestem i nie znam Waszego slangu

Przepraszam pisałem z telefonu i autokorekta zamieniła boxem na nożem.
Chodziło mi o to, że przy mniejszej liczbie aplikacji niż ma android wiele osób często kupuje boxa na androidzie np. xiaomi mi box 4k.
 

Slawek0702

New member
Ok dziękuję. Rozumiem. Zauważyłem że tv bardzo cicho gra w porównaniu z poprzednim tv. Przy normalnym oglądaniu wystarczyła głośność na 15-20 przy TCL 30-40. Czy to normalne czy tcl tak ma?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ok dziękuję. Rozumiem. Zauważyłem że tv bardzo cicho gra w porównaniu z poprzednim tv. Przy normalnym oglądaniu wystarczyła głośność na 15-20 przy TCL 30-40. Czy to normalne czy tcl tak ma?

Głośność się sprawdza na maksymalnym położeniu.
Tylko wtedy można pisać, że gra za cicho.
To o czym piszesz to tylko skala - bez znaczenia i kwestia przyzwyczajenia.
 

Slawek0702

New member
Ale skoro skala jest 0-100 w jednym i drugim to powinna być ta głośność zbliżona. Tymbardziej TCL ma 2x8W a poprzedni tv Toshiba 2x5W. W Toshibie przy 70 było mega głośno a w TCL podglosilem do 100 a mimo to jest ciszej.
 
Do góry