Tcl dp600

firefl

Active member
Bez reklam
Ale skoro skala jest 0-100 w jednym i drugim to powinna być ta głośność zbliżona. Tymbardziej TCL ma 2x8W a poprzedni tv Toshiba 2x5W. W Toshibie przy 70 było mega głośno a w TCL podglosilem do 100 a mimo to jest ciszej.

Co do tej identyczności położeń skali 0-100 w różnych punktach i sprzętach to masz jakąś podstawę typu norma czy to tylko Twoje oczekiwanie?
W opisach producenci podają tylko moc maksymalną a zawsze jeszcze sposób liczenia tej mocy bywa delikatnie mówiąc trudna... Szczególnie gdy podają moc PMPO.

Ucho ludzkie ma czułość zbliżoną do logarytmicznej, jej przeniesienie na cyferki u różnych producentów różnie wygląda.
Do porównania różnych tv powienieneś używać tego samego źródła dźwięku. Nawet przy kanałach tv można zauważyć, że często reklamy są jakieś głośniejsze :)
 

Slawek0702

New member
Nie mam normy ale jest to pierwszy telewizor gdzie jest tak cicho. Dziś u znajomego na LG oglądaliśmy tv na poziomie 15/100 a u mnie taka głośność jest w okolicach 40. Telewizor brata, rodziców tez gra duzo głośniej. Oglądanie filmów jest ok i tak powyżej 50 nie podglaszam ale gdy chce posluchac głośniej muzyki to jest średnio ;/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kiedyś telewizory Samsunga miały większe możliwości , które teraz zostały ograniczone. Obecnie króluje Android, który jako system otwarty daje nieograniczone możliwości.
 

Slawek0702

New member
250mb. Tv podłączony kablem. Poza tym zdarzy się to sporadycznie ale zdarzy że podczas oglądania na ok sekundę włączy się buforowanie. Przy takim internecie nie powinno chyba mieć to miejsca.
 

Slawek0702

New member
Zrobiłem ok 30 speedestow i wyniki download 70-95 a upload 18-25. Download poniżej 100 spowodowany raczej karta sieciowa. Ping na poziomie 9-10.
 

Slawek0702

New member
Tak. Dziś dzwoniłem do tego kolegi polecił mi zaktualizować oprogramowanie i udało mi się pobrać z angielskiej strony bo na polskiej brak do wyboru takiego tv. Ale nadal występuje takie buforowanie.
 

Slawek0702

New member
Po zainstalowaniu nowego softu albo po grzebaniu w factory mode obecnie przy zmianie kanałów ekran wygasza się na ok 3 sekundy i dopiero załącza. Tv mam z dekodera INEA po HDMI. Jest jakaś opcja któraś to powoduje?
 

Slawek0702

New member
Nikt nie polecił. Cena zdecydowała ale nigdzie nie ma opinii że coś się dzieje złego na 4K.
Dzwoniłem kilka razy i mają to sprawdzić. Pisałem też na support TCL ale miesiąc minął i nawet nie raczyli odp
 

Slawek0702

New member
Ale ja już dostałem kontakt. Na razie nie był mi kolega w stanie pomóc. Zgłosiłem sprawe do supportu i mają przyjechać zobaczyć. Dodam jeszcze że zrobiłem próbę z innym internetem. Telefon ustawiłem jako router i zauważyłem jedna zależność. Kiedy telefon nie był w stanie dać maxymalej jakości obraz nie buforowal się a jakosc spadała. Ale kiedy przez kilka minut była maxymalna jakość i 15mb/s wtedy raz załączylo się buforowanie. Wygląda mi to na to jakby telewizor nie mógł przetworzyć tak szybkiego transferu przez czas dłuższy niż kilkanaście / kilkadziesiąt minut i przycina.
 
Do góry