TCL czyli wygląd ma olbrzymie znaczenie. Nowa seria EP680 Ultra HD LED TV = trzy modele HDR Dolby Vision i Android 9.0

Status
Zamknięty.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test jeszcze na EP680 nie zrobiony.
Jest skończony na EP640.

Program wyślę Ci jak będę rano w pracy.
Skrót masz na PW.
 

pewu

New member
Zamówić online można jak widzę, w sklepach nie ma jeszcze na stanie do "pomacania". No ale może w końcu pojawią się jakieś recenzje, itd. bo czekam i czekam, nie chciałbym jednak zamawiać "przedpremierowo" z jakby nie patrzeć ryzykiem, że coś może być nie tak, tyle, że jakby nie patreć to w tej cenie... :)
No nic, zobaczymy, jakby ktoś coś mógł więcej zaopiniować już, to piszcie.

Przypomnę i ponowię swoje pytania z komentarzami, może ktoś będzie w stanie coś więcej dodać.
W moim przypadku chodzi o model 65EP680X1 jak widzę w sklepach (Dolby Vision, itd.).

1. Czy można zmienić kolor/wielkość/położenie napisów w wbudowanym odtwarzacu?
- Tak można z poziomu KODI.
--> Kodi nie jest wbudowanym odtwarzaczem... :)

2. Czy wbudowany odtwarzacz dekoduje DTS (np 5.1 do aplitunera po optyku)?
- Nie sprawdzałem jeszcze.
--> Czekam zatem na potwierdzenie. Dzięki.

3. Czy można "szybko" zmienić moc podświetlenia matrycy (dzień/noc, rozwiązania Eco w samsungach - zaszyte głęboko w menu)?
- Tak, można. Menu jest na pierwszym planie.
--> Jakby była taka możliwość to poproszę o zdjęcie, a najlepiej filmik Generalnie to jest ciekawe, że opcje wydawałoby się podstawowe, które powinny być jakoś na wierzchu, potrafią być mocno ukryte w menu :/

4. Czy pilot ma jakąkolwiek opcję "myszki"? Jakieś inne usprawnienia obsługi nie licząc głosowych?
- Nie ma myszki , bo obsługa jest szybsza głosem.
Większość obsługi jest szybsza niż u konkurencji bo z pierwszego planu.
Android Pie, jest bardzo szybki i masz najlepsze usprawnienia dostępu do aplikacji.
--> "nie licząc głosowych", ponadto głównie chodzi mi o samo menu ustawień obrazu, takie, które najczęściej się używa, co kuleje u wielu producentów. Ciekawe czy kiedyś doczekamy się jakiegoś "quick menu", gdzie sami będziemy mogli je konfigurować (dodawać odpowiednie sekcje z menu)

5. Czy dostrzegasz jakieś wady ergonomii w związku z pilotem (np. philips ma ten duży obszar, gdzie kliknięcie OK na środku nie jest łatwe)?
- Wg mnie I Philips ze swoim OK i TCL ze swoim działają bardzo dobrze. Ale to może być kwestia własnych preferencji.
--> Własne preferencje to podstawa, ale nie wiem jak można sprawnie klikać OK na pilocie Philipsa, bo ja najczęściej trafiałem jakiś kierunek, dlatego jestem zwolennikiem prostych i jednoznacznych rozwiązań, a pilot TCLa wydaje się ubogi, no ale to może być zaleta.

6. Czy mocno widoczny jest clouding w ciemnych scenach?
- Na EP 640 - jest jeden równiejszych podświetleń w historii.
--> Trzymam kciuki za EP68! Daj proszę znać jak temat będzie znany.

7. Czy jasność ekranu mocno zmienia się w zależności od ciemności sceny (dimming? automat w tanśzych samsungach, gdzie nie da się tego wyłączyć i obraz "robi co chce z podświetleniem"), czy jest to konfigurowalne?
- Nie mam skokowej zmiany. Nie doszedłem jeszcze do tego czy jest konfigurowalne.
--> Temat dość istotny, bo jak widziałem w niektóych samsungach, jest to aż strasznie wkurzające, jak mamy np. ciemną scenę, i pojawiają się białe napisy - ekran nagle się rozjaśnia... :/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Produkcja główna Ep680 rusza 7.10 2019.
W programie pilotażowym "Piątka Loco" ceny wybierasz sam.
Adam85Rbk - Ty masz jeszcze dodatkową możliwość za aktywność na forum w tym programie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale masz na koniec roku masz specjalny upust którego sam się dopracowałeś.
Z końcem roku się resetuje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry