TCL czyli wygląd ma olbrzymie znaczenie. Nowa seria EP680 Ultra HD LED TV = trzy modele HDR Dolby Vision i Android 9.0

Status
Zamknięty.

tomaszd84

New member
Dziękuję za podpowiedzi w sprawie menu serwisowego.

Reset Shop nic nie dał.
NVMRESET i odłączenie zasilania na kilka minut nic nie dało.

Znalazłem w innym wątku na tym forum procedurę "menu-obraz-ustawienia zaawansowane-kontrast-1950-resset all", dopiero to poskutkowało (np. zresetowało się ustawienie "Ton potwierdzenia", które jest fabrycznie wyłączone, które od początku miałem włączone). Procedura ta nie zresetowała systemu Android całkowicie, tj. w kanałach mam nadal te brytyjskie pozycje, ale już z domyślnymi ikonami jakby martwe wpisy, side-loadowany Amazon Prime jest nadal obecny... ALE!

Zniknęło zamulenie. Nie oszukujmy się, pozostała standardowa firmowa TCL-owa "responsywność", ale przynajmniej wszystko reaguje spójnie wolno.

W bonusie w YouTube nie ma już opóźnienia dźwięku względem obrazu(!), co było dla mnie najgorszą wadą i trudnym faktem do zaakceptowania (można by się spodziewać dobrego działania podstawowej aplikacji Google na platformie Google). Miejmy nadzieję, że ten stan się utrzyma, ponieważ pierwszy dzień po aktualizacji do najnowszej wersji też było dobrze z tego co pamiętam, a potem zaczęły się problemy, nie wiem czy podłączenie dysku zewnętrznego to wywołało, czy to tylko zbieg okoliczności.

Jeśli ktoś myśli o wykonaniu tej procedury, to ostrzegam, że TV zachowuje się w jej trakcie bardzo niepokojąco (zwłaszcza po NVMRESET, gdy po ponownym rozruchu nie uruchamia się nic, a migają tylko informacje diagnostyczne, a TV potrafi się po prostu wyłączyć i nie reagować na pilota, itd.) i nie zalecam jej nikomu bez stalowych nerwów.
 

tomaszd84

New member
Popełniam grzech główny forum pisząc jeszcze jedną odpowiedź, ale myślę, że mi to wybaczycie. Zaktualizowałem wszystkie wbudowane aplikacje w Sklepie Play, zalogowałem się m.in. do Prime Video.

W Prime Video zniknęło opóźnienie reakcji na pauzę, napisy wyświetlają się prawidłowo. Nawet animacja wczytywania filmu "kręci się" płynnie, co było absolutnie niemożliwe wcześniej.

Menu główne Android TV też jakoś zdecydowanie chętniej reaguje na polecenia.

Pewnie tak niewiele brakuje, aby doświadczenie dla zwykłego konsumenta z tym modelem było przyjemne, można podejrzewać, że proces aktualizacji oprogramowania nie jest rzetelnie testowany przez producenta.Jedno jest pewne, kolejna aktualizacja musiałaby włączyć HDR10 dla YouTube, żebym zgodził się na jej instalację, inaczej szkoda nerwów.
 

tomaszd84

New member
Zainstaluj Smart Youtube TV i bez nerwów bedziesz miał HDR na Youtube


Dziękuję, teraz wszystko działa jak należy.


Szkoda, że doprowadzenie do takiego stanu wymaga menu serwisowego i rosyjskiej aplikacji.



Swoją drogą, zauważyłem logo HDR10+ w Prime Video, mógłbym przysiąc, że wcześniej było tylko HDR10 (np. The Expanse).
 

ddos77

New member
Dziękuję, teraz wszystko działa jak należy.
Szkoda, że doprowadzenie do takiego stanu wymaga menu serwisowego i rosyjskiej aplikacji.
Swoją drogą, zauważyłem logo HDR10+ w Prime Video, mógłbym przysiąc, że wcześniej było tylko HDR10 (np. The Expanse).

Nie wiem czemu tak Ci na tym zależy, ta linia telewizorów ma zbyt niską jasność by HDR miał na niej sens. Ja bym bardziej chciał móc wyłączyć np. HDR dla Netflixa, bo to tylko niepotrzebnie ściemnia obraz. No właśnie, czy ktoś wie czy jest na to jakaś metoda?
 

lukaszpwa

New member
Witam forumowiczów właśnie zaczynam przygodę z tcl 55ep680 i mam pytanie czy jest jakiś pilot air maus firmy tcl do niego kontabilijny ewentualnie jaki zamiennik by działał w 100 proc? Gdzieś ktoś wspomniał czytałem, że model pilota TCL RC602S nie zadziała z tą serią.
 

lukaszpwa

New member
Proszę jeszcze o kalibrację do niego bo przejrzałem wątek i nie znalazłem oraz odpowiedź na poniższe wcześniej zadane pytanie.
Witam forumowiczów właśnie zaczynam przygodę z tcl 55ep680 i mam pytanie czy jest jakiś pilot air maus firmy tcl do niego kontabilijny ewentualnie jaki zamiennik by działał w 100 proc? Gdzieś ktoś wspomniał czytałem, że model pilota TCL RC602S nie zadziała z tą serią.
 

Matts84

New member
Dzięki, a o co chodzi z tym program piątka?

Interesuje mnie ten tcl lub panas gx810 tyle że on nie ma 55 cali a jedynie 50 i 58
 
Ostatnia edycja:

lukaszpwa

New member
tcl 55ep680 i mam pytanie czy jest jakiś pilot air maus firmy tcl do niego kontabilijny ewentualnie jaki zamiennik by działał w 100 proc? Gdzieś ktoś wspomniał czytałem, że model pilota TCL RC602S nie zadziała z tą serią. Z góry dziękuję osobie co odpowie bo przejrzałem cały wątek 70 stron i nie widziałem takiej informacji.
 

miniu270582

New member
tcl 55ep680 i mam pytanie czy jest jakiś pilot air maus firmy tcl do niego kontabilijny ewentualnie jaki zamiennik by działał w 100 proc? Gdzieś ktoś wspomniał czytałem, że model pilota TCL RC602S nie zadziała z tą serią. Z góry dziękuję osobie co odpowie bo przejrzałem cały wątek 70 stron i nie widziałem takiej informacji.



Ja kupiłem z ciekawości w MediaExpert RC602S wersję JUR1 z funkcją AirMouse do posiadanego 55ec780. Czytałem gdzieś, że podobno działa ta funkcja z tym tv. Niestety nie działa, więc na szczęście poszedł na zwrot.
 

tomaszd84

New member
Nie wiem czemu tak Ci na tym zależy, ta linia telewizorów ma zbyt niską jasność by HDR miał na niej sens. Ja bym bardziej chciał móc wyłączyć np. HDR dla Netflixa, bo to tylko niepotrzebnie ściemnia obraz. No właśnie, czy ktoś wie czy jest na to jakaś metoda?


Jestem odmiennego zdania, przy całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia Dolby Vision oglądając np. Wiedźmina na Netflix robi (MOIM ZDANIEM) całkiem przyzwoite wrażenie. Tak jestem ślepy, powinno być minimum 1000cd/m2, itd, ale za tę kwotę jest w porządku.



Nie, nie można wyłączyć HDR, jeśli sygnał jest HDR.


Z innej beczki, zależnie od humoru TV, nie zmieniając w nim żadnych ustawień, nie instalując niczego nowego, dźwięk się znowu czasami rozjeżdża z obrazem. Kilka dni było źle, teraz znowu dźwięk jest zsynchronizowany. Dwa razy też dźwięk był podwojony i pomogło jedynie wyłączenie TV z prądu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry