TCL EP640 Ultra HD LED TV, cztery modele HDR10 i Android 9.0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz spać spokojnie.
Telewizor wymaga kalibracji i działa świetnie !
Nie podłączamy niskiej rozdzielczości SD.
Raczej rzadko ludzie Telewizję TRWAM.
Większość korzysta jednak z obrazów HD.

Zapraszam, podłączymy na pokaz do porównania dowolny telewizor po kalibracji. Na żadnym modelu nie stwierdziliśmy smug i Przebić na ekranie.
Przebicia na ekranie powstają w wyniku słabego bitrate sygnału.
z czego masz sygnał podany na Twoje testy ?
Nie testujemy też SD już na 4k. Minimum to Hd.
Nawet z DVBt - działa świetnie !
Jakie masz ustawienia płynności na TCL ?
Jaki telewizor LG był na porównaniu ?

Zapraszam na pokaz i na porównanie.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Nie chce byc złosliwy, ale odnosze wrazenie za kiki sprzedaje tylko dobre tv.
Zaden sprzedawany przez kiki tv nie ma wad w swojej polce cenowej *w zakresie jakosci obrazu), mimo ze uzytkownicy czy tez potencjalni klienci pisza o nich.

Poza tym, jesli nawet tv ma odpalony tryb sklepowy to chyba po to by prezentowal sie jak najlepiej a nie dostawal zadyszki przy zwyklym sygnale tv naziemnej.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ludzie nie narzekajcie , EP640 to budżetowy model..za 2700zł chcecie kupić 65 calowy pewnie jeszcze z matrycą 120hz i HDR-em 1000nitów..to nie nastąpi na pewno nie przez najbliższe lata,EP640 jest dla mniej wymagających ludzi czyli typowego Polaka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jericho24
Nie każdy samochód jest da każdego, nie każdy posiłek jest dla każdego, nie każdy telewizor jest dla każdego. Mam przed sobą najróżniejsze modele różnych firm.

Żaden telewizor nie dostał zadyszki, nawet Skymaster.
Faktem jest , że nie właściwe ( często specjalnie ustawione przez sklep) ustawienie ma pokazywać sterowaną ocenę dla klienta.

Wielu daje się na to nabierać.
 

Gregorexe

New member
Ale ja wcale nie narzekam, prostu wyraziłem swoją opinie na temat TV który chciałem kupić, jednak w bezpośrednim porównaniu z kilkoma innymi TV które stały obok zmieniłem zdanie odnośnie zakupu. I czekam na jakieś promki, bo mieli same ostatnie sztuki z wystawy

Dodam ze nic nie testowałem itp po prostu przełączyłem najbliższe telewizorki /nie pamiętam modeli, ale to był taki schowany zakątek tanich modeli/ w tryb DOM puściłem internet z telefonu, odtworzyłem kilka rzeczy z YouTube, Netflix oraz sklepowe nagrania promocyjne na rożnych ustawieniach obrazu i pisze co widziałem.

Nie wiem jak to jest po jakich kalibracjach itp ale wiem jedno ze czego by nie ustawić obraz po prostu był gorszy. A ja wymagający nie jestem / sam do dziś używam 10 letniego LCD 42" stąd pomysł na wyminę na inny, większy/ , ani nie znam się na tym specjalnie, a skoro widziałem różnice to naprawdę była.

Do tego nie wiem czy typowy Polak po zakupie TV będzie robił jakieś tam kalibracje.
A tak w ogóle to o co chodzi z tymi kalibracjami ? To już nie jest tak że się kupuje TV włącza ustawia trybu FILM, GRA lub inny odpowiadający i ogląda ???
Każdy TV się teraz kalibruje ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
My kalibrujemy każdy.
Różnice są na poziomie 30% poprawy.
Jest gratis dla niebieskich członków forum.
Oczywiście nie każdy musi.
Są różne uwagi do telewizorów ale żaden z użytkowników nie pisał o zadyszce... czy smużeniu. To się zakończyło dobrych kilka lat temu.
Trzeba specjalnie sztuczkami pogorszyć jakość obrazu aby nabrać klientów.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Czy warto dopłacać przy takich cenach (Media Expert):
1. 55EP640 - 1999 zł
2. 55EP660 - 2169 zł
3. 55EP680 - 2699 zł
4. 55DC760 - 2799 zł
do najtańszego modelu w zestawieniu - 55EP640?
https://www.mediaexpert.pl/produkty-...404230|1189460
https://www.displayspecifications.co...ison/f08bd8b32
Czy różnice pomiędzy nimi są warte takich dopłat?

Czarodziejska kula mówi, że dla jednego warto a dla drugiego nie warto...

Jak każda rzecz - zależy co potrzebujesz. Decyduj.


I nie spamuj pytając o to samo w różnych wątkach.
 

krisolo

New member
Przecież w programie pilotażowym masz znacznie lepsze ceny i to zdecydowanie !

Mam Twoją ofertę, oczywiście jest lepsza. Ceny podałem tylko dla porównania różnic pomiędzy poszczególnymi modelami. Zastanawiam się czy warto dopłacać do wyższych modeli, czy różnica w cenie jest warta tego co się otrzymuje.
 
Do góry