Jaśniejszy pasek podświetlenia przy dolnej krawędzi ekranu - C7006/C7026

Silverek

New member
Cześć.

Mam do Was pytanie ponieważ nie daje mi to od jakiegoś czasu spokoju... Zauważyłem ostatnio przy dolnej krawędzi ekranu jaśniejszy pasek podświetlenia. Na czarnym tle go praktycznie nie widać. Widoczny jest wyłącznie w jaśniejszych scenach. Czy też tak macie? Pasek jest również widoczny po wciśnięciu przycisku "Guide" na pilocie. Kontaktowałem się z serwisem TCL, który stwierdził, że "jakość obrazu jest zgodna ze specyfikacją telewizora". Niestety serwis nie potrafi określić, który parametr ze specyfikacji odpowiada za ten pasek ;-) Czy u siebie zaobserwowaliście takie samo zjawisko? Będę wdzięczny jeśli ktoś by się pofatygował i wrzucił zdjęcia jak to u niego wygląda.

Załączam zdjęcia poglądowe.



 

Beno111

New member
Jeśli masz gwarancję zgłaszaj to uszkodzenie matrycy,nic z tym nie zrobisz.
Ja tak miałem w samsungu pojawi po dwóch latach użytkowania.
 

Silverek

New member
Jeśli masz gwarancję zgłaszaj to uszkodzenie matrycy,nic z tym nie zrobisz.
Ja tak miałem w samsungu pojawi po dwóch latach użytkowania.


Zgłaszałem, ale serwis go nie chce przyjąć bo twierdzi, że w tym modelu to normalne zjawisko. Dlatego założyłem ten temat, aby zobaczyć jak to wygląda u innych osób. Niestety nikt jeszcze nie zechciał podzielić się zdjęciem swojego tv...
 

heniumon

New member
Jasniejszy pasek

Przałacz na You Tube znajdż tablic testowe i obejrzyj sobie jak to wygląda na ekranie tam sa różne testy dla ekranów LCD
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na tym zdjęciu słabo widać.
Możesz zrobić zdjęcie na jednolitej planszy ?
Jaki masz model dokładnie ?
Gdzie i kiedy kupiłeś ?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
To nie jest wina matrycy !!! Wina podświetlenia - w tym modelu jak się nie mylę listwa led idzie na dole i dlatego masz takie zjawisko , Zobacz co będzie się działo jak w tym miejscu lekko dociśniesz ramkę ?
 

Silverek

New member
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie się tematem i podsunięcie pomysłów na weryfikację usterki. Utwierdzacie mnie tylko w przekonaniu, że faktycznie coś jest nie taka z moim egzemplarzem. Jednocześnie cały czas walczę z serwisem, aby się ugięli i zabrali TV do serwisu...
 

Silverek

New member
Zobacz co będzie się działo jak w tym miejscu lekko dociśniesz ramkę ?


Dociskanie nic nie zmienia.


Dostałem kolejną informację od serwisu "Serwis wykluczył usterkę. Na tej podstawie podtrzymujemy wcześniejszą decyzję autoryzowanego serwisu". Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że żaden serwisant nie pofatygował się do mnie aby naocznie zweryfikować TV. Diagnoza została postawiona na podstawie zdjęć, tych samych które tu wrzuciłem.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Ja włączysz telewizor to po jakimś czasie jak on pochodzi sprawdż z ktorej strony jest miejsce gorące na ramce , górna / dolna ramka , prawa/ lewa ramka , Daj znać .Ale na 99% on ma dolne podświetlenie jestem takiego zdania
 

Silverek

New member
Ja włączysz telewizor to po jakimś czasie jak on pochodzi sprawdż z ktorej strony jest miejsce gorące na ramce , górna / dolna ramka , prawa/ lewa ramka , Daj znać .Ale na 99% on ma dolne podświetlenie jestem takiego zdania


Obmacałem ostatnio cały telewizor i z żadnej strony nie występuje cieplejsze miejsce. Telewizor jest chłodny.


Mam za to dobrą informację, po 2 miesięcznej wymianie mailowej serwis w końcu się ugiął i postanowił zabrać TV na serwis.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Tak zastanawiam się to po cholerę są re serwisy ? Zgłasza się problem i klient zostaje olewany , może być znikoma wada ale w tym przypadku oglądają wieczorem tv to jest porażka , ja kupiłem 49 uh7709 od gościa na allegro , jak mu zrobiłem zdjęcia z wady podświetlenia to za głowę się wziął i sam przyznał się że żle zrobił że nie sprawdził w ciemnym pomieszczeniu , tv został od razu wymieniony a było to przed świętami x czasu temu , osoba wysłała tv na palecie jako pierwszy , tv doszedł a ten spakowałem i list nakleiłem na karton i kurier na drugi dzień przyjechał i zabrał ale musiał być na pelcie ( osoba opłaciła kuriera , szacunek dla tej osoby poszedł na rękę iż napisałem że na swięta nie będę miał tv to zrobił jak w/w i takie osoby się szanuje , Już pozbyłem się tego Lg , nie pasowało mi w nim jedna rzecz : lokalne rozjaśnianie krawędziowe i dlatego go sprzedałem , co do reszty był super
 

barburian

New member
Bez reklam
Podświetlanie krawędziowe z dołu i jest jaśniej , Samsungi KS tez miały problem z jaśniejszym świeceniem bocznych ledów ,taka uroda EDGE LED
 
Do góry