Wbudowane nagłośnienie JBL - hit czy kit?

DLUGI321

New member
U mnie jest tak samo. Czasem mam wrażenie że jak wyłączę na poziomie 30, to potem jak włączam mam dalej 30 ale gra ciszej i trzeba podnosić wyżej.
Dokladnie mam to samo widac ze cos nie tak jest regulacja dzwieku w tym TV i nie jest to wina sygnalu bo problem jest na kazdym zrodle nawet na netflixie. Na przyklad jak odlacze soundbar ktory jest ustawiony na 15 to juz sam TV pokazuje ponad 35 a dzwiek jest bardzo cichy zdaje mi sie ze dzwiek powinien przy takim podlaczeniu isc bezposrednio na soundbar a nie zeby jeszcze tv regulowal dzwiek. Jeszcze ciagle problemy z podlaczonym soundbarem przez HDMI ARC ktory jak nie ustawia ciagle soundbara na MUTE to nie idzie regulowac dzwieku gdzie na wskazniku od soundbara wsxystko sie ladnie zmienia a TV nic nie pokazuje by sie zmienialo

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Silverek

New member
Czyli wychodzi na to, że jednak faktycznie jest coś nie tak z dźwiękiem w naszych TV i wcale to nie jest "nadinterpretacja" z mojej strony jak twierdzą niektórzy... Obstawiam, że wina leży po stronie softu. Pozostaje tylko pytanie czy TCL zdaje sobie z tego sprawę? Mimo aktualizacji z Androida 7 na 8 problem nie ustępuje.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Czyli wychodzi na to, że jednak faktycznie jest coś nie tak z dźwiękiem w naszych TV i wcale to nie jest "nadinterpretacja" z mojej strony jak twierdzą niektórzy... Obstawiam, że wina leży po stronie softu. Pozostaje tylko pytanie czy TCL zdaje sobie z tego sprawę? Mimo aktualizacji z Androida 7 na 8 problem nie ustępuje.

Wybierasz sobie wybiórczo opinie, które pasują do tezy wątku...
Napisałeś, że nigdy nie dałeś głośności na max czyli stwierdzenie, że gra za cicho jest nawet przez Ciebie niesprawdzone. I nie zauważyłem by ktokolwiek inny to potwierdził.

Co do numerków i miejsca gdzie głośność jest optymalna? Dla mnie to kwestia gustu i/lub przyzwyczajenia...
 

Silverek

New member
Chyba nikt nie kupuje telewizora, aby oglądać go na maksymalnej głośności... Mam porównanie ze swoim poprzednim telewizorem LG i SAMSUNGIEM rodziców, który na ustawieniu na poziomie 15 (w 100 stopniowej skali) gra tak jak mój TCL na ustawieniu 30... więc jakby ustawić maksymalną głośność na obydwu TV założę się, że TCL będzie grał ciszej. Dodam tylko, że SAMSUNG rodziców ma 32 cale więc wbudowane głośniki pewnie też są mniejsze...

Co mi po tym, że ustawię TV na maksymalną głośność i stwierdzę, że teraz gra całkiem ok skoro to już będzie jego szczyt możliwości.


Co do numerków i miejsca gdzie głośność jest optymalna? Dla mnie to kwestia gustu i/lub przyzwyczajenia...



Może to kwestia gustu... Ja jestem przyzwyczajony, że TV gra dobrze od samego dołu regulacji i nie muszę się zbytnio wysilać żeby coś komfortowo obejrzeć. Głównym problemem dla mnie jest to, że regulacja w zakresie od 0 do 50 praktycznie nic nie zmienia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry