TCL 75" - problem z nc+ 4k i HDR

Wild Zenon

New member
Witam serdecznie,
minął już rok od kiedy użytkuje TCL 75" i muszę jednoznacznie stwierdzić - drugi raz bym go nie kupił. Mogę się nawet skusić o słowa - "nie polecam" bo nie mam już zdrowia do tego telewizora.

Może Wy wiecie co się dzieje i pomożecie.

1. Dekoder nc+ 4k i przede wszystkim kanał 4k C+ - załącza się tryb HLG który to TCL powinien obsługiwać w 100% - niestety jest masakra. Obraz robi się jak za mgłą i trzeba pstrykać w różne ustawienia aby cokolwiek rozjaśnić i można było obejrzeć. Raz na jakiś czas włączając i wyłączając tryb sport - tv się sam zatnie i nie wprowadza trybu HLG i wtedy obraz jest fajny lecz w 95% po prostu nie ma sensu oglądania na tym TV kanału 4k. Odbiór kanałów z nc+ jest dobry lecz tylko w kategorii FHD.

2. HDR - masakra. Mając podłączony XBOX One X i korzystając np. z Netflixa albo w ogóle z samego XBoxa trzeba wyłączyć tryb HDR w xboxie - inaczej wszystko jest wyblakłe - po prostu nie da się tego oglądać. Filmy z odtwarzacza BR i filmy 4k z HDR - Obraz jest jakiś przyciemniony i nie ma się wrażenia że to 4k. Jedynie co wygląda jako 4k na TCL 75" to materiały demo na YT.

3. Co ten TV robi w tygodniu to głowa opada. Potrafi resetować ustawienia 1-3 razy w tygodniu. CO drugie załączenie głos leci przez Ampli i przez TV - trzeba co chwilę wyłączać T-linka i włączać. Po 5 do 10 minut wszystko działa jak należy. Po kilku dniach trzeba powtarzać operacje. Ostatnio już 2 razy TV uruchamiał się w trybie sklep demo - z ciągle wyskakującą ramką pionową na 15% przestrzeni z reklamą TCL.

Może jest coś co trzeba zmienić w ustawieniach tego TV i Wy wiecie - to chętnie usłyszę podpowiedzi.

Obecnie zgłaszam go TCL - niech przyjadą i go sami ocenią bo według mnie te wszystkie rzeczy które opisałem - nie są normalne.

Pozdrawiam

P.S.
Mam nadzieję że gwarancja jest 2 letnia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest właśnie nowy soft v511, który właśnie poprawia HLG i HDR.
Napisz na PW.
 

domanwrc

New member
ale przecież sprzedaje się najlepiej :p

No tak. Moje wpisy mogłyby trochę otworzyć ludziom oczy.
Dlatego lepiej zamykać moje tematy, kończąc wpisem, że sprawa będzie załatwiona. Później gra na zwłokę jakiś czas, a w tym czasie klienci czytają jakie to te teceele są super i w ogóle, a Kiki taki pomocny i wszystkie problemy rozwiązuje :)
 

Wild Zenon

New member
Witam,
nowe aktualizacje nie naprawiły problemu obrazu z HDR i HLG ze źródeł takich jak dekoder nc+ 4k, Xbox One X czy amplituner. Za każdym razem gdy materiał (HDR lub HLG) jest dostarczony do TV, obraz robi się zamglony jakby był z innej epoki albo TV wyłącza obraz i załącza z częstotliwością 1-5 sekund. Dzisiaj stoczę z nim ostatni pojedynek a więc jeszcze powalczę z 3 różnymi markowymi kablami HDMI oraz sprawdzę wszystkie wejścia HDMI w tym TV. Nie sądzę żeby kolejne aktulizację mogły coś zmienić gdyż w zasadzie każda kolejna nie wprowadziła w tym temacie żadnej nawet 1% zmiany. Jestem na etapie kontaktu z TCL i jeżeli walka z kablami i wejściami nic nie zmieni mając TV na gwarancji będę walczył o naprawę tegoż egzemplarza.

Pozdrawiam
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam,
nowe aktualizacje nie naprawiły problemu obrazu z HDR i HLG ze źródeł takich jak dekoder nc+ 4k, Xbox One X czy amplituner. Za każdym razem gdy materiał (HDR lub HLG) jest dostarczony do TV, obraz robi się zamglony jakby był z innej epoki albo TV wyłącza obraz i załącza z częstotliwością 1-5 sekund. Dzisiaj stoczę z nim ostatni pojedynek a więc jeszcze powalczę z 3 różnymi markowymi kablami HDMI oraz sprawdzę wszystkie wejścia HDMI w tym TV. Nie sądzę żeby kolejne aktulizację mogły coś zmienić gdyż w zasadzie każda kolejna nie wprowadziła w tym temacie żadnej nawet 1% zmiany. Jestem na etapie kontaktu z TCL i jeżeli walka z kablami i wejściami nic nie zmieni mając TV na gwarancji będę walczył o naprawę tegoż egzemplarza.

Pozdrawiam

straszysz ten TCL już ponad tydzień... Po prostu zrób to!
Nie napisałeś nawet jaki typ TCL masz. Mamy zgadywać? Pochwaliłeś się tylko 75'' - mnie to niewiele mówi.
Mogę się mylić, ale według mojej TCL obsługuje przez HDMI 2.0 albo 2.0a czyli w najlepszym wypadku HDR z tzw. static metadata. HLG to już na raczej 2.0b Twoje źródła może próbują wysłać coś więcej i efekt może być mizerny. Upewnij się co do specyfikacji Twojego modelu i specyfikacji sygnału z Twoich źródeł.
Życzę powodzenia z TCL i podziel się efektami.
 

Wild Zenon

New member
Tv to model TCL 75C7006.
Wczoraj podłączając kable do wejścia innego niż HDMI 2 - obraz przyjmowany był w rozdzielczości ok 600 na 400 (00 - jakieś cyfry). Wygląda na to że mając włączone w TV HDMI 2.0 - w rozdzielczości FHD lub 4K - działa tylko wejście nr 2. Może to wynika z faktu że w dekoderze miałem ustawioną rozdzielczość 4k a np. w Xbox One X 4k plus HDR.
Wróciłem raz jeszcze do wejścia Hdmi 2 - tylko tutaj ten Tv przyjmuje wyższą rozdzielczość, przy Hdmi 2.0 w TV wyłączonym - obraz jest przyjmowany jako 4K bez HLG i HDR. Natomiast włączenie Hdmi 2.0 - oznacza że TV przyjmuje zarówno HLG i HDR - z każdego źródła lecz odrazu nakłada na niego MGŁĘ i i Wyblakłość kolorów (przełączając np na mecz ligi mistrzów na Polsacie FHD - miałem wrażenie że to jest 4k na tle wszystkiego co ma HDR lub HLG). W TV istnieje opcja TRYB SPORTOWY - który podbija mega kolory na każdym kanale i w zasadzie tylko z tą funkcją włączoną można oglądać cokolwiek co ma w sobie nadawane HDR lub HLG.

Nie męcząc już tutaj nikogo - bez serwisu się nie obędzie. Napiszę Wam jak się sprawa potoczyła i jak serwis TCL załatwił problem.

Pozdrawiam
 

xMaraSSx

New member
Objawy jakby nie było ustawione Rec. 2020 na wejściu HDMI. Sprawdź, może w ustawieniach da się to zmienić.
 
Do góry