TCL 40ds500 - problem z aktualizacją firmware

pieklo

New member
Witam.

Chciałem zaktualizować firmware w moim TV. Obecnie mam wersje V8-NT563T01-LF1V106, na stronie producenta jest wersja V8-NT563T01-LF1V126.

Zgodnie z instrukcją przerzuciłem na pendrive (próbowałem kilku różnych nośników) plik update.zip I postępowałem zgodnie z instrukcją, podłączyłem pena do usb serwisowego (ze zwykłym też próbowałem) i uruchomiłem tv, przytrzymując "power button" na pilocie, i niestety proces aktualizacji się nie uruchamia (normalnie włącza się TV). Próbowałem też aktualizować poprzez menu w TV i niestety pojawiał się napis "Nieprawidłowe sprawdzenie pakietu proszę spróbować ponownie". Ktoś wie, w czym tkwi problem i jak sobie z nim poradzić?

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

P.S. Czytając forum, zauważyłem, że paczka update.zip w aktualizacjach innych modeli TCL nazywa się update.pkg, zmieniłem rozszerzenie i niestety efekt ten sam co powyżej ;(.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Update .zip to jest plik archiwalny . Przeczytaj instrukcję co jest dodana do tego bo robisz nie tak jak trzeba
 
Ostatnia edycja:

pieklo

New member
Da się, ale w instrukcji jest napisane, żeby tego nie robić. W paczce są pliki img typu; boot, nvdata, recorvery, system itp.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Da się, ale w instrukcji jest napisane, żeby tego nie robić. W paczce są pliki img typu; boot, nvdata, recorvery, system itp.

Aktualizacja oprogramowania przez USB
Rozpakuj plik "V8-NT563T01-LF1V126_ZIP_USB_GMC"
Otrzymasz folder o nazwie "V8-NT563T01-LF1V126" i otworzysz go.
Skopiuj plik update.zip do katalogu głównego dysku USB sformatowanego w systemie plików FAT32
Nie rozpakuj pliku
Przełącz telewizor w tryb gotowości
Włóż dysk USB do gniazda "USB 2.0" telewizora.
Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania klawiatury, aż przednia dioda LED zacznie migać.
Telewizor automatycznie zaktualizuje SW i wyświetli menu kontekstowe informujące użytkownika o trwającej aktualizacji.
Aktualizacja zajmie trochę czasu.
Nie wyłączaj, nie odłączaj przewodu zasilającego ani nie wyjmuj napędu USB przed ukończeniem aktualizacji.
Po ponownym przepłukaniu telewizor powinien automatycznie uruchomić się ponownie po 5 minutach.
Wyjmij napęd USB z portu USB.
Rozpocznie się aktualizacja oprogramowania. Czas aktualizacji wynosi około 5 minut
Po jego osiągnięciu telewizor sam się restartuje.
Naciśnij opcję przycisku na pilocie:
Następnie przejdź do ustawień linii.
Naciśnij OK na zdjęciu
Przejdź do wiersza Ustawienia zaawansowane i naciśnij OK
W linii Kontrast wykonaj sekwencję klawiszy 6 4 2 5
Pojawi się menu Specjalne
Przejdź do wiersza Resetuj wszystko, naciśnij OK i wybierz OK
Po zakończeniu przejdź do linii Reset Shop, naciśnij OK i wybierz OK
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Aktualizacja oprogramowania przez USB
Rozpakuj plik "V8-NT563T01-LF1V126_ZIP_USB_GMC"
Otrzymasz folder o nazwie "V8-NT563T01-LF1V126" i otworzysz go.
Skopiuj plik update.zip do katalogu głównego dysku USB sformatowanego w systemie plików FAT32
Nie rozpakuj pliku
Przełącz telewizor w tryb gotowości
Włóż dysk USB do gniazda "USB 2.0" telewizora.
Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania klawiatury, aż przednia dioda LED zacznie migać.
Telewizor automatycznie zaktualizuje SW i wyświetli menu kontekstowe informujące użytkownika o trwającej aktualizacji.
Aktualizacja zajmie trochę czasu.
Nie wyłączaj, nie odłączaj przewodu zasilającego ani nie wyjmuj napędu USB przed ukończeniem aktualizacji.
Po ponownym przepłukaniu telewizor powinien automatycznie uruchomić się ponownie po 5 minutach.
Wyjmij napęd USB z portu USB.
Rozpocznie się aktualizacja oprogramowania. Czas aktualizacji wynosi około 5 minut
Po jego osiągnięciu telewizor sam się restartuje.
Naciśnij opcję przycisku na pilocie:
Następnie przejdź do ustawień linii.
Naciśnij OK na zdjęciu
Przejdź do wiersza Ustawienia zaawansowane i naciśnij OK
W linii Kontrast wykonaj sekwencję klawiszy 6 4 2 5
Pojawi się menu Specjalne
Przejdź do wiersza Resetuj wszystko, naciśnij OK i wybierz OK
Po zakończeniu przejdź do linii Reset Shop, naciśnij OK i wybierz OK

PS . Napisałem że jest archiwalny , nie napisałem aby rozpakować
 

pieklo

New member
I zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją, update.zip skopiowałem do głównego katalogu na pendrive (sformatowanym na fat32) i potem podłaczam pena do tv, który jest w trybie standby i przytrzymuje przycisk zasilania, a tv uruchamia się normalnie...
 

firefl

Active member
Bez reklam
I zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją, update.zip skopiowałem do głównego katalogu na pendrive (sformatowanym na fat32) i potem podłaczam pena do tv, który jest w trybie standby i przytrzymuje przycisk zasilania, a tv uruchamia się normalnie...

czy naciskasz przycisk power na telewizorze? Sporo osób próbuje to robić pilotem, a ma być power na tv.

Czy przeczytałeś zalecenia w pliku? Jeśli opis podany przez kolegę dotyczył oprogramowania z plikiem Update.pkg.
Pliki zip były chyba uruchamiane z menu, ale tego nie pamiętam.
 

pieklo

New member
czy naciskasz przycisk power na telewizorze? Sporo osób próbuje to robić pilotem, a ma być power na tv.

Czy przeczytałeś zalecenia w pliku? Jeśli opis podany przez kolegę dotyczył oprogramowania z plikiem Update.pkg.
Pliki zip były chyba uruchamiane z menu, ale tego nie pamiętam.


Bingo!!! Tutaj tkwił problem, trzymałem power button na pilocie, a trzeba było na TV. Aktualizacja poszła bez problemu, wielkie dzięki :)
 

kotiz

New member
Czy ktoś ma plik do 40dS500 ? Nic nie mogę znaleźć. Telewizor czasami się włączy ale tylko mogę wejść do ustawień , próba wyświetlenia obrazu z HDMI skutkuje wyłączeniem się lub wyłączeniem ekranu bo dźwięk słuchać. Tak samo jak naciskam np Netflix to ekran robi się czarny.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kotiz

New member
Twardy reset z menu ? Robiłem. Obawiam się że to podświetlenia pada. Od dłuższego czasu znikał obraz a ja myślałem że to wina kabla HDMI. Teraz zaraz po logo podświetlenie się wyłącza , twierdzę tak ponieważ jak podłączeń sygnał to dźwięk jest i widać jak się przyjrzy że obraz jest.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kotiz

New member
Teraz już wiem , na początku myślałem że to wina programu i nie mogłem nic znaleźć. Tak więc sprawa się rypła i zabieram się za rozkręcanie. Najlepsze to że gwarancja skończyła się 12 czerwca ;)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kotiz

New member
Nie bać się to podstawa. Tam naprawdę nic nadzwyczajnego nie ma. A komplet nowych 3 pasków u alliego to koszt 60zl jakby coś.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry