55C7026, zawiesza się po skanowaniu kanałów DVB-T

badluck13

New member
Cześć


Wczoraj wybrałem rodzicom ten telewizor 55 cali.
No i jest problem, TV po rozpakowaniu i konfiguracji przeskanował pasmo "naziemne" (rodzice mają kablówkę), znalazł 130 kanałów i się zawiesił na oknie "brak kanałów wciśnij ok by przeskanować" (czy coś w tym stylu).
Odłączanie z prądu nic nie dawało. Uruchamiał się, po uruchomieniu przez 15 sekund leciało TVP1, wskakiwało okno "brak kanałów wciśnij ok by przeskanować" i sytuacja identyczna. Zero reakcji na pilota.
Po odłączeniu anteny TV startuje normalnie, mogę wejść w menu, skonfigurować, odpalić internet.
Podłączenie anteny i wejście w tryb TV - zwiecha.
Spróbowałem przeskanować pasmo kablowe, znalazł ponad 250 kanałów kodowanych (EPG pokazuje co w nich leci w tym momencie) i z 20 stacji radiowych działających jak trzeba. Jedyny kanał niekodowany kanał to TVP3, który działa bez problemu i TV się nie zawiesza.
Raz spróbowałem opcji uaktualnij kanały (czy jakoś tak), przerwałem skanwoanie po 30 sekundach w których znalazł 10 kanałów. I one działały elegancko.
Ale po skorzystaniu z tej opcji i przeskanowaniu wszystkiego na 100% znowu zwiecha.

Ktoś miał podobnie? To problem z tunerem DVB-T?
Mam na pendrajwie kilka softów z forum, będę dziś próbować wgrywać Androida 7 i 8 (w TV jest Android 6.0.1).


Mam możliwośc wymiany tego TV na ten sam nowy egzemplarz.
Nie wiem czy to uszkodzenie sprzętowe czy oprogramowanie. Czy bawić się w stawianie softu, czy odpuści i wymienić na ten sam model.
 

badluck13

New member
Przepraszam za spóźnioną odpowiedź, nie miałem kiedy napisać.

Po dwu dniowej walce wgrałem Androida 7 z dysku google użytkownika forum.
Problem już nie występuje, TV śmiga jak należy.
 
Do góry