TCL 55DP660 problem z obrazem

piotrosky

New member
Cześć
Jak w temacie, mam problem z obrazem na nowiutkim TCL. TV byl już w serwisie z komentarzem "Problem u nas nie występuje. TV 100% sprawny problemy z obrazem to wina łącza".
Problemy jak na załącznikach najbardziej widoczne są w prawym dolnym rogu i gdy wchodzi dużo czerni. Problemy wystepują niezaleznie od formatu czy źródła sygnału (apple tv 4k, karta CI+, Netflix TV).
Czy może się już z takim przypadiem spotkaliście? Czy rzeczywiście nie mam co się z serwsem tłuc?
Na moim starym sharp prblemów takich nie mam.
Jaki test wykonać aby to sprawdzić TV i ewentualnie mieć argument do ponownej reklamacji?
Pozdrawiam
Kamil
 

Attachments

  • 11.jpg
    11.jpg
    557,7 KB · Wyś: 216
  • 12.jpg
    12.jpg
    681,7 KB · Wyś: 268
Ostatnia edycja:

DLUGI321

New member
Patrząc na zdjęcia to wątpię by udało ci się to usunąć tym bardziej że mówisz że występuje to na każdym źródle więc nie może być to wina słabego sygnału. Walcz z tym serwisem i producentem tam pracują same matoły i ciężko z nimi coś załatwić. Oddaj TV na gwarancję z tytułu rękojmi nie gwarancji bo będziesz się bardzo długo z nimi męczył by coś załatwić. Wiem bo toczyłem z nimi ostatnio wojnę i gdyby nie pomoc Pana Marka to prawdopodobnie do dziś bym telewizora nie miał. Mimo wszystko że skończyło się wszystko dobrze to już więcej nic od TCL-a nie kupię całkowity brak profesionalizmu i podejścia do klienta cały sprzęt jaki oferują to ładnie wygląda na obrazkach i specyfikacji rzeczywistość jest całkiem inna
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
To wygląda na pikselozę , kable HDMI sprawdzałeś?problem był poruszany wielokrotnie i większość to problem sygnału więc serwis może mieć rację , gdzieś coś psuje sygnał który idzie do telewizora.Jeśli serwisant z TCL-a Ci nie pomoże poszukaj na własną rękę niech Ci znajdzie przyczynę ale może też być wina karty CI+bo z tego co pamiętam były takie przypadki
 
Ostatnia edycja:

piotrosky

New member
na razie problem mam na:
- karta CI+
- apple tv 4k netflix i itunes
- wbudowany netflix w tv
Zatem to raczej nie kabel, poza tym na tym łączu i tych źródłach sygnału (CI+, Apple TV) na sharpie takich efektów nie ma.
Obecnie planuję kolejne testy na materiałach z pominięciem netu np blueray, może polecicie jakieś testowe filmy do ściągnięcia?
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Wbudowany Netflix powinien dobrze wyświetlać obraz b opomija kabel HDMI.

Walcz z serwisem bo tak być nie może, skoro inny TV działa dobrze.
 

piotrosky

New member
vectra, na testach prędkości do 130 MBit/s a TV i reszta po WiFi - dzisiaj będe robił test z dvd, blueray, pościągałem też troche materału z netflixa w trybie offline no i podłączę tv i apple tv po kablu, zobaczymy
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
No sprawdź,jak nie pomoże dzwoń po serwisanta i jeśli znowu uznają że u nich jest znowu ok to poproś o zdjęcie że faktycznie tak jest.Musisz mieć dowód na to
 

piotrosky

New member
ps3
Drużyna Pierścienia DVD
Hobbit Blueray
Batman vs Superman Blueray
 

Attachments

  • image_6483441.JPG
    image_6483441.JPG
    23,6 KB · Wyś: 519
  • image_123923953(1).JPG
    image_123923953(1).JPG
    37,6 KB · Wyś: 514
  • image_6483441(4).JPG
    image_6483441(4).JPG
    75,5 KB · Wyś: 54

piotrosky

New member
Temat dalej aktualny, TV od trzech tygodni w serwisie, dzwonili że według nich TV działa sprawnie. Mam zamiar podać ich do sądu ktoś poleca jakiegoś rzeczoznawcę?
 
Do góry