Tcl dc760

ziomiwan

New member
Zainstalowany 573. Narazie sprawdzam, lekka poprawa z youtube jest, jakby mniej ciął na filmach, ale sprawdzę dokładnie jutro. Najbardziej liczę na to, że szybkie uruchamianie w końcu będzie działać jak należy.
 

ziomiwan

New member
Jednak zmian brak, jeśli już to minimalne. Jeśli ktoś będzie w posiadaniu nowszego softa, to będę wdzięczny za podesłanie linku.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Na pendrive należy umieścić częściowo wypakowane czyli V8-T658T01-LF1Vzzz.zip dla celów aktualizacji lokalnej. Jeśli to plik z boot upgrade to powinien być plik Update.pkg
zzz - to aktualny numerek wersji
 

ziomiwan

New member
Z TV bez zmian. Podany przez kiki kontakt milczy, czego można się było spodziewać.
Teraz to kur**two resetuje się z 2-3x dziennie. A przy włączonym HBO GO i próbie zmiany opcji obrazu od razu wali resetem.

Ktoś się orientuje jak i czy w ogóle działa serwis w tym syfie? Trzeba pakować to i odsyłać czy mają jakiś serwisantów??
 

ziomiwan

New member
Zapomniałem dodać, a już edytować nie mogę, że to badziewie nie potrafi nawet podawać aktualnej godziny, ani na automatycznym, ani na manualnym ustawieniu, po resecie pokazuje złą godzinę zawsze.
 

ziomiwan

New member
Uznałem, że nie będę już znosić samoczynnego uruchamiania i zawieszonego TV po takim uruchomieniu jak i klatkowania obrazu i zacząłem proces napraw gwarancyjnych.
Po pierwszej naprawie zmienili soft, na starszy.
Teraz zgłosiłem brak poprawy do supportu TCL, zobaczymy co będzie dalej.
 

Adamo8

New member
Witam wszystkich.
TCL 55DC760 opr: V474
Chodzi mi o telewizję naziemną na tym pudle. Nie mogę sobie poradzić z instalacją kanałów Zielona Góra Jemiołów. Skanowanie znajduje MUX1, Mux2, Mux3 i Mux8. Poziom sygnału 80-100%, Jakość 70-100%.
Nie mogę zainstalować MUX5 nadający w DVB-T2 HEVC. Z Mux4 odbieram Wydarzenia 24 HD HEVC bez problemu więc nie problem z kodekiem. W wyszukiwaniu ręcznym i wpisaniu częstotliwości 610000 poziom sygnału 70-90% ale nic nie znajduje.
Zmiana kraju na Czechy częściowo wyłącza MUX3 ale bez problemu instaluje MUX5. Za to TVP 1 jest po niemiecku a reszta programów ma opóźniony głos o ok sekundę.
Po wybraniu Niemcy MUX5 jest ale inne kanały są pomieszane i część jest bez sygnału.
Czy to normalne ? Tuner DVB-T2 w telewizorze skopany ? Zastanawiam się nad kupnem zewnętrznego tunera, bo to co jest jest nie do przyjęcia.
Może ktoś ma jakiś pomysł.
 

Adamo8

New member
Nie mam opcji edycji posta niestety.
Znalazłem z pomocą forum Emitela.
Oprogramowanie mam oczywiście V574.
Teraz dla potomnych rozwiązanie:
Gdy telewizor jest włączony, naciśnij Menu.
Wybierz menu obrazu
Wybierz podmenu Kontrast
Naciśnij 6, 4, 2, 5
Jest menu serwisowe i opcja "DVB-T2 and country", miałem "By country", zmieniłem na "ON"
Wyszukiwanie ręczne na częstotliwości 610000 znalazło i zainstalowało kanały 83-87 czyli MUX5
 
Do góry