Firma TCL aktualizuje od jesieni 2018 system Android 7 do wersji 8 Oreo.

lolo2

Well-known member
Bez reklam
przedwczoraj wgralem Android 8 beta pierwsza wersje, jeszcze musza poprawic kilka bzdetow.

Przelaczanie pomiedzy kanalami czasemvsie scina na pol sekundy.
TV sam sie wlacza i wyswietla czarny obraz (gdy szybkie uruchamianie jest wlaczone)
Na A7 wydaje mi sie ze po wyjsciu aplikacji system je zamykal, na A8 dzialaja one w tle. Wiec idzie szybko zamulic tv.
TV sie scina gdy chce cos wyszukac np. w sklepie google. Najpierw zalacza sie mikrofon, a gdy chce aby sie wysunela klawiatura to TV sie zatnie.

Wczoraj wieczorem zrobilem przywrocenie ustawien fabrycznych to chyba juz sie sam nie wlacza... zobaczymy.
 

Wild Zenon

New member
Witam,
u mnie od kilku dni TV 75" robi dwie dziwne rzeczy.
1. Po włączeniu TV potrafi w nieskończoność wyświetlać 4 kolorowe kółeczka i niestety nie da się z tym zrobić - tylko odcięcie napięcia.
2. W nocy sam się włącza - wyskakuje plansza ładowania - 4 kolorowe kółeczka - całkowicie zawieszony. Rano muszę wyjąć wtyczkę.

Mam to gdzieś zgłosić czy jest na to jakiś sposób?
 

klossowski

New member

masterpolo

New member
Panowie może ktoś podać opis aktualizacji? Wrzucam pena w odpowiednie usb. Trzymam przycisk z tyłu tv i odpalam go w sieci. Trzymam tak długo, aż dostaję info o update, czekam kilka minut i tv się restartuje. Ale potem wisi mi w cholere czasu na logo TCL i nic się nie dzieje. Pytanie, kiedy należy pena wyjąć z gniazda? Dopiero kiedy się uruchomi ponownie, czy zaraz po restarcie? Dziwi mnie że takich info nie ma tu na forum. Ten opis ze strony TCL nie jest do końca ok dla mnie.

EDIT: ok, poszło za drugim razem. Ale niech ktoś poda swój konkretnie sprawdzony opis.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trochę techniki i się gubimy co ?
Trzeba się poduczyć i będzie dobrze.
Wysłaliśmy soft do kilkuset osób z Europy otrzymując podziękowania.
Na szczęście w Europie są też inne standardy.

Dla niezadowolonych powrót do serii 7,0 jest również.
Jeszcze się taki nie urodził , który by wszystkim dogodził.
 

masterpolo

New member
Nie nie, Kiki, zwracam honor bo pora jak to robiłem była do spania raczej. TCL miesza za każdym razem w ustawieniach obrazu tak, że człowiekowi kręci się w głowie jak stara się to ustawić pod swoje oko. Mnie nigdy nie interesował tryb płynności ruchu. Teraz dopiero doszedłem że tryb GRY i PC został wrzucony do podstawowego wyboru obrazu. Wiesz, że ja zawsze staram się obiektywnie wszystko przedstawić. 8 dla mnie zjadliwa. Zobaczymy jak się będzie rozwijała.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A może by tak najpierw zapoznać się z mechanizmem zarządzania pamięcią w systemie android, a dopiero potem pisać coś o zamulaniu.....
Tutaj art dla laików:
Zarządzanie pamięcią RAM na Androidzie: brak konieczności wyczyszczenia przestrzeni
U mnie nic nie zamula ani na 7 ani na 8.


Napisalem przeciez ze "a nie ze tak musi byc", takie mam odczucie.
Po aktualizacji do 8 nastepnego dnia zrobilem przywracanue do ustawien fabrycznych i to pomoglo. Widocznie aktualizacja nje wyczyscila dobrze pamieci lub cos (tak mi sie WYDAJE).

Po zrobienju powrot do ustawien fabrycznych, tv juz sie sam nie wlacza.
 

damianosr3

New member
Kiki, coś więcej o nowym update. Nadal czekamy. Czy nowy andek wprowadza polski voice, czy musi szprechać w angielskim. Od dzisiaj jestem/jesteśmy szczęśliwym posiadaczem 49c7026. Powiem szczerze dzwięk d. nie urywa. Na jbl'a powinno być lepiej. Poza tym jest znośnie. Jeśli się do niego przyzwyczaimy, kupimy jakiś sub, albo co. Obraz ładny. Działa szybko i sprawnie. W tej cenie udało się. Dzięki kiki za poradę w innym wątku. A jak tam z pytaniem o andka.

P.S. Czy do wyszukiwania głosowego (przymierzam się do kupna pilota) potrzeba pilota. Widziałem, że gdzieś na filmie tcl chwali się, że równie dobrze można robić to przez apkę. Już o mouse detect nie wspominam.
 
Do góry