Firma TCL aktualizuje od jesieni 2018 system Android 7 do wersji 8 Oreo.

jaspis23

New member
Miał ktoś podobny problem z szybkim startem? Wylaczenie-rset, włączenie-reset nie pomaga. (...) Zauważyłem, że gdy nacisne przycisk power ekran się wygasi i szybko wcisnęła znów power.to się zapala ekran tak jak powinno działać tryb szybkiego startu.
Ale wystarczy że po wyłączeniu odczekaniu 5sekund to już nie może się wybudzić i uruchamia się na nowo system.

Niestety mam ten sam problem. Jak uda ci się znaleźć rozwiązanie to podziel się z nim na forum. Dzięki
 

Wasiu84

New member
Przywrócenie do ustawień fabrycznych nic nie dało. Wyłączenie tv z kontaktu, reset routera, zmiany w trybie serwisowym power on na last, on, standby, nic nie daje. Wszelkie opcje w trybie sieć też różne warianty próbowałem i lipa (tv mam podłączony kablem).
Ewidentnie po przejściu w standby i odczekaniu paru sekund i włączenie ponowne sprawia, że pojawia się jakiś błąd i wówczas zapala się raz wskaźnik standby co oznacza wystąpienie jakiegos bledu. Ponowne wciśnięcie przycisku power sprawia że tv się restartuje.
Intuicja podpowiada mi że to coś z siecią. Szybkie wciśnięcie power po wyłączeniu zapala ekran, ale po odczekaniu paru sekund nie. A z doświadczeń ze starszą wersją systemu wiem, że po wejściu w stsndby i włączeniu po chwili nie można było oglądać zawartości np netfliksa bo nie zdarzył się połączyć z siecią trzeba było odczekać paręnaście sekund aby się połączył. Wydaje mi się że tv chce wyjść ze stsndbaja, ale nie ma sieci i to powoduje błąd.
Na razie nie próbuje nowych rozwiązań, bo wczoraj już moja żona dostawała szału że cały wieczór nad tym siedziałem:)
 
Do góry