Tv TCL z matrycą 120 Hz?

ferris

New member
Witajcie, szukam tv 55' z dobrym ruchem i czernią w rozsądnej cenie, czyli do około 3,5 tys.
Słyszałem wiele pozytywnych opini o TCL, czy ta firma ma tv o takiej matrycy?
Może polecicie jakiś inny tv o dobrych parametrach, rozważałem też:

PANASONIC VIERA TX-58EX700E
SONY BRAVIA KD-55XE8096
philips 55pus6561 lub 55PUS7502
 

klossowski

New member
Niestety, ale z tych modeli, które podałeś, żaden nie ma 120 Hz. Dwa pierwsze mają 50. A do czego Ci 120 Hz? Masz jakieś materiały nagrane w 120 fps?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś matrycę 100Hz mają Philipsy.
Są extra ale trudne już do zakupu.

W klasie 3,5 tyś masz extra TCLa 55X2 z QD za 3699 zł z pakietem.
Philips jest 55PUS7303 za 2999 zł
 

ferris

New member
Philipsy jeszcze są dostępne ale przetestowałem je na materiale 4K z Youtube (https://www.youtube.com/watch?v=D6tC1pyrsTM) i nie podobają mi się artefakty na szczegółach w ruchu(znaki drogowe, kwiaty przy drodze czy przejeżdżające samochody), puściłem ten sam materiał na Panasonic TX-55FX700E i zaskoczył mnie bardzo pozytywnie, ruch był porównywalny z modelem Sony za 9 tys.
 

ferris

New member
Teraz rodzi się pytanie czy matryca IPS (lepsze kąty i tv Panasonic który mi podchodzi) czy VA (lepsza czerń i szybszy czas reakcji) np w SAMSUNG UE55MU7002T którego z racji firmy do tej pory nie brałem pod uwagę :)

Jeszcze pytanie na jakiej zasadzie dział local dimming w Panasonic FX700 skoro jest on led edge?
 

klossowski

New member
Teraz rodzi się pytanie czy matryca IPS (lepsze kąty i tv Panasonic który mi podchodzi) czy VA (lepsza czerń i szybszy czas reakcji) np w SAMSUNG UE55MU7002T którego z racji firmy do tej pory nie brałem pod uwagę :)

Jeszcze pytanie na jakiej zasadzie dział local dimming w Panasonic FX700 skoro jest on led edge?
Weź ten, który Ci się bardziej podoba, proste:) Ex700 ma matrycę VA.
Przy bocznym podświetleniu wygaszeniu ulegają większe obszary ekranu, czyli pewnie żadnej różnicy nie widać, albo jest gorzej niż bez local dimmingu:) To tylko chwyt marketingowy, tak samo jak te 1600 Hz czy inne bzdury.
https://www.cnet.com/news/led-local-dimming-explained/
 

ferris

New member
A jaki miałeś tryb ustawienia matrycy ?

natural motion i ten drugi nie pamiętam nazwy były na średni, kontrast na 65.
Możesz podpowiedzieć przy jakich ustawieniach go przetestować?
Zaczynam się zastanawiać nad Panasonic EX700 tylko on jest 60 Hz i nie radził sobie dobrze z tym filmikiem z YT, artefaktów nie było ale cały obraz nie był płynny.
Kolejny który mi zamieszał to FX700 ale kolega wyżej napisał że on jest 60 Hz pomimo że wszyscy mówią, że 120 Hz no i IPS z gorszym czasem reakcji i gorszą czernią.
Samsung MU7002 też mnie zintrygował, ma dobre opinie, czerń i ruch tylko nie wiem jak z Kątami.
Ja będę patrzył na tv w najgorszym wypadku pod kątem 20 stopni to chyba nie powinno mieć wpływu?
 
Do góry